baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Podczas "Nocy Muzeów" odwiedziło nas około 500 osób
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja16-05-2016 13:41
ikona autorRedaktor Muzeum
ikona ilości zdjęć38
Krotoszyńska "Noc Muzeów" - relacja i wyniki konkursu

W sobotę 14 maja już po raz piąty krotoszyńskie Muzeum Regionalne włączyło się w międzynarodową akcję pt. "Noc Muzeów". Pierwsi zwiedzający pojawili się w gmachu poklasztornym już przed godziną 19.00.

 

Obok tradycyjnego, nocnego zwiedzania ekspozycji stałej, licznie przybyli goście mieli okazję wziąć udział w zorganizowanym specjalnie dla nich konkursie. Ponadto w sali kameralnej przygotowana została niewielka wystawa modelarska oraz "kino", w którym wyświetlono zaktualizowaną prezentację multimedialną na temat kalendarium dziejów miasta i, jak co roku, najnowszą animację pt. "Muzeum Utracone". Animację rokrocznie przygotowuje Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jej celem jest popularyzująca wiedzy na temat utraconego dziedzictwa narodowego i szukanie możliwości dotarcia do zaginionych, szczególnie w okresie II wojny światowej, obiektów kultury.

W "Noc Muzeów" włączyła się również Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrdka Kultury, która udostępniła wystawę czasową pt. "Polityka prywatności".

 

Bardzo dużą popularnością cieszył się przygotowany przez nasze muzeum konkurs, którego celem było skłonienie odwiedzających nas tego dnia gości do uważnego zwiedzenia wystawy stałej. Zainteresowanie zabawą przerosło nasze oczekiwania i już po dwóch godzinach musieliśmy dodrukowywać zestawy pytań. Łącznie wydaliśmy blisko 150 takich zestawów, w urnie  natomiast znaleźliśmy ich niespełna setkę.

Wczoraj zestawy konkursowe zostały sprawdzone i okazało się, że tylko kilka biorących w zabawie osób zdobyło mniej niż 20 punktów (na 25 możliwych). 15 osób nie popełniło żadnego błędu i to wśród nich rozlosowaliśmy osiem nagród rzeczowych, ufundowanych przez Urząd Miejski w Krotoszynie oraz Muzeum Regionalne.

Oto lista laureatów:

- Czachorek Katarzyna;
- Kosmalski Piotr;
- Litwin  Klaudia;
- Pawlik Grzegorz;
- Politowicz Aleksandra;
- Robaczyk Joanna;
- Witek Paweł;
- Zawada  Domminika.

Nagrody można odebrać w muzeum w godzinach otwarcia.


Dziękujemy wszystkim, którzy tego wieczora zdecydowali się odwiedzić nasze muzeum, gratulujemy doskonałej wiedzy i spostrzegawczości osobom biorącym udział w zabawie oraz, rzecz jasna, szczególnie gratulujemy zwycięzcom.

ikona daty17-05-2016, 08:14 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń5050
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt