W ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski przedszkole przy współpracy z Radą Sołecką wsi Bożacin przygotowało cykl wystaw poświęconych kształtowaniu tożsamości narodowej, historycznej i kulturowej społeczeństwa. Wystawy były przeznaczone dla dzieci, rodziców oraz mieszkańców wioski. Chętne osoby mogły przychodzić i podziwiać ekspozycje z cyklu „ Wszystko co polskie”. W ramach pokazu zaprezentowano gazetki o tematyce: „Polskie zamki i pałace”, „ Polskie zwyczaje ludowe” , „Chrzest Mieszka I i początki chrześcijaństwa w Polsce” , „Moja Ojczyzna Polska”, „Czasy Mieszka I”, „Władcy Polski”, „Polacy znani w świecie”. Na jednej z ekspozycji zaprezentowano także prace plastyczne dzieci, które zostały wysłane na konkurs pt. „Podróż po Polsce”. Rysunki wykonały Aleksandra Konrady – Flaga Polski, Klaudia Kowalewicz – Krzyż na Giewoncie, Magdalena Piaseczna - Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie i Zofia Jagła – Tradycyjny polski krajobraz. Prace wystawione były także w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej. Wytwory dzieci zostały wykonane z artykułów plastycznych podarowanych przez panią sołtys i Radę Sołecką. Podczas zajęć o tematyce patriotycznej dzieci uczyły się kilku przyśpiewek, pieśni i tańców narodowych, które zostaną zaprezentowane 14 sierpnia na grzybku w Bożacinie podczas tegorocznych dożynek.
Podsumowaniem zajęć o tematyce patriotycznej i cyklu wystaw było przygotowane przez dzieci i nauczyciela przedszkola przedstawienie dla rodziców i mieszkańców wioski. Spektakl pt.„Królewna Gburka” opowiadał o córce królewskiej, która nie znała dobrych manier i zapomniała o trzech ważnych słowach: proszę, przepraszam i dziękuję. Dopiero kiedy przekonała się, że może stracić księcia zrozumiała, że trzeba być miłą, grzeczną i uczynną księżniczką. Podczas występu dzieci zaśpiewały znane wszystkim piosenki i zatańczyły w takt muzyki. Przedstawienie składające się aż z 5 aktów zakończyło się weselem. Dzieci zostały nagrodzone brawami, a na widzów czekała pyszna kawa i ciasto upieczone przez rodziców.
Przygotowanie tej wystawy nie byłoby możliwe bez zaangażowania Rady Sołeckiej, która udostępniła krzesełka z sali , zastawę stołową i stelaż, na którym została rozwieszona ekspozycja.