baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Wystawa w fotografii Stefana Dylewskiego "Zabytki Dobrzycy..."

            W środę, 24 kwietnia b.r. w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Stefana Dylewskiego „Zabytki Dobrzycy w minionym wieku i ich stan obecny”.

Licznie przybyli goście wysłuchali pięknego koncertu skrzypcowego uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Krotoszynie, kształcących się pod kierunkiem  nauczycieli Grażyny i Sławomira Morawskich oraz wystąpienia autora wystawy.

 

Stefan Dylewski, były nauczyciel plastyki Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, urodzony w Dobrzycy, współzałożyciel Koła PTTK w tej miejscowości, zadedykował wystawę miastu swego urodzenia. Przypomniał początki działalności PTTK w powiecie krotoszyńskim oraz rolę Towarzystwa w dokumentowaniu i ochronie zabytków. Dobrzyca przez ponad 140 lat znajdowała się w powiecie krotoszyńskim, stąd jej dzieje i jej zabytki są także częścią historii naszego regionu.

 

Wśród gości spotkania byli m.in. Starosta Powiatu Krotoszyńskiego Leszek Kulka, grono działaczy PTTK z Krotoszyna, Dobrzycy, Zdun i Koźmina. Władze samorządowe miasta Krotoszyna reprezentowała pani Małgorzata Mielcarek, z-ca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

 

Wystawę można oglądać do końca maja b.r. (wstęp wolny).

 

Organizatorzy: Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka, Galeria „Refektarz” KOK, Oddział PTTK w Krotoszynie.

ikona daty26-04-2013, 08:52 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń2384
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt