baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
"Kalendarium historyczne Krotoszyna"
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja27-07-2015 09:11
ikona autorRedaktor Muzeum
ikona ilości zdjęć10
"Urodziny Krotoszyna"

W sobotę 25 lipca, na parterze budynku poklasztornego, liczne zgromadzeni goście mieli okazję uczcić historyczne, 600. urodziny Krotoszyna. To 25 lipca 1415 roku Wierzbięta herbu Łodzia nadał Krotoszynowi prawa miejskie i właśnie z tej okazji Muzeum Regionalne w Krotoszynie zorganizowało sobotnie spotkanie.


Obchody "Urodzin" rozpoczął Piotr Mikołajczyk, który po przywitaniu przybyłych gości wygłosił referat na temat lokacji miejskiej Krotoszyna, jej przebiegu oraz okolicznościach. Wystąpienie dyrektora krotoszyńskiego Muzeum wzbogacone zostało o prezentację multimedialną.

 

Następnie dyrektor muzeum podsumował krótko dobiegającą już końca wystawę plenerową Wybitni Krotoszynianie, którą jeszcze do końca miesiąca można obejrzeć na krotoszyńskim Rynku.

Historyk i wicedyrektor Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie - Jan Grzywaczewski, przedstawił na zakończenie publikację  Kalendarium historyczne Krotoszyna, która została wydana z okazji jubileuszu 600-lecia lokacji miejskiej Krotoszyna. Wydawcą książki jest Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej, a jej wydruk sfinansował Urząd Miejski w Krotoszynie.


Po części oficjalniej każdy z przybyłych gości otrzymał egzemplarz prezentowanej publikacji. Była również okazja na otrzymanie dedykacji od jej autora. Nie zabrakło także symbolicznej lampki wina oraz skromnego poczęstunku.

ikona daty27-07-2015, 09:55 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń5853
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt