baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
"Spacerownik Krotoszyński"
Prezentacja "Spacerownika Krotoszyńskiego"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące pierwszy krotoszyński "spacerownik". Odbędzie się ono 15 września 2016 r. o godz. 18:00 w podziemiach krotoszyńskiego Muzeum. 

 

"Spacerownik Krotoszyński" jest efektem projektu "Wizja lokalna", realizowanego przez zespół Otwartych Zabytków przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego zadaniem była aktywizacja lokalnej społeczności w działalność na rzecz dorobku kulturowego regionu. Jego realizatorami w naszym mieście byli: Magdalena Banaszek i Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.


"Spacerownik" to trasa wycieczki po Krotoszynie adresowana zarówno dla jego mieszkańców jak i osób odwiedzających miasto. Dobór znajdujących się w nim zabytków jest efektem plebiscytu przeprowadzonego wśród mieszkańców regionu dzięki życzliwości lokalnego tygodnika "Życie Krotoszyna".

 

Podczas spotkania Piotr Mikołajczyk przedstawi historię zabytków ujętych w "spacerowniku", natomiast Magdalena Banaszek omówi technologie, za pomocą których katalogowane są zabytki w całej Polsce oraz zaprezentuje portal "Otwarte zabytki".

ikona daty09-09-2016, 11:51 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń4191
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt