baner-krotoszyn.jpg
baner-p5-leftpanel.png
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja29-10-2017 13:54
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć68
„Jesienne niespodzianki” - oddział V

 

Dzieci z oddziału V w ubiegłym tygodniu (09.10.2017 r. - 13.10.2017 r.) rozmawiały o jesiennych niespodziankach. Poznały między innymi najpopularniejsze gatunki drzew liściastych i iglastych występujących w Polsce oraz ich owoce. Dowiedziały się także jak łatwo rozpoznać drzewo za pomocą ich liści. Podczas zajęć korzystały z kolorowych planszy oraz naturalnych okazów. Rozpoznawały i nazywały drzewa, potrafiły dopasować do nich liście i ich owoce. Pamiętały również o tym, 
że 10. października obchodzimy właśnie „Dzień Drzewa”, w związku z tym, dzieci wykonały piękną pracę plastyczną. Rozmawialiśmy również o lesie i o grzybach. Dzieci poznały nazwy grzybów jadalnych i trujących. Potrafiły je nazwać i rozpoznać na planszach. Na zajęciach matematycznych dzieci tworzyły zbiory i rytmy z darów jesieni oraz dokładały do konarów drzew odpowiednie liście do ich owoców. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla dzieci.

Dzieci z oddziału V w ubiegłym tygodniu (09.10.2017 r. - 13.10.2017 r.) rozmawiały o jesiennych niespodziankach. Poznały między innymi najpopularniejsze gatunki drzew liściastych i iglastych występujących w Polsce oraz ich owoce. Dowiedziały się także jak łatwo rozpoznać drzewo za pomocą ich liści. Podczas zajęć korzystały z kolorowych planszy oraz naturalnych okazów. Rozpoznawały i nazywały drzewa, potrafiły dopasować do nich liście i ich owoce. Pamiętały również o tym, że 10. października obchodzimy właśnie „Dzień Drzewa”, w związku z tym, dzieci wykonały piękną pracę plastyczną. Rozmawialiśmy również o lesie i o grzybach. Dzieci poznały nazwy grzybów jadalnych i trujących. Potrafiły je nazwać i rozpoznać na planszach. Na zajęciach matematycznych dzieci tworzyły zbiory i rytmy z darów jesieni oraz dokładały do konarów drzew odpowiednie liście do ich owoców. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla dzieci.

ikona daty23-10-2017, 13:09 ikona autoraPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie ikona wyświetleń785
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt