baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Prezentacja w podziemiach.
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja19-05-2015 11:25
ikona autorRedaktor Muzeum
ikona ilości zdjęć12
Krotoszyńska "Noc Muzeów"

Już po raz czwarty, w sobotę 16 maja, krotoszyńskie Muzeum Regionalne wzięło udział w międzynarodowej akcji pt. „Noc Muzeów”. W tym roku impreza była jednym z działań związanych z obchodami jubileuszu 600lecia lokacji miejskiej Krotoszyna.

 

Tym razem krotoszyńskie Muzeum wróciło do głównej i pierwotnej idei "Nocy muzeów", polegającej na udostępnianiu ekspozycji do wieczornego i nocnego zwiedzania oraz na udostępnianiu miejsc, które na co dzień są zamknięte dla zwiedzających.

 

„Noc Muzeów” w Krotoszynie rozpoczęła się o godzinie 19.oo. Na początku ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody w konkursie plastycznym pt. „Katyń – Golgota Wschodu”, którego inicjatorem był dr Edward Jokiel. Prace uczestników zostały zaprezentowane na zorganizowanej przy okazji wystawie pokonkursowej.

 

Na piętrze Muzeum zwiedzający mieli okazję zwiedzić cały czas ewoluującą wystawę stałą, której część historyczna została już wzbogacona o multimedia. Dodatkową atrakcją tej ekspozycji był egzemplarz repliki Kroniki Galla Anonima, użyczony nam przez Roberta Świdraka - autora miniatur do tegoż dzieła.

 

W specjalnie udostępnionych podziemiach muzeum zwiedzający mogli zobaczyć pokaz slajdów pod tytułem „Krotoszyn – dzieje do 1989 r.”. Prezentacja ukazywała dzieje regionu od czasów prahistorycznych po rok 1989.

 

Impreza zakończyła się o godzinie 24.oo, a według szacunkowych wyliczeń wzięło w niej udział około pół tysiąca osób.

 

Wszystkim zwiedzającym serdecznie dziękujemy i zapraszamy do naszej instytucji również przy innych okazjach.

 

ikona daty19-05-2015, 12:25 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń5453
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt