siatkowka11 lutego w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w piłce siatkowej. W rywalizacji dziewcząt startowały tylko trzy Szkoły. Nieoczekiwanymi mistrzyniami zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 3.

Rywalizacja rozpoczęła się od pojedynku gospodyń turnieju ze Szkołą Podstawową nr 8. Od początku spotkania przewagę miały zawodniczki z Błoni. Wynik pierwszego seta przeszedł oczekiwania wszystkich  - 25:15. Drugi set rozgrywały kolejne zawodniczki obu drużyn i zakończył on się podobnym wynikiem – 25:13. Zespół SP 3 zwyciężył więć w tej rywalizacji 2 : 0.

W kolejnym meczu spotkały się zespoły SP 7 oraz SP 8. Mecz był bardzo wyrównany i błędy popełniane w końcówkach każdego z dwóch setów sprawiły, że zwycięsko z parkietu schodziły zawodniczki szkoły z Parcelek (2 : 0 w setach).

W ostatnim spotkaniu turnieju zmierzyły się więc dwa niepokonane zespoły. Spotkanie to było równie wyrównane jak poprzedni pojedynek. Zawodniczki SP 3 wykazały jednak więcej zimnej krwi i to one zwyciężyły pierwszego seta 25 : 22. Kolejne „czwórki” rozegrały drugiego seta i przez większość jego trwania biły się punkt za punkt. Pod koniec jego trwania zawodniczki z Parcelek wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i nie oddały go do końca zwyciężając 25 : 23. Do wyłonienia Mistrzyń Powiatu potrzebny był tie-braek. Gospodynie z Błonia rozpoczęły go mocnym uderzeniem od prowadzenia 4 : 0. Ta różnica punktowa utrzymywała się praktycznie przez całego seta i wynikiem 15 : 11 zakończyły to wyrównane spotkanie uczennice z SP 3.

Niebywały sukces uczennic Szkoły Podstawowej nr 3 jest tym większy, że dwie pozostałe Szkoły posiadają klasy sportowe, natomiast Mistrzynie Powiatu takich klas nie mają i pracują tylko na zajęciach UKS „Trójka” Krotoszyn.