Kolejna wystawa prezentowana w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury to prace trzech młodych artystów fotografików z Ostrzeszowa. Sławomir Brdęk, Kamil Cichoń oraz Bartłomiej Busz zaprezentują swoje autorskie zestawy fotografii głównie dokumentalnej i reportażowej, bo jak sami mówią taka forma fotografii jest im najbliższa.
Na otwarcie wystawy zapraszamy nietypowo bo w sobotę 13 lutego na godz. 17:00 do Galerii Refektarz KOK (ul. Mały Rynek 1 - parter budynku muzeum), będzie można obejrzeć fotografie spotkać się i porozmawiać o nich z samymi twórcami a pewnie nie jednemu z Was uda się wylosować jakiś podarunek od autorów wystawy podczas naszej tradycyjnej loteri. Serdecznie zapraszamy. Wstęp oczywiście wolny!
SŁAWOMIR BRDĘK
Rocznik 1974. "W fotografii interesuje mnie aktualność, sytuacje tu i teraz, które można zatrzymać i utrwalić bez ingerencji w ich treść. Skłaniam się zatem ku reportażowi wydarzeniowemu, ale również dokumentowi społecznemu utrwalającemu relacje i funkcjonowanie człowieka w jego środowisku."
Fotoreporter Agencji Fotografów FORUM, na co dzień pracuje jako pedagog. Wyróżniany w konkursach fotograficznych. Współpracuje z Ostrzeszowską Kroniką Regionalną, członek Stowarzyszenia Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916 w Ostrzeszowie.
KAMIL CICHOŃ
Rocznik 1989. Absolwent Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu. Mieszka we wsi Parzynów koło Ostrzeszowa. Fotografia dokumentalna to główny przekaz jego myśli i uczuć w formie obrazu. Ceni fotografię klasyczną. Członek Ostrzeszowskiego Stowarzyszenia ROD Wieża 1916.
Od wielu lat fotografuję drzewa. Do niedawna nie zastanawiałem się nad tym dlaczego. Po prostu je lubię. Towarzyszą mi od zawsze. Z czasów dzieciństwa pamiętam jak tata przed zimą wycinał suche pnie z lasu na opał. Wpojono mi wtedy jak ważnym drzewo jest surowcem. Czuję przed nim respekt. Dwa lata temu w Zakopanem Antoni Rząsa wytłumaczył mi dlaczego tak chętnie fotografuję drzewa. Najpierw poprzez swoje rzeźby, a później przez obfitujący również w teksty album. Jego podejście do drzewa oraz drewna wskazało mi drogę, którą mam podążyć, drogę świadomego fotografowania. Pomogło określić strukturę, techniczne ramy oraz styl. Pełen entuzjazmu chwyciłem wtedy aparat i rozpocząłem nową fotograficzną przygodę. Teraz każdy spacer jest poszukiwaniem drzewa. Jest natłokiem myśli, jest swoistego rodzaju grą, dialogiem prowadzonym z rzeźbami Antoniego Rząsy. Jest odnajdywaniem coraz to nowych zastosowań i znaczeń drzew, przyglądaniem się pracy drwali. Jest powrotem do czasów dzieciństwa, budowania domków na drzewach, beztroskiej zabawy. Jest w końcu odprężeniem, bezpośrednim kontaktem z drzewem, naturą, poznawaniem jej siły i odkrywaniem piękna. Jest budowaniem dla drzewa szacunku.
BARTŁOMIEJ BUSZ
Rocznik 1987. Świadomie fotografuje od 2006 roku. Umiejętności zdobywał pod okiem prowadzącego Studio 6x6, fotografika Grzegorza Kosmali i artysty fotografika, Stanisława Kulawiaka. Od nich nauczył się, jak opowiadać o świecie za pomocą obiektywu. Jako fotografa cechują go samozaparcie i ciągła potrzeba rozwoju, zaczerpnięte od innych, wirtualnych mistrzów. W centrum zainteresowań stawia człowieka borykającego się z surową codziennością, dyscypliny sportowe zmuszające ludzi do przekraczania granic wytrzymałości oraz aspekty religijne będące wyznacznikiem w życiu młodych ludzi.
Fotoreporter Agencji Fotografów FORUM, członek kolektywu AFTERIMAGE. W 2009 roku brał udział w warsztatach agencji NAPO Images. Laureat Grand Press Photo, BZWBK Press Foto.