Wycieczka


        19 marca 2014 r. uczniowie klas IV, V oraz VI pod opieką pań Krystyny Frali i Jolanty Tokarek wybrali się na wycieczkę do Krotoszyna. Celem wyprawy było poznanie działalności firmy KLIMAS Przedsiębiorstwa Budowlano-Projektowego Ryszard Klimas w ramach projektu edukacyjnego „Matematyka rządzi światem”.
       O godzinie 8.45 uczestnicy wycieczki zebrali się na holu szkoły. Następnie przeszliśmy na przystanek autobusowy, który znajduje się naprzeciwko szkoły. Gdy pojazd podjechał, wsiedliśmy do niego. Po 30 minutach wysiedliśmy na przystanku w Krotoszynie, następnie przemaszerowaliśmy do firmy projektowej. Gdy doszliśmy do celu, zaproszono nas do sali konferencyjnej, gdzie spotkaliśmy się z panią Natalią Galewską oraz z założycielem i właścicielem firmy panem Ryszardem Klimasem. Zostaliśmy poczęstowani herbatą i ciastkami.
       Pan Ryszard opowiadał nam o swojej firmie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o historii zakładu i zakresie jego działalności. Potem pani Natalia omówiła kolejne etapy tworzenia projektów oraz przy pomocy prezentacji multimedialnej pokazała nam efekty działań pracowników tej firmy. Później zostaliśmy oprowadzeni po całym biurze projektowym. Mogliśmy zobaczyć sekretariat, gabinet szefa i pracownie projektowe, pomieszczenie, w którym drukuje się gotowe projekty. Przyglądaliśmy się pracy projektantów. Rozmawialiśmy o przyjemnych i trudnych stronach ich działalności. Następnie udaliśmy się do biura pana Ryszarda. Podziękowaliśmy za tak miłe przyjęcie w firmie „Klimas”. Na koniec pani Krystyna Frala zrobiła pamiątkowe zdjęcie. Potem poszliśmy na dworzec autobusowy, gdzie czekaliśmy na przyjazd liniowej „7”.
      Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Wiele dowiedzieliśmy się o praktycznym zastosowaniu wiedzy matematycznej. Okazuje się, że królowa nauk jest niezbędna w życiu codziennym.

Zuzanna Tokarek, klasa 6

 

Galeria

 

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Adres: Świnków 39, 63-714 Kobierno
Telefon: 62 721-13-14
FAX: 62 721-13-14
E-mail: sp-swinkow@krotoszyn.pl