baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
prof. dr hab. Jerzy Pietrzak
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja17-12-2015 08:40
ikona autorRedaktor Muzeum
ikona ilości zdjęć7
Spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Jerzym Pietrzakiem

We wtorek 15 grudnia o godzinie 17.00 w sali kameralnej Muzeum Regionalnego im Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie miało miejsce spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Jerzym Pietrzakiem. Wśród kilkudziesięciu przybyłych na spotkanie gości znaleźli się między innymi lokalni działacze "Solidarności" i Komitetów Obywatelskich na czele z byłym Burmistrzem Krotoszyna - Mikołajem Ilnickim. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć także miejscowych historyków.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektora Muzeum, który przedstawił biogram prof. Pietrzaka, do którego były senator odniósł się na wstępnie swojej opowieści. Zasadnicza część spotkania upłynęła na wspomnieniach profesora Pietrzaka z czasu działalności w "Solidarności" oraz Komitetach Obywatelskich. Przy okazji profesor opowiedział o pracach nad powstawaniem swojej najnowszą publikacji pt. Wykorzystać szansę wolności. Komitety Obywatelskie „Solidarność” i wybory 4 czerwca 1989 r. w województwie kaliskim.

 

Spotkanie stało się okazją do skonfrontowania zawartych w publikacji i opowiedzianych informacji z miejscowymi działaczami oraz historykami zajmującymi się lokalnie tą tematyką. Po wystąpieniu prof. Pietrzaka głos zabrało kilka osób z sali, po czym nasz gość podpisywał książki i kontynuował rozmowy już w kuluarach.

ikona daty17-12-2015, 09:14 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń2571
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt