W dniu 25 lutego 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Koszykowej chłopców gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiły tylko trzy szkoły. Mecz koszykówki podzielony był na cztery kwarty, gdzie jedna kwarta trwała sześć minut. Mistrzami tych zawodów zostali chłopcy z Gimnazjum nr 5. Rywalizacja rozpoczęła się od pojedynku gospodarzy turnieju z Gimnazjum nr 2. Od początku spotkania przewagę mieli zawodnicy z Błoni. Zespół gospodarzy zwyciężył więc w tej rywalizacji 16 : 3. W kolejnym meczu spotkały się zespoły Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 4. Poziom meczu w pierwszych dwóch kwartach był bardzo wyrównany, ale w czwartej kwarcie lepszymi jednak okazali się koszykarze z  Gimnazjum nr 4 ( 6:12). W trzecim pasjonującym meczu spotkali się uczniowie Gimnazjum  nr 5 z Gimnazjum nr 4. Od samego początku gospodarze objęli prowadzenie, nie dając przeciwnikom szans do samego końca. Mecz zakończył się wynikiem 23:8.

Mistrzem Powiatu Krotoszyńskiego w koszykówce zostało Gimnazjum nr 5 - „ Błonie”.