W dniu 28 września 2017 r. na ternie I LO w Krotoszynie zorganizowany został przez Zarząd Powiatowy LOK IX Kros Strzelecki, w którym uczestniczyło 8 uczniów naszej szkoły: Monika Pospiech, Michał Stoiński, Adrian Sobański, Zuzanna Krystek, Mateusz Kaźmierczak, Kacper Pawlaczyk, Dominik Cepa oraz Wiktor Sobczyński.

Program zawodów obejmował bieg, rzut grantem ćwiczebnym oraz strzelanie a przeprowadzono je w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy i junior.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny (kat. młodzik i junior młodszy) a pozostali uczniowie startowali indywidualnie.
Sukcesem zakończył się start drużyny w kategorii młodzik w składzie: Monika Pospiech, Michał Stoiński i Adrian Sobański, która wywalczyła II miejsce a Adrian Sobański sklasyfikowany został indywidualnie na III miejscu. Nagrodami za osiągnięte wyniki były puchar ufundowany przez Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie oraz pamiątkowe medale i dyplomy.
opiekun: Arkadiusz Szwarc