Nasze osiągnięcia


NASZE OSIĄGNIĘCIA w roku szkolnym 2017/2018

św. Augustyn


SPORT 
XI MITYNG LEKKOATLETYCZNY O PUCHAR BURMISTRZA KROTOSZYNA W KOBIERNIE
18 czerwca 2018 r. na boisku sportowym Szkoły Podstawowej im. bp. Michała Kozala w Kobiernie odbył się XI Mityng Lekkoatletyczny o „Puchar Burmistrza Krotoszyna”. Do rywalizacji stanęli uczniowie 9 szkół wiejskich z powiatu krotoszyńskiego, którym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor Dominika Stasik, życząc uczestnikom udanych startów.
Po zakończonych zawodach odbyła się ceremonia wręczenia medali, dyplomów, drobnych upominków dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach oraz pucharów w punktacji drużynowej szkół.
Laureaci mityngu:
- Monika Sikora - II miejsce w skoku w dal
- Klaudia Boroch - III miejsce w biegu długim
Tuż pod podium: Oliwier Krzywda (bieg krótki) i Mikołaj Kot (bieg długi).
W klasyfikacja drużynowej nasza placówka zajęła IV MIEJSCE!!!
Wszystkim sportowcom naszej szkoły biorącym udział w mityngu GARTULUJEMY.

K.Szubert

 
 


SPORT 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
12 czerwca 2018 roku na boisku szkolnym w Biadkach odbył się Turniej Piłki Nożnej. Drużyna w składzie: Mateusz Pytlik, Mikołaj Kot, Adam Sobański, Bogumił Wygralak, Marcel Jańczak, Bartłomiej Kubiak, Gracjan Rapczewski prezentowała naszą placówkę.
Chłopcy dzielnie walczyli w 3 meczach, nie dając możliwości przeciwnikom strzelenia gola. I tak w pierwszym meczu z drużyną z Roszek zremisowali 0:0, w meczy drugim z drużyną z Chwaliszewa również remis 0:0, a z drużyną gospodarzy zwyciężyli 1:0.
W klasyfikacji końcowej zajęli V miejsce.
K.Szubert

 


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNE WAKACJE”
13 czerwca 2018 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne wakacje” dla klas I-VII szkół podstawowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ogółem wpłynęły 74 prace. Komisja konkursowa wyłoniła 12 laureatów.
W gronie szczęśliwców znalazły się: MAŁGORZATA CIELUCH z klasy VII, która zdobyła I MIEJSCE oraz KLAUDIA KOPEĆ, również z klasy VI, która zajęła MIEJSCE III. Dziewczyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
K.Szubert

 


MUZYKA  
XXIV FESTIWAL PIOSENKI DZIECIEJ W BIADKACH
13 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Biadkach odbył się XXIV Festiwal Piosenki Dziecięcej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych. W imprezie udział wzięło 17 małych artystów.
„Słowikami”, które reprezentowały naszą placówkę były: Faustyna Dostatna, Klaudia Boroch, Julia Sikora i Monika Sikora.
Celem festiwalu była popularyzacja piosenki o tematyce dziecięcej, jak również wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci. Występom artystów bacznie przyglądało się profesjonalne jury w składzie: Joanna Ziembinska-Szczurek, Izabela Brodala, Grażyna Piątek , Paweł Płócienniczak oraz Stanisław Szelągowski.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, laureaci dodatkowo zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz grami dydaktycznymi.
WYRÓŻNIENIE wyśpiewała KLAUDIA BOROCH!
Dziewczynom gratulujemy pięknych głosów i odwagi!
K.Szubert

 


MUZYKA  
X PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI MARYJNEJ
We wtorek 22 maja w parafii NMP Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie odbył się jubileuszowy dziesiąty Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej pod hasłem „Z Maryją w życie w Duchu Świętym”.
Podobnie jak w latach ubiegłych zgromadził on dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Odolanów i okolicy. Przegląd rozpoczął się od modlitwy, którą rozpoczął proboszcz ks. kanonik Krystian Szenowski. On też przywitał wszystkich uczestników i dokonał oficjalnego otwarcia. Następnie głos zabrała pani Katarzyna Przybylska, dyrektor SP w Wierzbnie, która była współorganizatorem Przeglądu. Tradycyjnie wykonawcy występowali i rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: dzieci klas I-III oraz IV-VI i młodzież klasa VII wraz z klasami gimnazjalnymi. Osobno soliści i zespoły. Niełatwego zadania oceny wystąpień młodych artystów spoczęło na jury w składzie Katarzyna Maciejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nabyszycach, Longina Cieluch ze SP w Tarchałach Wielkich oraz Radosław Grzelak, organista, muzyk i pedagog z Ostrowa Wielkopolskiego.
Po raz pierwszy Przegląd został zorganizowany 28 kwietnia 2008 roku. Przez wszystkie lata występowało około 800 dzieci i młodzieży. Z perspektywy lat widać, że pomysł Przeglądu był jak najbardziej trafiony.
Tegoroczną laureatką I MIEJSCA w kategorii GIMNAZJUM I KLASA VII SP została MONIKA SIKORA!!! Magicznie zaśpiewała wzruszającą pieśń maryjną.
Duet: Faustyna Dostatna i Michalina Jankowska również wprowadził widzów w muzyczny klimat.
MONIKO, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

K.Szubert


MUZYKA  
KONKURS MUZYCZNY W RAMACH FESTIWALU EKOLOGICZNEGO W CIESZKOWIE
20 maja 2018 roku w Cieszkowie (woj. dolnośląskie) odbył się XXI Festiwal Ekologiczny. W ramach festiwalu odbyło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu o tematyce ekologicznej, konkurs wiedzy o lesie, jak również festiwal piosenek ekologicznych.
W gronie LAUREATÓW naszej szkoły znalazł się Antoni Szubert z klasy IV, który wyśpiewał WYRÓŻNIENIE.
Laureaci festiwalu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
K.Szubert


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY W RAMACH FESTIWALU EKOLOGICZNEGO W CIESZKOWIE
20 maja 2018 roku w Cieszkowie (woj. dolnośląskie) odbył się XXI Festiwal Ekologiczny. W ramach festiwalu odbyło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu o tematyce ekologicznej, temat tak bliski naszej placówce.
W gronie LAUREATÓW naszej szkoły znaleźli się:
- Magdalena Wróbel (kl. VII) - II NAGRODA,
- Antoni Szubert (kl. IV) - WYRÓŻNIENIE,
- Bogumił Wygralak (kl. IV) - WYRÓŻNIENIE.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

 


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY - „JESTEM STĄD W OBRAZACH”
23 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie miało miejsce wręczenie nagród w konkursie plastycznym „JESTEM STĄD W OBRAZACH”.
Uczniowie z naszej placówki z wielkim zaangażowaniem tworzyli prace do wierszy zaproponowanych przez organizatora. W gronie nagrodzonych znalazły się:
- Monika Sikora (kl. VII) - NAGRODA
- Maria Szubert (kl. I) - NAGRODA
- Michalina Jankowska (kl. II) - WYRÓŻNIENIE
Gratulujemy!
http://www.fundacjaprogressus.pl/jestem-stad-w-obrazie-nagrodzeni/
K.Szubert

 


PLASTYKA 
OKRĘGOWY KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE NA CO DZIEŃ”
Senacki Zespół Strażaków zorganizował konkurs dla dzieci i młodzieży zatytułowany „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień ”popularyzujący wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego. Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie.
W gronie osób wyróżnionych znalazła się MARIA KOPER z klasy VII. Marysia przyjęła gratulacje z rąk senatora Łukasza Mikołajczyka. Marysiu - DZIĘKUJEMY I CIESZYMY SIĘ Z TOBĄ :-)
Serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie! Życzymy kolejnych sukcesów :-)
K.Szubert

 


PLASTYKA 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „NAJŁADNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA”, KROTOSZYN 2018
W poniedziałek 26 marca 2018 roku podsumowano konkurs plastyczny „Najładniejsza kartka wielkanocna”, na który wpłynęło 110 prac z miasta i gminy Krotoszyn. Konkurs został zorganizowany po raz jedenasty przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie.
Nadesłane prace oceniono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI.
Wszystkie prace stały na wysokim poziomie i komisja w składzie: Przewodnicząca: Beata Ulbrych - Instruktor Plastyk Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, Alina Kajewska - Instruktor Powiatowy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej, Klaudia Mielcarek - Bibliotekarz Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej-Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, przyznała nagrody i wyróżnienia.
W gronie laureatów znalazły się:
- Michalina Jankowska z klasy II (kat.I) - III NAGRODA
- Julia Sikora z klasy V (kat. II) - WYRÓŻNIENIE
- Zuzanna Rzekiecka z klasy VI (kat. II) - WYRÓŻNIENIE
Serdecznie gratulujemy nie tylko laureatkom, ale wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie!
K.Szubert

 


RELIGIA 
KONKURS O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II
Dnia 22 marca uczennica kl. VII Monika Sikora uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. W konkursie wzięło udział 12 uczestników ze szkół Powiatu Krotoszyńskiego. Zakres materiału, który trzeba było opanować był ogromny. Monika z wielkim zaangażowaniem podjęła to wyzwanie. I warto było! Dzięki wiedzy, jaką posiadła, zajęła III miejsce. Przed ogłoszeniem wyników uczniowie szkoły w Benicach w krótkim programie artystycznym przypomnieli postać Świętego Jana Pawła II. Podsumowania konkursu dokonał proboszcz parafii Benice ks. Adam Gmerek i Naczelnik Wydziału Oświaty p. Małgorzata Mielcarek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Najważniejsze jednak, że Święty Jan Paweł II i jego nauczanie ciągle żyje w naszych sercach.
M.Kusicielek

 


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY DO WIERSZY KS. JANA TWARDOWSKIEGO W CHWALISZEWIE
19 stycznia 2018 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie obchodziła święto patrona szkoły.
Podczas obchodów święta szkoły Pani Dyrektor Beata Parzonka oraz Pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Małgorzata Mielcarek wręczyły nagrody zwycięzcom Konkursu Plastycznego „Piękny świat jest wokół nas” zorganizowanego przez Jolantę Wleklińską i Kamillę Paulińską.
W gronie laureatów nie mogło zabraknąć artystów z naszej placówki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli:
- Eryk Nawrocki (kl. III) - III NAGRODA (kat. I-III)
- Magdalena Wróbel (kl. VII) - II NAGRODA (kat. IV-VII)
- Zuzanna Rzekiecka (kl. VI) - III NAGRODA (kat. IV-VII)
Wszystkim plastykom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za chęć, zaangażowanie i oryginalność prac...
K.Szubert

 
 


RELIGIA 
KONKURS RELIGIJNY
13 grudnia odbył się w Lutogniewie Międzyszkolny Konkurs Religijny o Objawieniach Gietrzwałdzkich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Marysia Koper z kl. VII i Klaudia Woźniak z kl.VI. Dziewczyny przygotowywały się sumiennie pod kierunkiem p. katechetki. Trud i zaangażowanie zostało wynagrodzone. Nasze uczennice bardzo dobrze rozwiązały test konkursowy i zajęły czołowe miejsca: Marysia Koper zajęła I miejsce, ex eaquo z uczennicą z Kobierna. Drugiego miejsca nie przyznano , natomiast Klaudia Woźniak zajęła miejsce III. Obie dziewczyny wykazały się również wspaniałą wiedzą o Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Po zakończeniu zmagań konkursowych i wręczeniu nagród, kustosz sanktuarium, ksiądz Łukasz Żurawski zaprosił nas jeszcze do świątyni na wspólną modlitwę, przed cudownym Obrazem Matki Bożej.
M.Kusicielek


PLASTYKA 
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
W Pleszewie odbył się finał XXI edycji Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową organizowanego przez Dom Kultury w Pleszewie i pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.
Na konkurs nadesłano 3.413 prac z 307 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych.
Jury konkursu w składzie:
- Przewodniczący - dr Jolanta Wdowczyk, Wydział Peagogiczno - Artystyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
- Członek - dr Agnieszka Godszling, Wydział Peagogiczno - Artystyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
- Członek - Dariusz Grodziński, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu,
nagrodziło łącznie 120 kartek przyznając nagrody główne, nagrody specjalne i wyróżnienia w 5 kategoriach wiekowych. Nagrodę specjalną przyznał także Dyrektor Domu Kultury w Pleszewie dla placówki, z której pochodzi największa liczba nagrodzonych i wyróżnionych prac.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych nadesłano 1.169 prac. Dostrzeżono talent i umiejętności uczennicy z naszej placówki. WYRÓŻNIONO Julię Sikorę z klasy V. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
K.Szubert

 


MATEMATYKA  
„ZŁOTA ŻABKA” W ŚWINKOWIE
W dniach 15 i 17 listopada b.r. dziewczyny z klasy VII przystąpiły do I etapu Konkursu „Złota Żabka”.
Test z matematyki pisały: M. Sikora, M. Koper i M. Wróbel. Najlepszy wynik uzyskała M. Koper, która zakwalifikowała się do II etapu, który odbędzie się w Swarzędzu.
Do testu z języka polskiego przystąpiły: M. Wróbel i M. Koper. Po sprawdzeniu testu okazało się, że obydwie uzyskały wysoki wynik 86% i tym samym zakwalifikowały się do drugiego etapu! GRATULACJE!
Mgr T. Szcześniak


PLASTYKA 
VII GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „JESIEŃ - TO GRA KOLORÓW”
W październiku 2017 roku artyści z naszej placówki wzięli udział w jesiennym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 im. M. Skłodowskiej – Curie w Krotoszynie. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Krotoszynie, 3 listopada b.r.
W gronie laureatów znaleźli się:
- Klaudia Boroch (kl. V) - NAGRODA
- Antoni Szubert (kl. IV) - WYRÓŻNIENIE
Wszystkim młodym artystom biorącym udział w konkursie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
K.Szubert

 

      


PLASTYKA 
22. EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO W RAMACH FESTIWALU DZIECIĘCEGO O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ
Krotoszyński Ośrodek Kultury przez cały listopad organizował wydarzenia, które składały się na Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej. Wśród wydarzeń odbył się konkurs plastyczny „Ptaki - gatunki chronione”. Czterech uczniów z naszej placówki postanowiło zmierzyć się z zadaniem. Powstały bardzo oryginalne dzieła zasługujące na pochwałę. W czwartek, 9 listopada konkurs został rozstrzygnięty. Wpłynęło 611 prac.
W gronie laureatów znalazła się Marysia Koper z klasy VII. Dziękujemy również Magdalenie Wróbel, Monice Sikorze i Oliwierowi Krzywdzie za pomysłowość i zaangażowanie.
Życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

   


MUZYKA  
X DZIECIECY GMINNY FESTIWAL PIOSENKI LUDOWEJ W BIADKACH
08.11.2017 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach odbył się jubileuszowy Gminny Dziecięcy Festiwal Piosenki Ludowej. Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria kl. I-IV, II kategoria kl. IV-VII. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły.
Godnie reprezentowali naszą placówkę: Faustyna Dostatna (kl. IV), Julia Sikora (kl. V), Klaudia Boroch (kl. V), Monika Sikora (kl. VII), Antoni Szubert (kl. IV).
Występom bacznie przyglądało się jury w składzie: p. Barbara Krzekotowska, p. Beata Czech, p. Izabella Brodala, p. Paweł Płócienniczak, p. Julius Poczta, p. Roman Wosiek, p. Michał Umławski.
Festiwal oficjalnie otworzył sołtys wsi Biadki - p. Mariusz Karbowiak.
Artyści zaprezentowali wysoki poziom muzyczny, śpiewali w przepięknych strojach ludowych, grali na instrumentach. W gronie laureatów znaleźli się: JULIA SIKORA, KLAUDIA BOROCH ORAZ ANTONI SZUBERT.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, laureaci dodatkowo zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami.
W jubileuszowym roku festiwalu uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie muzyki ludowej, gry na dudach, skrzypcach podwiązanych dzięki szerokiej wiedzy dudziarza wielkopolskiego - p. Michała Umławskiego.
Artystom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!!!

K.Szubert

  


SPORT 
XII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „Złoty liść”
„Złoty liść” to coroczna impreza piłki nożnej organizowana przez Szkołę Podstawową w Biadkach. 18.10.2017 roku odbyła się kolejna edycja tego turnieju. Wystartowało w nim pięć szkół: gospodarze, Szkoła Podstawowa w Chwaliszewie, Gorzupi, Kobiernie i Świnkowie.
Po rozegranych meczach kolejność przedstawiała się następująco: 1.miejsce - SP Biadki, 2.miejsce - SP Kobierno, 3.miejsce - SP Świnków, 4.miejsce - SP Chwaliszew,5.miejsce-SPGorzupia.
Gratulujemy drużynie Naszej Szkoły w składzie: M. Kot, D. Nawrocki, A. Sobański, M. Pytlik, M. Jańczak, A. Woźny, B. Wygralak, J. Wygralak. za zajęcia trzeciego miejsca w turnieju.
Gratulujemy!
K.Szubert

  


MUZYKA  
XXIII GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIEJ W BIADKACH
27 września 2017 roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Biadkach odbył się XXIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych. W imprezie udział wzięło 19 małych artystów.
„Słowikami”, które reprezentowały naszą placówkę były: Julia Sikora (kl. V), Monika Sikora (kl. VII), Klaudia Boroch (kl. V), Michalina Jankowska (kl. II) i Marysia Szubert (kl. I).
Celem festiwalu była popularyzacja piosenki o tematyce dziecięcej, jak również wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci. Występom artystów bacznie przyglądało się profesjonalne jury w składzie: Klaudia Mielcarek, Grzegorz Niedbała, Marcin Szyndrowski, Paweł Płócienniczak, Juliusz Poczta i Mariusz Karbowiak.
Po burzliwych obradach jury przyznało po 3 wyróżnienia w każdej kategorii.
Laureatami festiwalu zostali:
- Milena Kecher - SP Chwaliszew,
- Hanna Wiatrak - SP Kobierno,
- Michalina Jankowska - SP Świnków
- Norbert Życki - SP nr 8 Krotoszyn,
- Gabriela Poczta - SP Biadki,
- Klaudia Boroch - SP Świnków.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, laureaci dodatkowo zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami.
Serdecznie gratulujemy pięknych głosów, przebojowości i odwagi!
GRATULUJEMY!!!
K.Szubert

 

 


NASZE OSIĄGNIĘCIA w roku szkolnym 2016/2017

św. Augustyn


SPORT 
III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „UŚMIECH DZIECKA” O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W BIADKACH
19 czerwca w Szkole Podstawowej w Biadkach odbył się już po raz trzeci Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej „UŚMIECH DZIECKA”. W zawodach wzięły udział cztery szkoły: SP Biadki, SP Kobierno, SP Lutogniew, SP Świnków. Grano systemem każdy z każdym. W kwalifikacji końcowej zajęliśmy IV miejsce.
Naszą drużynę reprezentowali: Mikołaj Kot, Mateusz Pytlik, Dawid Nawrocki, Adam Sobański, Marcel Jańczak, Gracjan Rapczewski i Adrian Woźny.
K.Szubert


PLASTYKA 
MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „PENTEL”, JAPONIA 2017
47 edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego powoli przechodzi do historii? Jednak wrażenie, jakie pozostaje po tegorocznych pracach wciąż jest świeże i mocne.
Spośród przeszło 13 tysięcy rysunków 149 prac polskich dzieci zostało wyróżnionych. Uczniowie naszej placówki również wzięli udział w konkursie. W czerwcu 2017 roku otrzymaliśmy informacje, że czterech uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody w konkursie. Wyróżnione osoby, to uczniowie klasy VI.
W gronie laureatów znaleźli się:
- Kacper Szlachta - ZŁOTY MEDAL
- Monika Sikora - BRĄZOWY MEDAL
- Mikołaj Kaczmarek - WYRÓŻNIENIE
- Bartłomiej Kubiak - WYRÓŻNIENIE
Nagrody i wyróżnienia są dowodem na pełne i nietuzinkowe zaangażowanie we własną działalność artystyczną.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
K.Szubert

  


PLASTYKA 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNE WAKACJE”
W środę 21 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego burmistrz Franciszek Marszałek wręczył nagrody zwycięzcom konkursu „Bezpieczne Wakacje”.
Konkurs ten, organizowany już po raz drugi przez Komendę Straży Miejskiej i Wydział Oświaty i Spraw Społecznych UM, miał za zadanie promować bezpieczny sposób spędzania wakacji, zarówno w górach czy nad morzem, jak i w mieście. Ogółem wpłynęło 69 prac wykonanych różnoraką techniką. Jury wyróżniło najciekawsze z nich.
III nagrodę w kategorii klas I-III zdobył Antoni Szubert z klasy III. Uczeń otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową (klocki LEGO). Gratulujemy!
K.Szubert

  


FOTOGRAFIA 
I GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
„NIE ZAPOMNIJ O MNIE... TO JA - PRZYRODA”
W ramach ŚWIETA POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI (15.05.2017 r.) zorganizowano Konkurs Fotograficzny „NIE ZAPOMNIJ O MNIE... TO JA - PRZYRODA”.
Głównym celem konkursu było promowanie walorów przyrodniczych gminy Krotoszyn i okolic oraz ukazanie postrzegania w ciekawy i niebanalny sposób świata przyrody.
W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 5 szkół gminy Krotoszyn. Uczestnicy w swoich pracach pokazali piękno przyrody w sposób bardzo oryginalny i niecodzienny.
Nagrodzono 6 młodych artystów:
I NAGRODA - Zuzanna Mielcarek ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Biadkach,
II NAGRODA - Antoni Szubert z naszej szkoły
III NAGRODA - Adrianna Długa ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie
WYRÓŻNIENIA:
- Julia Marszałek ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Biadkach,
- Natasza Czubak ze Szkoły Podstawowej w Gorzupi,
- Róża Bestry z naszej szkoły
Jesteśmy ogromnie dumni z małych fotografów. Jednocześnie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za opiekę merytoryczną oraz niezbędne inspiracje, bez których trudniej o niebanalny efekt!
K.Szubert

 

    


MUZYKA  
IX PRZEGLĄD PIEŚNI PIOSENKI MARYJNEJ
„NA KONIEC MOJE NIEPOKALANE SERCE ZATRIUMFUJE” - pod takim hasłem po raz dziewiąty (23.05.2017 r.) odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej w Wierzbnie. Uczestniczyli w nim uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych i gimnazjów.
Przegląd rozpoczęto wspólną modlitwą. Otwarcia dokonał proboszcz parafii ks. kanonik Krystian Szenowski. Następnie zaprezentowali się wykonawcy w trzech kategoriach wiekowych: dzieci I-III, IV-VI i gimnazjaliści, osobno soliści oraz zespoły. Występy poszczególnych uczestników pozostawiły niezapomniane wrażenia, których dostarczyli m.in. uczniowie z naszej szkoły. W przeglądzie udział wzięli: Monika Sikora z kl. VI (solistka), Antoni Szubert z kl. III (solista), Michalina Jankowska z kl. II i Faustyna Dostatna z kl. III (duet).
W przerwie uczniowie, jak i opiekunowie mogli się posilić kanapkami i ciastem przygotowanym przez parafianki z Wierzbna. Organizatorami Przeglądu była parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie, Gimnazjum z Wierzbna oraz PUKS „Gimnazjon - SCC” z Wierzbna. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku nie zawiedli sponsorzy. Po raz pierwszy Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej w Wierzbnie został zorganizowany w roku 2008. Ponieważ Maryja jest patronką parafii w Wierzbnie postanowiono co roku w maju organizować przegląd pieśni i piosenki maryjnej.
Laureatami przeglądu zostali m.in. uczniowie naszej placówki:
- duet: Michalina Jankowska i Faustyna Dostatna - wyśpiewał I NAGRODĘ (kat. zespoły)
- solista: Antoni Szubert - wyśpiewał i wygrał na skrzypcach I NAGRODĘ (kat. solista)
GRATULUJEMY!!!
K.Szubert

 

 


MUZYKA  
FESTIWAL PIOSENEK Z LAT 60 I 70 „JAK ZA DAWNYCH LAT... ”
W czwartek 27 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kobiernie odbył się Dziecięcy Festiwal Piosenek z Lat 60 i 70. Wystąpiło piętnaścioro dzieci w dwóch kategoriach wiekowych.
Nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły. W festiwalu udział wzięły: Monika Sikora i Magdalena Wróbel (uczennice klasy VI). Obie dziewczyny wyśpiewały WYRÓŻNIENIA. Otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy :-) i prosimy o jeszcze
K.Szubert

 


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY „Węgry - kraj naszych przyjaciół”
8 maja 2017 roku rozstrzygnięto konkurs „Węgry - kraj naszych przyjaciół” organizowany przez Miasto i Gminę Krotoszyn. Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej.
Na konkurs zostało nadesłanych 48 prac z 7 placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Krotoszyn.
Decyzją Komisji oceniającej w grupie szkół podstawowych klas IV-VI przyznano I, II, III miejsce i 8 wyróżnień. Wśród osób nagrodzonych nie zabrakło uczennic z naszej placówki. Zajęte miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:
- Monika Sikora - III miejsce, klasa VI,
Wyróżnienia w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:
- Magdalena Wróbel - klasa VI,
- Maria Koper - klasa VI.
Artystkom z klasy VI serdecznie gratulujemy
K.Szubert

 


PLASTYKA 
KONKURS EKOLOGICZNY W CIESZKOWIE
W ramach Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej o Tematyce Ekologicznej Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie zorganizowało konkurs plastyczny. 7 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 7 maja 2017 roku w Cieszkowie. W gronie laureatów znalazł się Oliwier Krzywda z klasy V. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

 


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY „NAJŁADNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA”
W środę 11 kwietnia 2017 podsumowano konkurs plastyczny „Najładniejsza kartka wielkanocna”, na który wpłynęło 237 prac z miasta i gminy Krotoszyn. Konkurs został zorganizowany po raz dziesiąty przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie. Nadesłane prace oceniono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III oraz IV - VI.
Wszystkie prace stały na wysokim poziomie i komisja w składzie: Przewodnicząca: Beata Ulbrych - instruktor plastyk Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, Ewa Bukowska Dyrektor Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego, Kamilla Żaruk - nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 4, przyznała nagrody i wyróżnienia.
Laureatami konkursu z naszej placówki zostali: Bogumił Wygralak (kl. III) zdobywając w I kategorii III Dyrektor i pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Krotoszynie życzyli wszystkim sukcesów w rozwijaniu plastycznych talentów.
miejsce
oraz Monika Sikora (kl. VI) otrzymując II nagrodę.
K.Szubert

 


RELIGIA 
IX DIECEZJALNY KONKURS RELIGIJNY
W środę 22.03.2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się tegoroczny finał IX Diecezjalnego Konkursu „Świętych kocham i szanuję - ich uczynki naśladuję”. Po etapie dekanalnym, który odbył się w lutym (wzięło w nim udział 59 szkół z całej diecezji kaliskiej), do finału zakwalifikowało się 15 szkół w tym i nasze reprezentantki: Monika Sikora i Magdalena Wróbel z kl. VI. Uczestnicy konkursu bardzo szczegółowo zapoznali się z życiem i działalnością Świętego Maksymiliana Kolbe. Konkurs odbywał się w formie ustnej, a pytania u różnym stopniu trudności były przez dzieci losowane. Nasze uczennice miały bardzo szeroką wiedzę o Świętym Maksymilianie, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Mimo wszystko zaprezentowały się bardzo ładnie i można powiedzieć, że do podium zabrakło im trochę szczęścia. Ale i tak miejsce IV, które zajęły jest dużym sukcesem. Za trud, jaki włożyły w przygotowanie do konkursu i bardzo dobry wynik duże uznanie i gratulacje.
M.Kusicielek


SPORT 
TURNIEJ SPORTOWY ĆWICZ Z GŁÓWKĄ
16 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kobiernie odbył się X Turniej Rekreacyjno-Sportowy dla uczniów klas I-III „Ćwicz z główką”.
W turnieju wzięły udział zespoły z pięciu szkół podstawowych: z Biadek, Gorzupi, Lutogniewa, Kobierna i Świnkowa. Dzieci rywalizowały w wielu sportowych konkurencjach. Pokonywały tory przeszkód, slalomy, rzucały piłeczkami, skakały przez skakankę, przeciągały linę oraz rozegrały miniturniej w „dwa ognie”.
Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z Kobierna, II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły w składzie:
• Wiktoria Urbaniak, • Natalia Głowacka, • Hanna Sobańska, • Wiktoria Nowak, • Bogumił Wygralak, • Marcel Jańczak, • Szymon Głowacki, • Antoni Szubert, • Mateusz Szlachta, • Kacper Kubiak, • Eryk Nawrocki, • Mateusz Grejc
III miejsce Szkoła Podstawowa w Biadkach, IV miejsce Szkoła Podstawowa w Lutogniewie, V miejsce Szkoła Podstawowa w Gorzupi. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, zwycięzcy - puchar i nagrodę rzeczową (piłkę). Jako gospodarze wygraną piłkę wręczyli nam - zdobywcom II miejsca. DZIĘKUJEMY
K.Szubert

 

 


RELIGIA 
DIECEZJALNY KONKURS RELIGIJNY
W Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolski odbył się IX Diecezjalny Konkurs Religijny „Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję”. W tym roku uczestnicy zgłębiali życie i dzieło Świętego Maksymiliana Kolbe. Do udziału w konkursie zgłosiło się 58 szkół z całej diecezji. Eliminacje dekanalne odbywały się w trzech turach. W naszej wystąpiły 22 szkoły. Uczestnicy odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Materiał , z którym trzeba się było zapoznać był bardzo obszerny i trudny. Jednak reprezentantki naszej szkoły znakomicie opanowały trudne zagadnienia. Monika Sikora i Magdalena Wróbel z klasy VI świetnie odpowiedziały na wylosowane pytania i otrzymały komplet punktów, tak jak jeszcze trzy inne drużyny. Dało im to miejsce w finale, który odbędzie się 22 marca. Gratulujemy Monice I Madzi i życzymy dalszych sukcesów.
M.Kusicielek


JĘZYK POLSKI 
WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
W dniu 17 lutego 2017 roku o godz.13:00 uczennica klasy VI i jednocześnie przewodnicząca naszej szkoły - Magdalena Wróbel, brała udział w rejonowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Eliminacje odbywały się w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Magda musiała się zmierzyć z rówieśnikami z powiatów: kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego. Ostatecznie Magdzie zabrakło 4 punktów do uczestnictwa w dalszych etapach, ale my i tak jesteśmy z niej dumni, życzymy powodzenia i trzymamy za nią kciuki w dalszych sukcesach i reprezentowaniu naszej szkoły.
K.Cholewa


MUZYKA  
KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - KOBIERNO 2017
4 lutego 2017 roku w Kobiernie w Wiejskim Domu Kultury odbył się XV Festiwal Kolęd i Pastorałek „PRZY KOBIERSKIM ŻŁÓBKU”. Był to festiwal kolęd śpiewanych. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności muzyczne w pięciu kategoriach. Każdy podmiot wykonawczy wykonywał dwa utwory.
Wśród uczestników można było usłyszeć Monikę Sikorę z klasy VI i Julię Sikorę z klasy IV.
Laureatką I nagrody została MONIKA SIKORA.
Dziękujemy obu dziewczynom, że kilka godzin zimowych ferii wykorzystały na to, aby przypomnieć nam o pięknie polskich kolęd i pastorałek.
K.Szubert


MUZYKA  
XXXVII HERODIADA W CIESZKOWIE
15 stycznia 2017 roku w Cieszkowie odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie nie mogło zabraknąć dzieci z naszej placówki. Troje uczniów: Julia Sikora (kl. (IV), Monika Sikora (kl. VI) i Antoni Szubert (kl. III) pod bacznym okiem nauczyciela przygotowywali się do konkursu.
Można było usłyszeć subtelność kolędy „Gdy śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu”, ale i góralski „zadzior” w pastorałce „Gore gwiazda” czy kolędzie „Oj, maluśki”.
Julia Sikora, Monika Sikora oraz Antoni Szubert zaprezentowali utwory na bardzo dobrym poziomie. W gronie laureatów znalazł się Antoni Szubert. Antoniemu przyznano wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

 


PLASTYKA 
XI KONKURS PLASTYCZNY „Ile cudów naokoło!”
W ramach obchodów Święta Patrona Szkoły Zespół Szkół w Chwaliszewie ogłosił konkurs dotyczący wykonania pracy plastycznej będącej ilustracją utworu ks. Jana Twardowskiego. Uczniowie z koła plastycznego „ŚWIAT ARTYSTY” z wielką przyjemnością i zaangażowaniem wzięli udział w konkursie.
Troje dzieci z naszej szkoły zostało laureatami XI edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Ile cudów naokoło!”. Nagrodzono:
- Antoniego Szuberta (kat. I-III) - I nagroda
- Magdalenę Wróbel (kat. IV-VI) - II nagroda
- Monikę Sikorę (kat. IV-VI) - III nagroda.
Wszystkim artystom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

K.Szubert

 


PLASTYKA 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „WODA – ŹRÓDŁO ŻYCIA”
W październiku b.r.w ramach 21 Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej w Krotoszynie ogłoszono konkurs plastyczny. Uczniowie naszej szkoły z wielką chęcią i zaangażowaniem wzięli udział w konkursie. Tegoroczną tematyką była „WODA – ŹRÓDŁO ŻYCIA.”
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17 listopada 2016 r. w kinie „Przedwiośnie” w Krotoszynie. Przysłano 345 prac z całej Polski. W gronie laureatów znaleźli się:
- Monika Sikora z klasy VI , która zdobyła nagrodę.
Wyróżnienia otrzymali:
- Michalina Jankowska z kl. I
- Julia Sikora z kl. IV
- Antoni Szubert z klasy I.
Laureatom i wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

 

 


SPORT 
XXII OTWARTE MISTRZOSTWA WSI ŁĄKOCINY W TENISIE STOŁOWYM
Od dwudziestu dwóch lat w Łąkocinach popularyzuje się tenis stołowy poprzez organizację turnieju dla amatorów tej dyscypliny sportu. Turniej odbył się 18.12.2016 roku.
W tym roku w zawodach udział wzięło 24 zawodników z 10 klubów, miejscowości lub szkół.
Zawody przeprowadzono tradycyjnie w kameralnych warunkach sali „Domu Strażaka” w trzech kategoriach. Funkcję sędziów pełnili Szymon Lis oraz Rafał Szubert.
W kategorii Juniorzy VI miejsce wywalczył Adam Sobański z klasy V.
Wszystkim uczestnikom turnieju reprezentującym naszą szkołę dziękujemy i gratulujemy!!!
K.Szubert


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY - „SPORT. PIŁKA NOŻNA W MOICH OCZACH”
Rok 2016 jest rokiem jubileuszu, 40 rocznicy powstania Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Z tej okazji Zarząd Kaliskiego OZPN ogłosił konkurs plastyczny pn. „SPORT. PIŁKA NOŻNA W MOICH OCZACH”.
Konkurs podzielonym był na cztery kategorie wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe klas I – III oraz IV-VI, a także uczniów klas gimnazjalnych. Technika wykonanych prac była dowolna.
Uczniowie naszej szkoły na zajęciach koła plastycznego „Świat artysty” z wielkim zaangażowaniem wykonali bardzo kreatywne prace.
W groniem laureatów znalazły się: Monika Sikora (kl. VI) – II nagroda, Julia Sikora (kl. IV) – wyróżnienie, Maria Szubert (oddział przedszkolny) – II nagroda.
Laureaci pierwszych miejsc otrzymali bilety na mecze Polskiej Reprezentacji, które rozgrywane będą w roku 2017 oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego. Pozostali laureaci nagrodzeni zostali talonem w wysokości 150 zł. na sprzęt sportowy.
Wyróżnione prace zaprezentowane były podczas Jubileuszowego spotkania z okazji 40-lecia Kaliskiego OZPN, które odbyło się 19 listopada 2016 roku w Ostrowskim Centrum Kultury.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
K.Szubert


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY - „MIKOŁAJ ODWIEDZA KROTOSZYN”
6 grudnia w Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.„Mikołaj odwiedza Krotoszyn”. Do oceny została powołana komisja, w skład której weszła Pani Lucyna Bogdańska z Urzędu Miejskiego, Beata Ulbrych z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, Joanna Ptak z Lokalnej Grupy Działania. Spośród nadesłanych prac jury wybrało 9 prac, w trzech kategoriach - przedszkola, kl. I –III, kl. IV-VI.
Laureatami konkursu zostali m. in. uczniowie naszej szkoły: Antoni Szubert (kat. II) - I nagroda i Zuzanna Kopeć (kat. III) - III nagroda.
Zwycięzcom zostały wręczone nagrody na Jarmarku Świątecznym w Krotoszynie. Serdecznie gratulujemy!!!
K.Szubert

 


MUZYKA  
IX DZIECIĘCY GMINNY FESTIWAL „NA LUDOWĄ NUTĘ”
24 listopada 2016 roku po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Biadkach odbył się IX Dziecięcy Gminny Festiwal Piosenki Ludowej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych. W imprezie udział wzięło 14 małych artystów.
Celem festiwalu była popularyzacja muzyki ludowej wśród najmłodszego pokolenia. Występom artystów bacznie przyglądało się profesjonalne jury w składzie: Maria Jędrzejczak, Barbara Krzekotowska, Beata Czech, Izabela Brodala, Paweł Płócienniczak, Juliusz Poczta i Mariusz Karbowiak.
Po burzliwych obradach jury przyznało 6 wyróżnień: 2 wyróżnienia w kategorii klas I-III i 4 wyróżnienia w kategorii klas IV-VI.
W gronie laureatów znalazła się JULIA SIKORA z kl. IV
Udział w konkursie wzięły także:
- Michalina Jankowska z kl. I,
- Faustyna Dostatna z kl. III,
- Monika Sikora z kl. VI.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, laureaci dodatkowo zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami.
Prześlicznym ludowym „głosom” gratulujemy! Hej!
K.Szubert

 

 


PLASTYKA 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „BOLEK I LOLEK, REKSIO, KRECIK TO PRZYJACIELE Z BAJEK DLA DZIECI”
Najmłodsi uczniowie naszej placówki wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Krotoszynie. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej związanej z bajkami z dawnych lat...
Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Wykazały się również wielką kreatywnością i pomysłowością. I... wysiłek został dostrzeżony. Czworo uczniów z naszej szkoły 17.11.2016 r. w Hali Sportowej w Krotoszynie odebrało nagrody.
W gronie szczęśliwców znaleźli się: Faustyna Dostatna (kl. III), Hanna Sobańska (kl. III), Wiktoria Urbaniak (kl. II) i Antoni Szubert (kl. III).
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w „bajkowym konkursie” ? serdecznie gratulujemy!
K.Szubert


PLASTYKA 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „JESIEŃ TO GRA KOLORÓW”
W październiku 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie ogłosiła VI Gminny Konkurs Plastyczny „JESIEŃ - TO GRA KOLORÓW”. Zadania konkursowe realizowane były w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i IV-VI. Uczniowie przedstawiali temat pracy konkursowej w formie pejzażu, martwej natury lub innej kompozycji płaskiej.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 18.11.2016 r. w Bibliotece Publicznej w Krotoszynie. W gronie osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej placówki:
- Klaudia Boroch (kl. IV)
- Antoni Szubert (kl. III)
- Monika Sikora (kl. VI),
- Oliwier Krzywda (kl. V),
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie GRATULUJEMY!
K.Szubert

 

 


SPORT 
BIEG SOKOŁA
25 września 2016 roku w Kobiernie odbył się XXI Bieg Sokoła. Startować mógł każdy bez względu na wiek. Biegały dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie podstawówek i gimnazjaliści. Swoje możliwości sprawdzili również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.
W Biegu Sokoła udział wzięło 16 uczniów naszej szkoły:
• Michalina Jankowska (kl. I)
• Nicola Tomczyk (kl. I)
• Wiktoria Urbaniak (kl. II)
• Natalia Głowacka (kl. II)
• Eryk Nawrocki (kl. II)
• Faustyna Dostatna (kl. III)
• Szymon Głowacki (kl. III)
• Mateusz Szlachta (kl. III)
• Marcel Jańczak (kl. III)
• Kacper Kubiak (kl. III)
• Antoni Szubert (kl. III)
• Klaudia Boroch (kl. IV)
• Julia Sikora (kl. IV)
• Dawid Szlachta (kl. IV)
• Małgorzata Cieluch (kl. V)
• Klaudia Woźna (kl. V)
Najbliżej podium (IV miejsce) była Klaudia Boroch z kl. IV. W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy miejsce IV! Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie GRATULUJEMY!!!
K.Szubert

 

 


NASZE OSIĄGNIĘCIA w roku szkolnym 2015/2016

św. Augustyn


JĘZYK NIEMIECKI  
XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
W piątek 10 czerwca 2016 r. odbył się już po raz jedenasty Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego, który był adresowany dla uczniów kl. V i VI szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Daniszynie, Benicach, Kobiernie, Świnkowie, SP nr 4 w Krotoszynie oraz ZSP w Rozdrażewie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Monika Sikora, Jakub Zybała oraz Maria Gościniak.
Konkurs polegała na rozwiązaniu testu, który obejmował kilka obszarów językowych, takich jak: rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, komunikacje oraz gramatykę.
I tak o to przedstawiała się klasyfikacja finałowa:
I miejsce - Adam Konoplański (91,5/ 120 pkt) - SP w Daniszynie
II miejsce - Franciszek Kostka ( 84,5/ 120 pkt.) - SP w Benicach
III miejsce - Zuzanna Wojtaszek (82,5/ 120 pkt) - SP nr 4 w Krotoszynie
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami, ufundowanymi przez Urząd Miejski w Krotoszynie. Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek, które mają wzbogacić dalszą edukację w zakresie nauki języka niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kolejne zmagania z językiem niemieckim.
Organizator: Karolina Niedbała


MUZYKA  
XXII GIMNNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ
17 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Biadkach odbył się XXII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział 21 małych artystów, którzy reprezentowali 6 szkół.
Celem festiwalu była przede wszystkim popularyzacja piosenek o tematyce dziecięcej.
Występom artystów bacznie przyglądało się jury z składzie: Maria Jędrzejczak, Barbara Krzekotowska, Monika Kaszuba, Paweł Płócienniczak, Stanisław Szelągowski.
Po burzliwych naradach jury przyznało 3 wyróżnienia w kategorii uczniów klas I-III oraz 3 wyróżnienia w kategorii uczniów klas IV-VI. Nagrody wręczała Pani Małgorzata Mielcarek.
Laureatką festiwalu została m. in. Faustyna Dostatna z klasy II, której serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a laureaci dodatkowo zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami.
K.Szubert


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY „Dlaczego warto odwiedzić Krotoszyn?”
W maju 2016 roku uczennice naszej szkoły (Marta Woźna, Monika Sikora, Magdalena Wróbel, Maria Koper, Kornelia Boroch, Maria Gościniak) z wielkim zapałem i pomysłowością tworzyły albumy i plakaty o Krotoszynie. Praca się opłaciła? Album Moniki Sikory (kl. V) i Marty Woźnej (kl. VI) został nagrodzony w IX edycji gminnego konkursu „Dlaczego warto odwiedzić Krotoszyn?”
Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy za wkład pracy włożony w wykonanie albumów i plakatu.
K.Szubert

 


PLASTYKA 
46. MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „Pentel”
„Powstały prace odkrywcze, inspirujące, nieszablonowe, mądre i zachwycające. My po raz kolejny mogliśmy pokazać światu, jak wielki potencjał tkwi w polskich dzieciach” - to słowa Karoliny Kozłowskiej, asystentki Zarządu Pentel Poland Sp. z o.o.
Dzieci, młodzież jak nikt inni potrafi poruszyć serca, zmusić dorosłych do myślenia i spowodować realne zmiany w życiu innych ludzi. Dzięki szczerym i bezpretensjonalnym pracom zwracają uwagę na istotne sprawy, wartościowe idee i palące problemy. Rysunki są magicznym drogowskazem dla nas dorosłych. Ogólnoświatowy zasięg konkursu potęguje te cenne doświadczenia. Daje bowiem wgląd w szerszą perspektywę, umożliwiając jednocześnie artystyczny dialog między dziećmi z każdego zakątka na kuli ziemskiej.
Marta Woźna z klasy VI poruszyła serca wielu i została laureatką 46. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego. Marta otrzymała srebrny medal oraz nagrody rzeczowe firmy „Pentel”. Marta uczestniczyła w tworzeniu międzynarodowej sztuki! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
K.Szubert


SPORT 
XXXVII BIEG KROTOSA
W niedzielę, 29 maja 2016 roku krotoszyński rynek gościł biegaczy z całego świata podczas 37. edycji Biegu Krotosa. Udział w biegu wzięli także uczniowie naszej placówki.
W biegu na 800 m kl. V-VI dziewcząt II miejsce wywalczyła Maria Gościniak z klasy VI. Uczennica otrzymała pamiątkowa statuetkę oraz dyplom.
W kwalifikacji ogólnej Szkoła Podstawowa w Świnkowie znalazła się na III miejscu. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w Biegu Krotosa serdecznie gratulujemy!
K.Szubert


PLASTYKA 
KONKURS PLASTYCZNY W RAMACH FESTIWALU EKOLOGICZNEGO W CIESZKOWIE
22 maja 2016 roku w Cieszkowie (woj. dolnośląskie) odbył się XIX Festiwal Ekologiczny. W ramach festiwalu odbyło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu o tematyce ekologicznej.
W gronie laureatów naszej szkoły znaleźli się:
- kategoria wiekowa 7-9 lat:
* Antoni Szubert - II nagroda (kl.II)
* Michalina Jankowska - wyróżnienie (kl.I)
- kategoria wiekowa 10-12 lat:
* Marta Woźna - III nagroda (kl.VI)
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

 MUZYKA  
PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI MARYJNEJ W WIERZBNIE
We wtorek 24 maja 2016 roku odbył się VIII Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej w Wierzbnie. Otwarcia dokonał proboszcz parafii ks. kanonik Krystian Szenowski. Następnie zaprezentowali się wykonawcy w trzech kategoriach wiekowych: dzieci klas: I-III, IV-VI i gimnazjaliści, osobno soliści oraz zespoły. Występy poszczególnych uczestników pozostawiły niezapomniane wrażenia. W tym roku zaprezentowali się uczniowie z Biadek, Gliśnicy, Wierzbna, Nabyszyc, Huty, Odolanowa, Raczyc, Świnkowa, Gorzyc Wielkich i Tarchał Wielkich.
Zwyciężczynią w II kategorii wiekowej (kl.IV-VI) została MONIKA SIKORA z klasy V. II nagrodę wyśpiewał duet: MICHALINA JANKOWSKA (kl.I) i FAUSTYNA DOSTSTNA (kl.II). Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.
Wszystkim uczestnikom festiwalu gratulujemy!
K.Szubert


TECHNIKA 
Za nami emocje związane z XXXIX edycją Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: M.Koper (kl.V), M.Wróbel (kl.IV), Jakub Zybała (kl.VI) i Mateusz Pytlik (kl.V) po przebrnięciu eliminacji gminnych (III miejsce) reprezentowała szkołę 28 kwietnia 2016 roku na szczeblu powiatowym. Na tym etapie nasza drużyna zajęła VII miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do reprezentowania naszej szkoły w kolejnych edycjach, a tym, którzy opuszczają już mury naszej szkoły życzymy sukcesów w gronie gimnazjalistów.
Wojciech Jasiak

 

 

   

   

 


MUZYKA  
FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ
Szkoła Podstawowa nr 8 im. M. Skłodowskiej - Curie w Krotoszynie zorganizowała Gminny Festiwal Piosenki Religijnej. Konkurs odbył się 28 kwietnia 2016 roku.
Dwie uczennice z naszej placówki: M. Sikora (kl. V) i M. Wróbel (kl. V) wzięły udział w konkursie. Monika wyśpiewała I nagrodę „pokonując” wokalnie 12 uczestników konkursu. Magdo, Moniko - serdecznie gratulujemy!!!
K.Szubert


SPORT 
MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Czworo uczniów naszej szkoły (M. Gościniak, M. Pytlik, J. Bukowski, A. Sobański) wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 21.04.2016 na Stadionie w Krotoszynie. Marysia Gościniak z kl. VI przybiegła trzecia na metę, a tym samym zdobyła brązowy medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Mistrzostwa wojewódzkie odbędą się w Żerkowie, 2 czerwca 2016 roku.
K.Szubert


SPORT 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W niedzielę 20 marca 2016 roku odbył się VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Polskiego Stronnictwa Ludowego Krotoszyn. Impreza odbyła się w trzech kategoriach: seniorek, seniorów, młodzików.
W turnieju udział wzięło 29 zawodników z 10 miejscowości powiatu. W kategorii młodzicy II miejsce wywalczył Jakub Zybała z klasy VI.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!
K.Szubert


PLASTYKA  
KONKURS PLASTYCZNY „Najładniejsza kartka wielkanocna”
We wtorek 22 marca 2016 roku w Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie odbyło się podsumowanie IX Konkursu Plastycznego: „Najładniejsza kartka wielkanocna”. W konkursie udział wzięło 180 prac z całego powiatu, w tym również uczniowie z naszej placówki.
Nadesłane prace oceniono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Jury w składzie: Przewodnicząca: Ewa Bukowska Dyrektor Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego, Beata Ulbrych - instruktor plastyk Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, Kamila Żaruk - nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 8, Marlena Nabzdyk - kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w KBP przyznała nagrody i wyróżnienia.
Michalina Jankowska z kl. I otrzymała NAGRODĘ. W gronie WYRÓŻNIONYCH znaleźli się: Julia Sikora z kl. III, Antoni Szubert z kl. II i Bogumił Wygralak z kl. II.
Organizatorzy podziękowali uczestnikom za liczny udział i życzyli wszystkim sukcesów w rozwijaniu plastycznych talentów.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy!
K.Szubert

 


PLASTYKA  
KONKURS PLASTYCZNY
X KONKURS PLASTYCZNY „ANIOŁOWIE I ZWIERZĘTA” W CHWALISZEWIE
W poniedziałek,22 lutego 2016 roku, w Zespole Szkół w Chwaliszewie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym poświeconym twórczości ks. Jana Twardowskiego.
W gronie szczęśliwców zaleźli się:
Antoni Szubert - II nagroda w kat. klas: I-III
Magdalena Wróbel - II nagroda w kat. klas: IV-VI
Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!!!
K.Szubert


SPORT 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
14 lutego 2016 r. w sali bożacińskiego Domu Rolnika odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Ludowych Zespołów Sportowych w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało 43 tenisistów z 10 miejscowości z terenu miasta i gminy.
Maria Gościniak zwyciężyła w kategorii juniorki ur.2000 r. i młodsi. W kategorii młodzicy ur. 2003 r. i młodsi III miejsce wywalczył Jakub Zybała.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
K.Szubert


PLASTYKA  
KONKURS PLASTYCZNY
W lutym 2016 roku w Warszawie rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dotyczący osób niepełnosprawnych. Laureatką konkursu została Marta Woźna z kl. VI. Uczennica otrzymała nagrodę książkową. Gratulujemy!
K.Szubert

 


PLASTYKA  
XIX WIELKOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
W Pleszewie odbył się finał XIX Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 3463 prac z 339 placówek szkolnych. Jury konkursu uhonorowało łącznie 88 osób przyznając 25 nagród i 63 wyróżnienia.
Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły - MONIKA SIKORA z klasy V zdobywając WYRÓŻNIENIE!!! Gratulujemy talentu i życzymy dalszego zamiłowania do kreowania pięknych, małych arcydzieł!
K.Szubert


SPORT 
Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego
Ludowy Zespół Sportowy „Błyskawica” w dniu 20 grudnia 2015 r. zorganizował tradycyjny Gwiazdkowy turniej tenisa stołowego. W turnieju brało udział 36 zawodników z 9 miejscowości. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w turnieju.
Marysia Gościniak z kl. VI zdobyła II nagrodę w kategorii dziewcząt, a Jakub Zybała (kl. VI) wywalczył miejsce IV.
Gratulujemy!
K.Szubert


SPORT 
XXI Otwarte Mistrzostwa Wsi Łąkociny w Tenisie Stołowym
19 grudnia 2015r. Ludowy Klub Sportowy „Ogniwo” Łąkociny po raz 21 zorganizował Otwarte Mistrzostwa Wsi Łąkociny w Tenisie Stołowym. Udział w turnieju wzięło 39 zawodników z 16 klubów, miejscowości lub szkół. Zawody przeprowadzono tradycyjnie w kameralnych warunkach sali „Domu Strażaka” w trzech kategoriach.
7 uczniów naszej szkoły godnie reprezentowało placówkę. Zdobywczynią VI miejsca w kategorii kobiet została Maria Gościniak. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
K.Szubert


PLASTYKA  
XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ
Od ponad 5 lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej. Konkurs podzielony był na trzy tematy w pięciu kategoriach wiekowych: EKODUSZEK - rysunkowy lub malarski projekt maskotki, postaci, stworzenia, które mogłoby sie stać wizytówką Festiwalu. (kat. 1 - przedszkola)
MIKROORGANIZMY - co to takiego? czy są pożyteczne? gdzie i jak żyją? czy można je polubić? - praca plastyczna w dowolnej technice poza przestrzennymi. (kat. 2 i 3 - szkoły podstawowe klasy I-III oraz IV-VI)
NOWE ŻYCIE ŚMIECI - czyli ekodizajn - projekty przestrzenne wykorzystujące odpady w nowym znaczeniu, użyciu, przeznaczeniu. (kat. 4 i 5 - gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) W poniedziałek 9 listopada odbyły się obrady jury w składzie: przewodniczący - Paweł Mizera oraz Magdalena Minta i Beata Ulbrych i spośród nadesłanych na konkurs niemalże 500 prac wybrało 55 prac, które zostały nagrodzone.
Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz oficjalne ogłoszenie konkursów plastycznych i wręczenie nagród rzeczowych uczestnikom odbyło się w holu krotoszyńskiego Kina 3D Przedwiośnie w czwartek 19.11.2015 roku o godz. 17.00.
W gronie laureatów znaleźli się:
- Julia Sikora (kl. III),
- Hubert Woźniak (kl. IV)
- Monika Sikora (kl. V),
- Julia Błaszczyk (kl. VI).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert


PLASTYKA  
KONKURS PLASTYCZNY „Jesień - to gra kolorów”
W październiku 2015 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie ogłosiła V Gminny Konkurs Plastyczny. Zadania konkursowe realizowane były w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i IV-VI. Uczniowie przedstawiali temat pracy konkursowej w formie pejzażu, martwej natury lub innej kompozycji płaskiej.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17.11.2015 r. w Bibliotece Publicznej w Krotoszynie. W gronie osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej placówki:
- Hanna Sobańska (kl. II),
- Antoni Szubert (kl. II),
- Monika Sikora (kl. V),
- Magdalena Wróbel (kl. V),
- Marta Woźna (kl. VI).
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie GRATULUJEMY!
K.Szubert

 


MUZYKA  
VIII DZIECIĘCY GMINNY FESTIWAL PIOSENKI LUDOWEJ W BIADKACH „NA LUDOWĄ NUTĘ...”
20 listopada 2015 roku po raz ósmy w Szkole Podstawowej w Biadkach odbył się Dziecięcy Gminny Festiwal Piosenki Ludowej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych. W imprezie udział wzięło 19 małych artystów, którzy reprezentowali 6 szkół. Monika Sikora (kl. V), Julia Sikora (kl. III) i Faustyna Dostatna (kl. II) reprezentowały naszą placówkę.
Celem festiwalu była popularyzacja muzyki ludowej wśród najmłodszego pokolenia. Występom artystów bacznie przyglądało się profesjonalne jury w składzie: Maria Jędrzejczak, Małgorzata Mielcarek, Barbara Krzekotowska, Marlena Nabzdyk, Danuta Dziergwa, Paweł Płócienniczak i Mariusz Karbowiak. Po burzliwych obradach jury przyznało 6 wyróżnień: 3 wyróżnienia w kategorii klas I-III i 3 wyróżnienia w kategorii klas IV-VI.
Laureatami festiwalu zostały m. in. uczennice naszej szkoły:
- kategoria klas I-III: Faustyna Dostatna z kl. II
- kategoria klas IV-VI: Monika Sikora z kl.V.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, laureaci dodatkowo zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami. Serdecznie gratulujemy uczennicom naszej szkoły!
K.Szubert

 

 


SPORT 
X TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „Złoty liść ”
„Złoty liść ” to coroczna impreza piłki nożnej organizowana przez Szkołę Podstawową w Biadkach. 01.10.2015 roku odbyła się kolejna, jubileuszowa edycja tego turnieju. Wystartowało w nim pięć szkół: gospodarze, Szkoła Podstawowa w Chwaliszewie, Gorzupi, Roszkach i Świnkowie. Po rozegranych meczach kolejność przedstawiała się następująco: 1.miejsce - SP Roszki, 2.miejsce - SP Świnków, 3.miejsce - SP Gorzupia, 4.miejsce - SP Biadki, 5.miejsce - SP Chwaliszew.
Gratulujemy drużynie Naszej Szkoły w składzie: M. Kot, D. Nawrocki, A. Sobański, M. Gościniak, J. Zybała, J. Bukowski, M. Pytlik za zajęcia drugiego miejsca w turnieju. Ponadto Maria Gościniak została wybrana najlepszym zawodnikiem turnieju. Gratulujemy!
K.Szubert

 


SPORT 
XX Bieg Sokoła w Kobiernie
W niedzielę, 27 września o godzinie 13.00 odbył się jubileuszowy, XX Bieg Sokoła w Kobiernie. Rywalizowały przedszkolaki, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Odbył się również coroczny Bieg Przyjaźni, w którym oprócz znanych osobistości życia społeczno-politycznego pobiegł również Spiderman.
Nasza placówka może pochwalić się SUKCESAMI.
W gronie medalistów znaleźli się:
- Michał Woźny z kl. I – I miejsce
- Klaudia Boroch z kl. III – III miejsce
- Maria Gościniak z kl. VI – I miejsce
Nasza szkoła zdobyła również V miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskując 124 punkty, a tym samym wyprzedzając 18 szkół podstawowych!!! Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w biegu - to właśnie wy: N. Głowacka, W. Urbaniak, E. Nawrocki, Sz. Głowacki, A. Szubert, K. Kubiak, H. Sobańska, A. Woźna, M. Szlachta, M. Kot, D. Nawrocki,J. Sikora, A. Sobański, D. Szlachta, M. Cieluch, M. Sikora, M. Wróbel, J. Woźna, M. Pytlik, K. Szlachta, K. Boroch przyczyniliście się do SUKCESU SZKOŁY!!! Dziękujemy!
K.Szubert

 

 

 


 

NASZE OSIĄGNIĘCIA w roku szkolnym 2014/2015

św. Augustyn


PLASTYKA  
II WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY
Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” w Poznaniu zorganizowało konkurs plastyczny „DZIECKO W FOLKLORZE ŚWIATA” w ramach VI Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUNFOLK 2015.
Uczennica naszej szkoły - Anna Witkowska z klasy VI wzięła udział w konkursie. Spośród 566 prac z 66 placówek wielkopolskich komisja nagrodziła 6 autorów prac. W gronie laureatów znalazła się Ania.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie plastyki!
K.Szubert


MUZYKA  
16 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Biadkach odbył się XXI Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Aż 33 młodych wokalistów i wokalistek stanęło na biadkowskiej scenie. I każdy z występujący, jak się okazało, miał wyjątkowy talent i wspaniale zaśpiewał konkursową piosenkę. W konkursie udział wzięły uczennice naszej szkoły: Faustyna Dostatna (kl. I), Julia Sikora (kl. II), Klaudia Boroch (kl. II) i Magdalena Wróbel (kl. IV). Dziewczyny nie zostały uhonorowane statuetkami wiolinowych kluczy, ale zaprezentowały wysoki poziom wokalny otrzymując pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe wiatraczki. Gratulujemy!
K.Szubert

 


MATEMATYKA  
2 czerwca 2015 roku uczniowie klasy szóstej: Paulina Guzior, Anna Witkowska i Michał Głowacki drużynowo rozwiązywali zadania matematyczne w godz. 8.15-11.30 podczas XII MARATONU W ROZWIĄZYWANIU ZADAŃ MATEMATYCZNYCH. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie.
Nasi szóstoklasiści walczyli z innymi drużynami z Miasta i Gminy Krotoszyn. Po kilku godzinach zmagań matematycznych dowiedzieli się, iż zajęli I miejsce - BARDZO BARDZO BARDZO GRATULUJEMY!
K.Frala


MUZYKA  
27 maja 2015 roku w kościele p.w. NMP Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie odbył się VII Przegląd Piosenki i Pieśni Maryjnej „Jan Paweł II na ziemi i w Niebie zawsze z Maryją”. Udział w przeglądzie wzięły m.in. Magdalena Wróbel i Monika Sikora. Uczennice zaprezentowały pieśń pt. „Jesteś tuż obok mnie” wyśpiewując II NAGRODĘ.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
K.Szubert

 


PLASTYKA  
19 maja 2015 r. w naszej szkole odbyła się Międzyszkolna Galeria Plastyczna - impreza ta świętowała swój jubileusz, zorganizowano ją bowiem już po raz dziesiąty.
Udział w konkursie wzięło prawie 50 uczniów ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Krotoszyn i gminy Ostrów Wlkp.
Zaproszenie do udziału w dziesiątej edycji galerii przyjęli uczniowie oraz ich opiekunowie z: SP w Roszkach, Biadkach, Chwaliszewie, Orpiszewie, Łąkocinach, Daniszynie. Gospodarze imprezy mieli również swoich reprezentantów.
W I kategorii - PRZEDSZKOLAKI udział wzięły: RÓŻA BESTRY, MICHALINA JANKOWSKA I NATALIA GŁOWACKA. II kategoria - uczniowie klas I-III: JULIA SIKORA, KLAUDIA BOROCH, WIKTORIA NOWAK, III kategoria: uczniowie klas IV-VI: ANNA WITKOWSKA, MARTA WOŹNA, MONIKA SIKORA.
Laureatkami galerii zostały:
NATALIA GŁOWACKA,
RÓŻA BESTRY,
JULIA SIKORA.
Wszyscy uczestnicy galerii otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!
K.Szubert

 


MUZYKA  
15 maja 2015 roku w Kobiernie odbył się V Festiwal Piosenki z lat 60-tych i 70-tych. Udział w konkursie wzięło 16 dzieci ze szkół naszego regionu. Uczniowie ubrani byli w stroje z lat 60/70. Monika Sikora, Magdalena Wróbel oraz Antoni Szubert reprezentowali naszą szkołę. Główne wyróżnienie w kategorii klas I-III otrzymał Antoś Szubert z klasy I śpiewając „Zimnego drania” Z. Kurtycza. W kategorii klas IV-VI laureatką została Monika Sikora z klasy IV - prezentując piosenkę „Mój chłopiec” M. Koterbskiej. Gratulujemy!
K.Szubert

   


MUZYKA  
13 maja 2015r w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej. Zaprezentowało się aż siedemnastu zdolnych przedstawicieli siedmiu szkół, a wśród nich uczniowie naszej szkoły: Klaudia Boroch z klasy II i Antoni Szubert z klasy I. Jury w składzie: Mirosława Paździoch (edukacja wczesnoszkolna), Paweł Świca (muzyk, perkusista znanych zespołów) i Michał Chwaliński (nauczyciel, muzyk, kompozytor) podczas oceny brało pod uwagę między innymi: dobór repertuaru, obycie sceniczne, umiejętności wokalne, pamięciowe opanowanie tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie naszej szkoły nie zostali laureatami, ale zaprezentowali się wspaniale! Gratulujemy!
K.Szubert

 


PLASTYKA  
W ramach XVII Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej o Tematyce Ekologicznej Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie zorganizowało konkurs plastyczny. 11 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 18 maja 2015 roku w Cieszkowie. W gronie laureatów znaleźli się: Kat. I-III - „OWADY - milion gatunków” - Mateusz Frala (kl. I)- III nagroda, - Wiktoria Nowak (kl. I) - wyróżnienie, Kat. IV-VI - „Ekologia” - Maria Koper (kl. IV) - III nagroda. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
K.Szubert

 

 


PRZYRODA  
14 maja 2015 roku uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Gorzupii. Nasze przedstawicielki to: Monika Sikora - klasa IV, Kornelia Boroch - klasa V oraz Paulina Guzior - klasa VI.
Dwie z naszych wspaniałych przyrodniczek zajęły trzecie miejsce w swoich grupach wiekowych: Monika Sikora i Paulina Guzior.
Bardzo gratulujemy naszym dziewczynom - rozwijajcie swoje zainteresowania przyrodnicze!

K.Frala


JĘZYK NIEMIECKI  
28 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO o zasięgu gminnym.
Naszą szkołę reprezentowali szóstoklasiści: Paulina Guzior, Anna Witkowska oraz Michał Głowacki.
Wielki sukces osiągnęła PAULINA GUZIOR zdobywając II miejsce.
Bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K. Frala


MATEMATYKA  
Tradycyjnie już w kwietniu każdego roku wybrani uczniowie uczestniczą w Konkursie Matematycznym RUSZ GŁÓWKĄ o zasięgu gminnym.
20 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy piątej: Kornelia Boroch i Jakub Zybała, oraz klasy szóstej: Paulina Guzior i Michał Głowacki rozwiązywali zadania w Roszkach.
23 kwietnia 2015 roku czwartoklasistki: Maria Koper i Magdalena Wróbel oraz trzecioklasiści: Hubert Woźny i Oliwier Krzywda ćwiczyli się matematycznie w Kobiernie.
Wielki sukces osiągnęła MARIA KOPER zdobywając I miejsce w swojej grupie wiekowej. Bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.
K. Frala

 


MATEMATYKA  
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w matematycznych potyczkach w ramach Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. 19 marca „rozgrzewali swoje głowy”:
Dawid Nawrocki i Klaudia Boroch z klasy drugiej;
Oliwier Krzywda, Małgorzata Cieluch, Klaudia Woźna i Hubert Woźny z klasy trzeciej;
Magdalena Wróbel i Maria Koper z klasy czwartej;
Kornelia Boroch i Marta Woźna z klasy piątej;
Paulina Guzior, Anna Witkowska, Norbert Jańczak, Michał Głowacki z klasy szóstej.
Cieszy fakt, iż taka liczba uczniów angażuje się matematycznie. Paulina Guzior z klasy VI otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy Paulinie i wszystkim uczestnikom udziału!
K. Frala


PLASTYKA  
W kwietniu 2015 roku Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp. ogłosił konkurs plastyczny na „NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ”. W konkursie udział wzięło 10 uczniów z naszej szkoły. Miano SZCZĘŚLIWCA zdobył JAKUB BUKOWSKI z klasy V zdobywając wyróżnienie! Gratulujemy!
K.Szubert

 


SPORT 
I MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM
13 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się I Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. W turnieju uczestniczyło 20 uczniów. Zawody rozegrano w 4 kategoriach. Turniej był dobrą okazją, by jeszcze bardziej się zintegrować, jak również spopularyzować tenis stołowy w środowisku wiejskim.

 
Zwycięzcami zostali:

 
Kat. dziewczęta kl.I-III:
• I miejsce – Małgorzata Cieluch
• II miejsce – Klaudia Boroch
• III miejsce – Julia Sikora

 
Kat. chłopców kl. I-III:
• I miejsce – Dawid Nawrocki
• II miejsce – Adrian Woźny
• III miejsce – Adam Sobański

 
Kat. dziewcząt kl. IV-VI:
• I miejsce – Maria Gościniak
• II miejsce – Monika Sikora
• III miejsce – Monika Kusza

 
Kat. chłopców kl. IV-VI:
• I miejsce – Jakub Zybała
• II miejsce – Mikołaj Kaczmarek
• III miejsce – Jakub Bukowski

 
WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 
K.Szubert

 


SPORT 
Turniej Tenisa Stołowego
22 marca 2015 roku w Bożacinie odbył się XIX Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach udział wziął Jakub Zybała z klasy V. W kategorii „kadet” wywalczył III miejsce! Gratulujemy!
K.Szubert

 


PLASTYKA  
We wtorek,10 lutego 2015 roku, w Zespole Szkół w Chwaliszewie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Piękne są góry, lasy, łąki, pola i cały świat dookoła”. Konkurs poświecony był twórczości ks. Jana Twardowskiego.
W gronie szczęśliwców zaleźli się:
Klaudia Boroch - II nagroda w kat. klas: I-III
Hubert Woźniak - V nagroda w kat. klas: I-III
Anna Witkowska - II nagroda w kat. klas: IV-VI.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!
K.Szubert

 


MUZYKA  
XIV Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kobiernie zakończył się sukcesem dla Faustyny Dostatnej z klasy I i Michaliny Jankowskiej z Oddziału Przedszkolnego. Dziewczyny wyśpiewały II nagrodę w kategorii rodzinnej!!! Godnie zaprezentowali się również inni uczestnicy naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie. Gratulujemy: Monice Sikorze z kl. IV, Magdzie Wróbel z kl. IV i Antosiowi Szubertowi z kl. I.

 


PLASTYKA  
W środę 7 stycznia w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym miało miejsce podsumowanie konkursu „Szopki Bożonarodzeniowe”.
Spośród 52 dostarczonych na konkurs szopek, jury w składzie: Beata Ulbrych - szefowa Galerii Refektarz, Piotr Mikołajczyk - dyrektor Muzeum Regionalnego, Jacek Matuszak - pracownik Muzeum Regionalnego, zwracało szczególną uwagę na samodzielność prac i przyznało nagrody oraz wyróżnienia.
Nagrodę w III kategorii (dzieci klas IV-VI szkół podstawowych) otrzymała ANIA WITKOWSKA!
ANIU, GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
K.Szubert

 


MUZYKA  
18 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Biadkach odbył się VII Festiwal Piosenki Ludowej. Naszą szkołę prezentowali: MONIKA SIKORA, ANTONI SZUBERT I JAKUB ZYBAŁA.
Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom muzyczny, grali na instrumentach. Monika wyśpiewała miejsce tuż za podium...
Artystom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!!!
K.Szubert

 

 


PLASTYKA  
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch konkursach plastycznych w ramach 19 Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2014. Tematyka konkurs dla uczniów klas I-III: „OWADY - milion gatunków”, dla uczniów klas IV-VI: „Chrońmy las - projekt plakatu”.
Przysłano 620 prac z całej Polski. W gronie laureatów znaleźli się:
- Klaudia Boroch z klasy II,
- Zuzanna Rzekiecka z klasy III,
- Antoni Szubert z klasy I.
Laureatom i wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

 

 


SPORT 
BIEG SOKOŁA
W niedzielę 28 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły i oddziału przedszkolnego pojechali na XIX BIEG SOKOŁA do Kobierna. Tam dzieci musiały zmierzyć się z trasą na dystansie 100 metrów - przedszkolaki, 500 m - uczniowie klas I-III i 1000 m - uczniowie klas IV-VI, którą pokonywali przez malowniczą wioskę Kobierno. Wszyscy uczestnicy biegów na mecie byli osobno klasyfikowani i punktowani oraz otrzymywali słodycze i mały upominek. Osoby, które zajęły miejsca I - VI zostały nagrodzone statuetką, nagrodami rzeczowymi oraz dyplomem.
Dziewczyny odniosły wielki sukces!
MARYSIA GOŚCINIAK z klasy V wywalczyła II miejsce!!!
Uczestnicy biegu:
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY: Maria Szubert
Kl. I: Hanna Sobańska, Szymon Głowacki, Mateusz Szczotka, Kacper Kubiak, Antoni Szubert
Kl. II: Julia Sikora, Mikołaj Kot
Kl. III: Małgorzata Cieluch, Adam Sobański
Kl. IV: Monika Sikora, Mateusz Pytlik
Kl. V: Maria Gościniak, Jakub Bukowski
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
K. Szubert

 


NASZE OSIĄGNIĘCIA w roku szkolnym 2013/2014

św. Augustyn

 

SPORT 
27 września drużyna piłkarska w składzie: Jakub Zybała, Adam Sobański, Mikołaj Kot, Mateusz Pytlik, Maria Gościniak wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej „Złoty Liść” w Biadkach. Mali piłkarze i piłkarka - zdobyli IV miejsce w turnieju!
Gratulujemy!
K. Szubert


SPORT  
29 września 2013 roku w Kobiernie odbył się XVIII Bieg Sokoła. Startować mógł każdy bez względu na wiek. Biegały dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie podstawówek i gimnazjaliści. Swoje możliwości sprawdzili również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.
W Biegu Sokola udział wzięli:
Hanna Sobańska (przedszkole)
Antoni Szubert (przedszkole)
Klaudia Boroch (kl. I)
Mikołaj Kot (kl. I)
Adrian Woźny (kl. I)
Hubert Woźniak (kl. II)
Adam Sobański (kl. II)
Mateusz Pytlik (kl. III)
Monika Sikora (kl. III)
Maria Koper (kl. III)
Maria Gościniak (kl. IV)
Mikołaj Kaczmarek (kl. IV)
Kornelia Boroch (kl. IV)
Marta Woźna (kl. IV)
LAUREATAMI zostali:
- Hanna Sobańska - II miejsce
- Klaudia Boroch - III miejsce
- Maria Gościniak - III miejsce
- Mikołaj Kot - V miejsce
Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie GRATULUJEMY!!!
K.Szubert

 

 


PLASTYKA  
Uczennica naszej szkoły MONIKA SIKORA zdobyła nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym: „Namaluj Nasz świat… niepełnosprawność w oczach dzieci i młodzieży”. Moniko, GRATULUJEMY!!!
K.Szubert


W październiku Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie ogłosiła III Gminny Konkurs Plastyczny „Jesień - to gra kolorów”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie. Laureatkami konkursu zostały:
- Zuzanna Jankowska z kl. VI
- Anna Witkowska z kl. V
Dziewczyny 14 listopada 2013 roku odebrały nagrody w Bibliotece Publicznej w Krotoszynie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

K.Szubert

 


PLASTYKA  
W związku z ogłoszeniem roku 2013 - Rokiem Juliana Tuwima Zespół Szkół i Przedszkole w Kobylinie zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Plastyczny: „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie. Dzieci z koła plastycznego wykonały ciekawe prace ilustrujące wiersze J. Tuwima. W gronie laureatów znaleźli się:
Kategoria I - uczniowie klas I-III:
III nagroda - Zuzanna Rzekiecka,
wyróżnienie - Magdalena Wróbel
wyróżnienie - Maria Koper
wyróżnienie - Jakub Paszek
 
Kategoria II - uczniowie klas: IV-VI
I nagroda - Anna Witkowska
wyróżnienie - Adrianna Sławuta
wyróżnienie- Zuzanna Jankowska
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie SERDECZNIE GRATULUJEMY!

K.Szubert

 


PLASTYKA  
13.11.2013 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach odbył się VI Gminny Dziecięcy Festiwal Piosenki Ludowej. Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria kl. I-III, II kategoria kl. IV-VI. Wśród uczestników znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:
- Monika Sikora,
- Magdalena Wróbel,
- Jakub Zybała,
- Zuzanna Jankowska.
Uczniowie nie wyśpiewali wyróżnienia, jednak w pamięci wielu zostaną utwory, które zaprezentowali, jak również piękne, ludowe stroje.
K.Szubert

 

 


MUZYKA  
19 grudnia 2013 w Szkole Podstawowej nr 3 w Krotoszynie odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej śpiewanej w języku angielskim. Uczennica naszej szkoły - Zuzanna Jankowska z klasy VI wzięła udział w konkursie. Zuzia zdobyła I miejsce oraz NAGRODĘ BURMISTRZA KROTOSZYNA.
GRATULUJEMY!!!
K.Szubert

  

 


PLASTYKA  
Szkoła Podstawowa w Kobiernie wraz z Biblioteką Publiczną w Krotoszynie zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Ilustracja do wiersza Juliana Tuwima”.
W konkursie udział wzięli uczniowie z koła plastycznego: Julia Sikora, Klaudia Boroch - uczennice kl. I, Oliwier Krzywda i Hubert Woźniak z kl. II, Magdalena Wróbel, Monika Sikora - uczennice kl. III.
LAUREATEM I NAGRODY został HUBERT WOŹNIAK!!!
Wszystkim artystom gratulujemy!!!
K.Szubert

  

 


MUZYKA  
12 stycznia 2014 roku w Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie odbyła się XXXIX Herodiada. W Konkursie Kolęd i Pastorałek udział wzięli reprezentanci naszej szkoły: Antoni Szubert z oddziału przedszkolnego i Zuzanna Jankowska z klasy VI.
Zuzanna Jankowska wyśpiewała I NAGRODĘ w kategorii SOLISTA. Zuzannie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

 

 


PLASTYKA  
15 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół w Chwaliszewie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym. Tematem tegorocznych prac był uśmiech widziany oczami Ks. Jana Twardowskiego.
Uczniowie koła plastycznego oraz oddziału przedszkolnego naszej szkoły również wzięli udział w konkursie. W gronie LAUREATÓW znaleźli się:
- Antoni Szubert (oddział przedszkolny) - III nagroda (kat. I)
- Magdalena Wróbel (kl. III) - I nagroda (kat. II)
- Julia Sikora (kl. I) - III nagroda (kat. II)
- Anna Witkowska (kl. V) - I nagroda (kat. III)
- Marta Woźna (kl. IV) - II nagroda (kat. III)
- Zuzanna Jankowska (kl. VI) - III nagroda (kat. III)
K.Szubert

 

 


MATEMATYKA  
8 i 9 kwietnia odbył się konkurs matematyczny „Rusz Główką” dla klas IV-VI w Roszkach oraz w Kobiernie. Naszą szkołę reprezentowały:
klasa IV - Kornelia Boroch,
klasa V - Klaudia Ciesiółka i Paulina Guzior,
klasa VI - Zuzanna Jankowska i Zuzanna Tokarek.
Dziewczyny odniosły wielki sukces. Na szczególne brawa zasługują: Zuzanna Jankowska, która zajęła I miejsce i Zuzanna Tokarek - II miejsce w kategorii klas VI oraz Paulina Guzior - III miejsce w kategorii klas V.
Bardzo gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.
K. Frala

 


RELIGIA 
KONKURS NA GRĘ PLANSZOWĄ
Uczennica klasy V Ania Witkowska wzięła udział w powiatowym konkursie o Janie Pawle II i Gminie Krotoszyn. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową w Benicach. Uczestnicy musieli się zmierzyć z niełatwym zadaniem - przygotowaniem gry planszowej, która przybliży postać Ojca Świętego, a jednocześnie zwróci uwagę na miejsca w Gminie Krotoszyn związane z Janem Pawłem II . W kategorii szkół podstawowych zgłoszono 34 prace. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła grę wykonaną przez uczennicę naszej szkoły przyznając Ani II miejsce.
Wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce w sobotę 5 kwietnia w kościele parafialnym w Benicach. Uczestnicy wraz z opiekunami, przedstawiciele Władz Gminy i Kościoła wysłuchali najpierw wieczornicy „A jednak Święty” przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół w Benicach. Następnie laureatom i wszystkim uczestnikom wręczono upominki. Ania otrzymała aparat fotograficzny, który na pewno pozwoli jej uwiecznić wiele miłych chwil. Serdecznie gratulujemy Laureatce i życzymy kolejnych sukcesów.

M.Kusicielek

 


PLASTYKA  
IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
8 maja w Szkole Podstawowej w Roszkach odbyło się wręczenie nagród IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „BEZPIECZNIE NA WSI- NIE ZBLIŻAJ SIĘ ZUCHU DO MASZYNY W RUCHU.”
Do konkursu zaproszono 19 szkół podstawowych z terenu działania Placówki, z czego udział wzięło tylko 8. 159 młodych artystów rywalizowało ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I-klasy -0-III (81 uczniów), grupa II-klasy IV-VI (78 uczniów). Uczennica naszej szkoły Anna Witkowska zdobyła II nagrodę!!! Aniu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K.Szubert

 


MATEMATYKA  
II miejsce w MARATONIE MATEMATYCZNYM:-)
23 maja 2014 roku uczennice klasy szóstej: Zuzanna Jankowska, Adrianna Sławuta i Zuzanna Tokarek drużynowo rozwiązywały zadania matematyczne w godz. 8.00 - 11.15 podczas XI MARATONU W ROZWIĄZYWANIU ZADAŃ MATEMATYCZNYCH. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie. Nasze dziewczyny walczyły z innymi pięcioma drużynami z Miasta i Gminy Krotoszyn. Po kilku godzinach zmagań matematycznych dowiedziały się, iż zajęły II miejsce - BARDZO GRATULUJEMY!
Dziewczyny odniosły wielki sukces!
K. Frala

 


JĘZYK NIEMIECKI  
Konkurs teatralny „DaF-KENNER AUF DER BÜHNE”
Uczniowie klas IV-VI w ramach zajęć Koła z języka niemieckiego przygotowali przedstawienie teatralne „Dorn und Röschen”, aby wziąść udział w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN we współpracy z Instytutem Goethe oraz Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Z wielkim zaangażowaniem i radością mali aktorzy wcielili się w swoje role. Swój pierwszy spektakl teatralny uwiecznili, nagrywając go.
W konkursie nie zajęto żadnego miejsca. Praca nad projektem przyniosła wszystkim wiele frajdy i pozwoliła zdobyć nowe ciekawe doświadczenie.
K. Frala


MUZYKA  
VI FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI MARYJNEJ
28 maja 2014 roku odbył się w Wierzbnie VI Festiwal Piosenki i Pieśni Maryjnej. Jury pod przewodnictwem pana Stanisława Furmanka oceniało występy solistów i zespołów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz pamiątkowe dyplomy. W gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły - ZUZANNA JANKOWSKA z klasy VI, wyśpiewując (z własnym akompaniamentem) III nagrodę!
Zuzanno gratulujemy!!!
K.Szubert

 

 

Galeria

 

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Adres: Świnków 39, 63-714 Kobierno
Telefon: 62 721-13-14
FAX: 62 721-13-14
E-mail: sp-swinkow@krotoszyn.pl