tymbark 00118 listopada w krotoszyńskiej hali widowiskowo – sportowej przy Gimnazjum nr 1 odbyła się kolejna edycja turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”. Nasz szkoła brała udział w kategoriach :

• U 10 chłopcy
  • U 12

üchłopcy

üDziewczynki

O godzinie 9.00 rozpoczął się turniej najmłodszych zawodników. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

Szkoła Podstawowa nr 3 (1)  (klasa trzecia szkoły  ) oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie (2)  ( klasa druga). Zespoły zostały podzielone na dwie grupy trzy zespołowe.

Grupa A Grupa B
Szkoła Podstawowa nr 3 (II) Szkoła Podstawowa nr 3 (1)
Gorzupia Lutogniew
Roszki Szkoła Podstawowa nr 8

Wyniki:

Szkoła Podstawowa nr 3 (II) -  Gorzupia 1:1, bramka: Mateusz Bochyński

Roszki- Gorzupia 5:0

Szkoła Podstawowa nr 3 (II)  - Roszki 1:0, bramka : Mateusz Bochyński

Szkoła Podstawowa nr 3 (1) – Lutogniew 3:0, bramki: Karol Jaworski, Wojciech Kiszenia, Mikołaj Owieśny

Szkoła Podstawowa nr 3 (1)- Szkoła Podstawowa nr 8 0:0

Szkoła Podstawowa nr 8 – Lutogniew 2:0

Po meczach grupowych nastąpił czas na kolejny etap turnieju czyli półfinały. Los zesłał na pojedynek dwie nasze drużyny.

Szkoła Podstawowa nr 3 ( 1)- Szkoła Podstawowa nr 3 (2)  0:2, bramki: Karol Jaworski, W. Kiszenia

Oraz

Szkoła Podstawowa nr 8 – SP Roszki 0:2

Po półfinałach odbył się mecz o trzecie miejsce , a następnie finał o awans do turnieju powiatowego.

Mecz o 3 miejsce był bardzo zacięty. Drużyny ósemki i druga drużyna naszej szkoły prowadziły rywalizacje do ostatnich minut, które po gwizdku sędziego doprowadziły do  karnych. Każda z drużyn wybrała po trzech zawodników . Lepsi okazali zawodnicy z ósemki wygrywając rywalizacje 1:0 zajmując ostatecznie trzecie miejsce, a nasza druga drużyna czwarte.

Po meczu o trzecie miejsce w gminie przyszedł czas na finał w którym rywalizowały dwie drużyny : drużyna naszej szkoły „jeden” oraz szkoły podstawowej z Roszek. Po bardzo dobrym , obfitującym w wiele udanych akcji, strzałów w słupki i poprzeczki wygrywamy po bramce Wojtka Kiszeni z 7 minuty 1:0 ,a  tym samym awansując do turnieju Powiatowego. Jest to pierwszy taki sukces na szczeblu turnieju TYMBARK CUP U10 zawodników naszej szkoły . Zwycięska drużyna nie straciła we wszystkich meczach ani jednej bramki i pokazała się z wyśmienitej strony krotoszyńskim szkołom. Turniej Powiatowy odbędzie się na początku grudnia. Serdecznie gratulujemy.