katalogi_baner_01062018.png
wolne_lektury.png
instytut książki.jpg
PAFW.jpg
FRSI.jpg
filantropia.png
legimi.jpg
15latcpcd.png
sbp.png
frd.png
btn_bibliografia_wielkopolski.png
region wielkopolska.png
wbc.jpg
polona.png
Katalog on-line
baner-krotoszyn.jpg
Wiadomości
DKK – Rafał Kosik –Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.

      Sztuczna inteligencja, mikrohelikopter (zdalnie sterowany), pojazd kosmiczny lądujący na Marsie, jeden stary gnom - strażnik i stukające duchy; skarb ukryty w podziemiach i Gang Niewidzialnych Ludzi, a pośród tego wszystkiego piękna przyjaźń trójki gimnazjalistów.
Tak w wielkim skrócie można streścić powieść Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi", która była przedmiotem naszej listopadowej dyskusji w DKK dla młodzieży w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera.
        Trzymająca w napięciu akcja i niesamowite, fantastyczne perypetie trójki bohaterów, którzy muszą stawić czoła niezwykłym przeszkodom sprawiają, że książkę tę, czyta się jednym tchem!!!
Pierwszoplanowe postacie to Felix, Net i Nika - trójka uczniów I kl. Gimnazjum im. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie. Felix to mały wynalazca. Net specjalista od komputerów. Nika zaś obdarzona wyjątkową intuicją, posiada moc czarownicy. O tym, co wyniknie z połączenia cech każdego z bohaterów, i w czym ich umiejętności okażą się przydatne, można przeczytać w pierwszej części przygód, opisanych przez Rafała Kosika. Śledząc losy trójki przyjaciół dowiemy się także, jakie rodzaje duchów możemy wyróżnić i jaka temperatura wskazuje na ich obecność. Zrozumiemy mechanizm działania komputerów, oparty na systemie sztucznej inteligencji i poznamy wiele innych, niezwykłych wynalazków.

      Na zakończenie naszej dyskusji spróbowaliśmy dociec, jaki ogólny przekaz zawiera powieść Rafała Kosika. Rozmawiając, doszliśmy do wniosku, że autor kreśląc losy bohaterów chciał byśmy zrozumieli, iż w przyjaźni nie mają znaczenia różnice charakterów, wręcz przeciwnie - różne osoby mogą się nawzajem uzupełniać. Nie jest ważne to, czy ktoś jest bogaty, czy biedny i gdzie mieszka. Bo w prawdziwej przyjaźni liczy się lojalność, zaufanie i pewność, że zawsze można polegać na drugiej osobie. A jeśli dodatkowo przyjaciele są ciekawi świata - łączy ich wspólny cel, to ich "znajomość" może stać się wspaniałą „przygodą” Przecież : „Ciekawe życie mają tylko ci, którzy potrafią tę ciekawość dostrzec”.

Tekst: Marlena Nabzdyk

Zdjęcia: Beata Waleńska

ikona daty23-11-2014, 15:51 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1182
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt