Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Piękna Gmina. IV Turniej Wsi w Różopolu

19 czerwca na boisku sportowym w Różopolu odbył się IV Turniej Wsi. Turniej zorganizowany został w ramach inicjatywy lokalnej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Różopole przy udziale i ogromnym zaangażowaniu Rady Sołeckiej.

Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza część to konkurencje sportowe, w których brali udział dzieci i dorośli. Druga część turnieju to miniturniej piłki nożnej. W konkurencjach sportowych uczestniczyło 5 sołectw: Gorzupia, Kobierno, Roszki, Różopole i Smoszew. Natomiast w miniturnieju piłkarskim dodatkowo uczestniczyły jeszcze drużyny z Brzozy i Tomnic.

Każda wieś miała zawodników, którzy reprezentowali daną miejscowość w poszczególnych konkurencjach. Reprezentanci każdej wsi ubrani byli w koszulki innego koloru. Konkurencje sportowe były punktowane przez specjalną komisje powołaną przez organizatorów. Zawodnicy zmierzyli się w 16 konkurencjach, takich jak: bieg w workach, tor z kulą, wyścig kaczek, skok kangura, slalom z małą oponą, bieg kelnera, bieg z wodą, „narciarz”, slalom z taczką, slalom z oponą, bieg mężczyzn w strojach gospodyń domowych, „bokserskie dłonie”, wyścig rydwanów, bieg ze skrzynkami, kulanie balotu, przeciąganie liny. Uczestnikom wręczone zostały dyplomy, a zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody. Dla pozostałych drużyn ufundowane zostały nagrody pocieszenia.

W IV Turnieju Wsi pierwsze miejsce zajęły Roszki, która zdobyły 63 punkty. Drugie miejsce zajęły Różopole i Gorzupia, które uzyskały 45 punktów. Na kolejnym miejscu uplasowało się Kobierno z 45 punktami na koncie. Zawodnicy Smoszewa z zadowolonymi minami, lecz z ostatnim miejscem, zdobyli 28 punktów.

W miniturnieju piłki nożnej każda wieś wystawiła 9-osobową drużynę w wieku od 13 lat i więcej. Rozgrywki trwały dwa razy po 10 min. Wygrało Kobierno, któe otrzymało puchar. Wszystkim pozostałym drużynom wręczono dyplomy.

Na IV Turnieju Wsi Różopole wszyscy uczestnicy, a także obserwatorzy i kibice mieli bardzo dobre humory. Impreza przebiegła w miłej atmosferze dzięki stosowaniu zasady fair play. Zawodnicy z drużyn darzyli siebie wielką życzliwością mimo panującej rywalizacji.

Turniej Wsi integruje i aktywizuje mieszkańców Różopola oraz pobliskich miejscowości, a także zacieśnia współpracę organizacji lokalnych. Ponadto propaguje zdrowy styl życia i pomaga w rozwoju integracji międzypokoleniowej.