baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Na inauguracyjnym spotkaniu z cyklu „Muzealne Spotkania z Historią” zjawiło się około siedemdziesięciu osób.
Powiązane galerie:
„Muzealne Spotkania z Historią”: „Chrzest Polski – w 1050. rocznicę chrztu Mieszka I”

W czwartek 14 kwietnia, w 1050-tą rocznicę chrztu Polski, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu zatytułowanego „Muzealne Spotkania z Historią”.

 

W ramach kolejnych wydarzeń pragniemy poruszać tematy związane z ogólnie pojętą historią – zarówno tą regionalną, jak i tą rozumianą znacznie szerzej. Docelowo chcemy, aby wykłady obywały się raz na kwartał. Prelegentami w naszym zamyśle mają być nie tylko historycy i osoby związane z ogólnie pojętą historią, ale również pasjonaci. Mamy nadzieję, że z czasem wykładom zacznie towarzyszyć także dyskusja. Cykl „Muzealne Spotkania z Historią” jest odpowiedzią naszego Muzeum na pojawiające się od pewnego czasu prośby o organizowanie tego typu wydarzeń.

 

Pierwsze z cyklu spotkań zainaugurował występ istniejącego już dwadzieścia lat zespołu muzyki dawnej „Artifex” pod kierunkiem Grzegorza Polańskiego. Młodzież wraz ze swoim opiekunem przygotowała i zaprezentowała pięć utworów, które wprowadziły licznie zgormadzone audytorium w klimat omawianej epoki. Po występie pan Grzegorz Polański opowiedział kilka słowach o swoim utytułowanym już zespole.

 

Zasadniczą częścią inauguracyjnego i jubileuszowego jednocześnie spotkania był wykład Piotra Mikołajczyka – dyrektora krotoszyńskiego Muzeum, zatytułowany: „Chrzest Polski – w 1050. rocznicę chrztu Mieszka I”. Wytępieniu towarzyszyła dynamiczna prezentacja multimedialna, a po jego zakończeniu prelegent odpowiedział na pytania zadane przez uczestników spotkania.

 

Muzeum Regionalne pragnie w tym miejscu serdecznie podziękować panu Grzegorzowi Polańskiemu oraz młodzieży z zespołu muzyki dawnej „Artifex” za pomysł występu oraz za sam koncert. Dziękujemy również licznie przybyłym gościom za uświetnienie swoją obecnością pierwszego z „Muzealnych Spotkań z Historią”.

ikona daty15-04-2016, 11:07 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń6118
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt