Archiwa autora: JP

Zapraszamy uczniów do klasy I

image001Przyprowadź swoje dziecko do Szkoły Podstawowej nr 5 w Krotoszynie. Zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów do wkroczenia w świat magicznych zabaw i praktycznej wiedzy.

       Przepiękny, stylowy budynek, malownicze, pełne uroku otoczenie, wspaniale wyposażone pracownie, a przede wszystkim życzliwość, tolerancja, mądrość życiowa i troskliwa opieka pedagogów oraz starszych koleżanek i kolegów to niezaprzeczalne atuty grodu Copernicusa. Wierzymy, że o wartości człowieka decyduje nie tylko jego wykształcenie, ale również to, jak traktuje inną osobę.

My Gimnazjaliści CZEKAMY NA WAS :-)

Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej rusza już dziś, czyli 27.03.2017r., a zakończy się 14.04.2017r. Zachęcamy rodziców do pobrania druku zgłoszenia, który znajduje się na stronie szkoły. 

Kliknij i pobierz druk zgłoszenia w formacie PDF

 

Nasi uczniowie w projekcie EUROWEEK 2017

1

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. 20  uczniów naszej szkoły pod opieką  Pani Marty Koniecpolskiej  wzięło udział  w projekcie Euroweek w dniach 24.02.- 28.02.2014 r  w malowniczym kurorcie leczniczym  Długopole- Zdrój.

Czytaj dalej

zalSzanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

rozpoczynamy kolejny etap reformy edukacji. Chcemy przejść przez niego wspólnie z Państwem.

Nowa szkoła będzie bezpieczna i przyjazna dla uczniów oraz rodziców, z dobrze przygotowaną
i uczciwie wynagradzaną kadrą pedagogiczną.

Nowe zasady wejdą w życie 1 września 2017 roku. Jednak reforma oświaty to nie tylko przekształcenie samego ustroju szkolnego. Szkoła powinna być przede wszystkim nowoczesna, przyjazna i bezpieczna. Dążymy do m.in.:

  • zmniejszenia liczby dzieci w klasach,
  • ograniczenia dwuzmianowości i konieczności dowożenia uczniów do szkół,
  • wzmocnienia pozycji rodziców w szkole,
  • dostępu do szerokopasmowego internetu do wszystkich szkół (wspólnie
    z Ministerstwem Cyfryzacji).

Dziecko już od szkoły podstawowej będzie rozwijało umiejętności czytelnicze. Na lekcjach nauczyciel będzie czytał wspólnie z uczniami. Dzieci nauczą się pracy zespołowej i kreatywności. Przywrócimy znaczenie kształcenia przedmiotowego.

Położymy nacisk na naukę języków obcych, znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnych i matematyki. Każdy uczeń w szkole otrzyma bezpłatny podręcznik
i materiały ćwiczeniowe. Chcemy, aby docelowo w każdej szkole pracował pedagog, psycholog, logopeda, doradca zawodowy i metodyczny. Zależy nam na tym, aby uczniowie oraz nauczyciele lubili swoją szkołę i czuli się w niej docenieni.

Zadbamy o cyberbezpieczeństwo. Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się w sieci
i czym różni się rzeczywistość wirtualna od realnego świata.

Reforma edukacji to także przywrócenie należnej rangi szkolnictwu zawodowemu. Chcemy realnie powiązać kształcenie zawodowe z rynkiem pracy. 1 września 2017 roku uruchomimy branżowe szkoły I stopnia, zaś w 2020 roku – branżowe szkoły II stopnia.

Reforma jest dobrze przygotowana i przemyślana – jej wprowadzanie to wieloletni proces. Będziemy ją wdrażali  etapowo aż do 2023 roku. Chcemy, aby ten czas był jak najbardziej przyjazny tak dla dzieci, jak i dla rodziców. W związku z tym powołałam w Ministerstwie Edukacji Narodowej Zespół do spraw wdrażania reformy. Przy współpracy z Koordynatorami
z ramienia Kuratoriów Oświaty będzie on na bieżąco monitorował sytuację w regionach. Chcemy być blisko i na bieżąco reagować na Państwa uwagi.

Do 31 marca 2017 r. samorządy mają czas na podjęcie decyzji i poinformowanie, jak będzie wyglądała nowa sieć szkół. Zachęcamy do kontaktu z dyrektorami szkół, nauczycielami oraz lokalnymi urzędami, aby sprawdzić jakie propozycje przekształceń zostały zaplanowane w poszczególnych miejscowościach.

Przy wprowadzaniu zmian chcemy być blisko Państwa. Do końca marca 2017 r. Kuratorzy Oświaty i Wojewodowie będą spotykali się z nauczycielami, dyrektorami szkół, samorządowcami, a przede wszystkim rodzicami i opiekunami. Zapraszam do udziału w tych spotkaniach. Zachęcam również do odwiedzenia strony: www.reformaedukacji.men.gov.pl

Z poważaniem

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

WIZYTA LICEALISTÓW Z HOLANDII

16130103_1201526776592459_911867520_oDnia 18.01.2017 nasza szkoła gościła licealistów z Holandii, którzy uczęszczają do klasy o profilu biznesowym w języku angielskim . Młodzież przyjechała na wymianę do Ceramiki. Uczniowie holenderscy mieli za zadanie przeprowadzić ankietę z gimnazjalistami na temat produktów organicznych, które firma amerykańska chce wprowadzić na polski rynek . Nasi uczniowie mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe rozmawiając ze starszymi kolegami  oraz wcielić się w rolę testerów zdrowej żywności.

Czytaj dalej

98 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

394120-466242-product_original-red-is-bad-orzel-powstanie-wielkopolskie-98 lat temu Wielkopolanie stanęli do walki o wolność i niepodległość. Solidarnie, ramię przy ramieniu, ponad podziałami. Chwycili za broń i zwyciężyli! A drogę do zwycięstwa znaczyły mogiły zabitych i tysiące rannych. Szli do Powstania z każdego niemal wielkopolskiego domu, walczyli o każdy skrawek ziemi. Bo takie było dziedzictwo kilku pokoleń tej wolności pragnących – pomimo szykan, prześladowań i brutalnej germanizacji.

 Powstanie Wielkopolskie długo nie mogło doczekać się sprawiedliwej oceny, a jego uczestnicy odeszli już na zawsze, często w poczuciu rozgoryczenia. Powstańcy byli bowiem niedocenieni w II Rzeczypospolitej. Po wrześniu 1939 gnębieni, mordowani i prześladowani przez hitlerowców.  Wykształcona z pospolitego, początkowo, ruszenia 120-tysięczna Armia Wielkopolska stała się chlubą II Rzeczypospolitej.

Czytaj dalej

Jasełka w naszym gimnazjum i finał akcji Mikołajkowe Ciasteczko.

Tuż w przededniu świąt Bożego Narodzenia  społeczność naszego gimnazjum spotkała się  na  auli szkoły . W atmosferze oczekiwania  na przyjście Zbawiciela  uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pana Tomasza Klimka  przygotowali  przedstawienie  jasełkowe. Pani dyrektor  Renata Patalas złożyła  życzenia  uczniom , rodzicom  , nauczycielom  i pracownikom szkoły,

W tej uroczystej  scenerii  państwo  Małgorzata i  Maciej  Szymańscy , pani Małgorzata Durzewska i pan Tomasz Klimek podsumowali udział  praktycznie wszystkich uczniów  naszej szkoły w  akcji mikołajkowe ciasteczko. Wszyscy  ”Mikołaje” otrzymali okolicznościowe piękne, pamiątkowe  dyplomy. A  oto  fotorelacja z tych uroczystości…..