katalogi_baner_01062018.png
wolne_lektury.png
instytut książki.jpg
PAFW.jpg
FRSI.jpg
filantropia.png
legimi.jpg
15latcpcd.png
sbp.png
frd.png
btn_bibliografia_wielkopolski.png
region wielkopolska.png
wbc.jpg
polona.png
Katalog on-line
baner-krotoszyn.jpg
Wiadomości
grafika
Tradycyjna książka, e-czytanie czy e-słuchanie?

Tradycyjna książka, e-czytanie czy e-słuchanie?
Czyli co wybrać dla siebie w krotoszyńskiej bibliotece.

Od czasów papirusów czy wynalazku Gutenberga świat i czytelnictwo bardzo się zmieniło. Internet umożliwił wyszukanie informacji w ciągu kilku sekund. Kilka set lat wstecz było to zadanie czasochłonne, do którego dostęp mieli tylko wybrani. Status społeczny był związany z dostępem do wiedzy, a  wiedza znajdowała się tylko w książkach. Nasuwa się pytanie czy dziś jest inaczej?

Zdecydowanie w tej kwestii świat pozostał niezmienny. Sukces w dzisiejszych czasach jest tak samo powiązany z wiedza jak w starożytności, średniowieczu a nawet kilkadziesiąt lat temu. A wiedza znajduję się w książkach. Książkach dziś dostępnych w różnych wersjach.

E-czytanym, czyli E-BOOK. Elektroniczne wydanie książki, którą można czytać na komputerze, tablecie, czytnikach e-booków.  Umożliwiliśmy Państwu dostęp do takiego sposobu uzyskania wiedzy dzięki platformie NASBI. Mają Państwo dostęp do darmowych specjalistycznych egzemplarzy uzyskując kod dostępu w bibliotece. W jednym urządzeniu możemy posiadać kilkadziesiąt tysięcy książek.

Audiobooki, E-słuchanie. Książka czytana przez lektora np. Annę Dereszowską, Annę Dymną, czy Krzysztofa Globisza, nagrana na płytę. Możliwa do odtworzenia na większości urządzeń audio z funkcją czytania plików MP3. Pojemność urządzenia pozwala na posiadanie na nim kilkudziesięciu do kilku tysięcy książek w formie czytanej.

Tradycyjnym papierowym wydaniu.  Jedna półka może pomieścić kilka, kilkanaście książek. Cecha charakterystyczna, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych, książka papierowa nigdy się nie rozładuje.

W krotoszyńskiej książnicy można skorzystać ze wszystkich wymienionych rodzajów książek. O kod dostępu do książki elektronicznej należy poprosić bibliotekarza, natomiast audiobooki i książki w formie tradycyjnej (papierowe) można wypożyczyć w Wypożyczalni dla Dorosłych (II piętro).

 

ikona daty09-09-2015, 08:08 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2044
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt