Wizyta w banku


      Dnia 17.10.2013 wybraliśmy się wraz z opiekunkami p. Krystyną Fralą i p. Klaudią Szubert na wycieczkę po Krotoszynie. Nasz program obejmował wizytę w Banku Spółdzielczym oraz w kinie celem obejrzenia przedstawienia teatralnego pt.„Przystanek Olimp”.
      Najpierw udaliśmy się do banku. Pani Basia Wiatrak - wiceprezes Banku Spółdzielczego w Krotoszynie, która nas oprowadzała po banku, była bardzo miła, więc czas razem spędzony szybko nam minął. Dowiedzieliśmy się wiele o pracy w banku, usłyszeliśmy historię pieniądza, poznaliśmy kilku interesujących ludzi pracujących w tymże banku. Mogliśmy potrzymać w rekach 100 tys. zł, obejrzeć różne monety i banknoty nie tylko z dzisiejszych czasów, ale i sprzed kilku lat wstecz, posiedzieć za biurkiem prezesa i wiceprezesa. Na koniec napisaliśmy test na temat bankowości i zdaliśmy go wszyscy w 100 %. Obdarowani wieloma fantastycznymi prezentami, poczęstowani pysznymi słodyczami, zaintrygowani tym co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy, poszliśmy do kina.
     Po drodze zatrzymaliśmy się na mini siłowni; tam dopiero się działo! Potem przemierzając krotoszyńskie uliczki i przejścia dotarliśmy do kina.
     Przedstawienie „Przystanek Olimp” okazało się tajemnicze i zarazem komiczne. Aktorzy, którzy przyjechali z Krakowa, fantastycznie odgrywali swoje role. W czasie zmiany scenerii mogliśmy obejrzeć tańczące kolorowe światła podobne do laserów. Dookoła mogliśmy dostrzec mnóstwo naszych kolegów i koleżanek z innych szkół. Sala była pełna widzów. Kiedy rozbłysły jasne światła, wiedzieliśmy, że to już koniec. Ze smutkiem i żalem opuściliśmy widownię.
     W autokarze aż wrzało od rozmów na temat naszej wyprawy - wszyscy byli pozytywnie podekscytowani. Niedługo potem byliśmy już przed szkołą w Świnkowie.
     Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę!

Paulina Guzior

 

Galeria

 

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Adres: Świnków 39, 63-714 Kobierno
Telefon: 62 721-13-14
FAX: 62 721-13-14
E-mail: sp-swinkow@krotoszyn.pl