katalogi_baner_01062018.png
wolne_lektury.png
instytut książki.jpg
PAFW.jpg
FRSI.jpg
filantropia.png
legimi.jpg
15latcpcd.png
sbp.png
frd.png
btn_bibliografia_wielkopolski.png
region wielkopolska.png
wbc.jpg
polona.png
Katalog on-line
baner-krotoszyn.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja29-06-2016 10:36
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć80
Święto Ulicy - "Święto kwiatów" 2016

 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera już po raz szósty zorganizowała „Święto Ulicy”. Tym razem zaprosiła mieszkańców miasta i okolic do wspólnej zabawy w Parku Dworcowym  przy  ulicy Konstytucji 3 Maja. Święto zorganizowano wspólnie z Radą Osiedla nr 1 i 3 w Krotoszynie.

 

„Święto Kwiatów” to maksyma tegorocznego festynu. Kwiaty jako element dekoracyjny widoczny był na strojach, we włosach, kapeluszach, stoiskach dosłownie wszędzie.

 

Festyn rozpoczął się od złożenia kwiatów przed tablicą przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Barwny korowód, który poprzedziła Krotoszyńska Orkiestra Dęta przeszedł na miejsce imprezy. Wszystkich powitała pani dyrektor biblioteki Ewa Bukowska, która życzyła udanej imprezy i dobrej zabawy. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek i wiceburmistrz Joanna Król-Trąbka.

 

„Święto Ulicy” rozpoczął występ Teatrzyku kukiełkowego pt. Czerwony Kapturek, w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół im. Witolda Pileckiego w Orpiszewie, pod kierunkiem Justyny Stasierskiej. Następnie prezentowały się: „Witaminowe nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 8 (opiekun Iwona Kostka), dzieci z Przedszkola „Miś Uszatek” (opiekun Ilona Karpiewska), Elżbieta Siama z Kobylina, zespół „Sto-krotki ze Stowarzyszenia RAZEM, Zuzanna Wasilewska wykonała utwory na skrzypce. Po występie przed sceną swoje umiejętności zaprezentowała młodzież z Teatru Ognia INFERNAL działającego przy Stowarzyszeniu Twoja Alternatywa.

 

Na drugą część muzyczną złożyły się: koncert duetu Malwina Paszek &Tomek Grdeń oraz mini recital muzyczny Natana Krupy. Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich zespół KORAL.

Podczas imprezy rozegrano także mecz piłki nożnej dziewcząt oraz III Otwarte Mistrzostwa Osiedla nr 3 w Rzucie Kaloszem i podnoszenie ciężarków.

 

Tradycyjnie teren podzielony został na strefy:

W BAJKOLANDII promowano akcje Cała Polska Czyta Dzieciom. Zaproszeni goście czytali dzieciom najpopularniejsze wiersze polskich poetów. Imprezie towarzyszyły postacie bajkowe: Króliczek, Kubuś Puchatek, miś Yogi, w które wcielili się wolontariusze z Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej. Przeprowadzono liczne konkursy dla małych i dużych uczestników. Dużym powodzeniem cieszyła się Gra Miejska. Jak co roku zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie bajkowych makijaży na twarzach milusińskich. Animatorka Aga zachęcała dzieci do wspólnej zabawy. Dawne gry i zabawy podwórkowe, prowadzili krotoszyńscy harcerze.

Do Strefy Bałaganu dzieci zaprosiła Georgiou, która przeprowadziła warsztaty literacko-plastyczne. Młodzi artyści mogli wykonywać prace z gliny pod kierunkiem Kamilli Żaruk.

 

W STREFIE ARTYSTYCZNEJ swoje prace prezentowali: Bronisława Nowacka ze Zdun, Mieczysław Odasz z Osuszy, Danuta Stępień z Krotoszyna, Małgorzata Zimniak z Krotoszyna, Anna Ziembińska z Krotoszyna, Mirosława Zydorczak z Krotoszyna, Helena Klaus z Krotoszyna, Elżbieta Gasztka z Krotoszyna, Dominika Matyla z Krotoszyna, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie.           

Fotografie przedstawili: Józef Jaśkowiak - „Z historii krotoszyńskiego sportu”, Arleta Zmyślona - „ Kwiaty w obiektywie Arlety Zmyślonej”, Rada Osiedla nr 1 i 3. Historię ulicy Konstytucji 3 Maja oglądać można było w budynku starego magla.

Rękodzieło wystawili: Maria Cholewa z Durzyna, Joanna Kędzierska z Kobierna, Czesława Piotrowska z Kobierna, Klub Ludzi Pozytywnie Zakręconych i Anita Adamczewska.        

W Kinematografie odbyła się projekcja filmów dokumentujących ciekawe wydarzenia z historii Krotoszyna i biblioteki.

 

W STREFIE KSIĄŻKI można było wymienić książki w ramach boocrossingu. Wolontariuszki z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece, rozdawały wśród mieszkańców książki. Miłośnicy lokalnej historii mogli zakupić wydawnictwa Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej oraz porozmawiać z autorami tomików wierszy i otrzymać autograf ks. Adama Kraski  i dra Józefa Zdunka.               

 

W STREFIE  ZDROWIA I URODY swoje produkty reklamowały takie firmy jak:

AVON, HERBALIFE, TUPPERWARE, NATUR HOUSE

Do profilaktyki zdrowia zachęcały:

FAMILIA – Przychodnia M. Hoffmana, Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE, FAMILY  FIT.

 

W STREFIE AKTYWNYCH swoją działalność przedstawili:  

Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, które prowadzi Niepubliczne Przedszkole „Kołłątajek”, Rekreacyjny Klub Jeździecki Krotoszyńska Kawalkada, Grupa młodzieżowa „Up – Bliżej Nieba” z Centrum Chrześcijańskiego Charisma, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krotoszynie,  Warsztaty Terapii Zajęciowej, Nadleśnictwo Krotoszyn, Akademia Sportów Walki NIPPON – Krotoszyn.

 

Na głodnych i spragnionych czekała STREFA GASTRONOMICZNA, gdzie posilić się można było smacznymi potrawami przygotowanymi przez uczniów ZSP nr 2 w Krotoszynie, natomiast motocykliści serwowali grochówkę i kiełbaski z grilla. Słodkości oferował pan Józef Łakomy, a napoje Marek Gąszczak.

 

W STREFIE BEZPIECZEŃSTWA podziwiać można było motocykle Stowarzyszenia Klubu Motocyklowego Ignis Ardens  MC Poland, nieodpłatnie dokonać przeglądu gaśnic u pana    Łukasza Rabendy, oznakować rower (Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie), a Stacje Paliw – Ochman zapraszały na watę cukrową.

Materiały edukacyjne oferowały: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych
w Ostrowie Wlkp., Polski Czerwony Krzyż - Oddział Rejonowy w Krotoszynie.
Zaprezentowała się także Ochotnicza Straż Pożarna w Krotoszynie i Samodzielna Grupa Szturmowa – I Oddział Obrony Terytorialnej w Krotoszynie.

 

Dyrekcja i pracownicy biblioteki w Krotoszynie pragną podziękować wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym „Święto Ulicy Konstytucji 3 Maja” mogło się odbyć.

Organizacja imprezy możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy  Krotoszyn, Rady Osiedla nr 1 i 3, Banku Spółdzielczego i  Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu „EWA” za co serdecznie dziękujemy.          

Patronat medialny objęła „Rzecz Krotoszyńska” i „Wielkopolska Gazeta Lokalna Krotoszyn”. Całość prowadziła pani Marlena Jasik, natomiast oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewnił  Zespół  Muzyczny KORAL pana Macieja Poczty. Dziękujemy Radzie Osiedla nr 8,  Stowarzyszeniu „Nasze Kobierno”, OSP Biadki, Różopole, Roszki, Muzeum Regionalnemu w Krotoszynie, firmie „MAL-POL” w Krotoszynie, CSiR „Wodnik”, Hufcowi ZHP Krotoszyn za użyczenie sprzętu.

Tekst: KBP

 

Zobacz także TUTAJ (film na You Tube)

ikona daty21-06-2016, 12:24 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń5962
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt