katalogi_baner_01062018.png
wolne_lektury.png
instytut książki.jpg
PAFW.jpg
FRSI.jpg
filantropia.png
legimi.jpg
15latcpcd.png
sbp.png
frd.png
btn_bibliografia_wielkopolski.png
region wielkopolska.png
wbc.jpg
polona.png
Katalog on-line
baner-krotoszyn.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Przedszkole Bajka w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej

 

20 września dzieci z Przedszkola Bajka w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2016 uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera. Tematem zajęć były bajki, dzieci mogły przeglądać kolorowe bajeczki zabawki, bajki dźwiękowe i z rozkładanymi kartkami. Chętnie opowiadały o bajeczkach, które mają w domowych biblioteczkach, o tym że bardzo lubią jak ktoś im czyta, i z łatwością odgadywały zagadki obrazkowe z jakiej bajki to postać. Podczas zajęć odbyły się zabawy: kłopoty z baśniami, rozwiązywanie zagadek, zabawy ruchowe,odgadywanie tytułów oraz, co nie zgadza się w treści bajki. Maluchy przybyły do książnicy z paniami: Martą Sworą, Anną Moraś, Elżbietą Dzieweczyńską i Kamilą Kadulą.

Celem naszych spotkań jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych oraz zapału dzieci do czytania książek - klucza do wiedzy i sprawności umysłu. Dzięki różnorodnym i ciekawym formom tych zajęć biblioteka staje się dla przedszkolaków magicznym, a zarazem przyjaznym miejscem. Dzieci potrafią uszanować obecność innych osób, uczą się właściwego zachowania w bibliotece oraz korzystania ze zbiorów. Maluchy wykazują duże zaangażowanie, podczas zabaw są otwarte i spontaniczne, a jednocześnie pracując w grupie poznają zasady zdrowej rywalizacji i współpracy.

 

Każde spotkanie, bez względu na temat, oparte jest na odpowiednio dobranej literaturze i wspólnej lekturze, co ma sprawić, że czytanie kojarzy się dziecku z radością, zabawą i przyjemnością, nigdy z przymusem, karą czy nudą. Biblioteka pragnie stworzyć przedszkolakom wkraczającym powoli w „zaczarowany świat liter” możliwość kontaktu z książką, ukazać jej liczne wartości i obudzić pasję czytania.

 

Książka jest bardzo ważnym elementem edukacji dziecka już od najwcześniejszych lat jego życia, a głośne czytanie najlepszym sposobem na rozbudzanie pasji czytelniczych i różnorodnych zainteresowań. Dzięki książce dziecko rozwija swój język i wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy się umiejętności mówienia i słuchania, doskonali pamięć, kształtuje wrażliwość moralną, a także zaspakaja swoją ciekawość poznawczą oraz inne potrzeby emocjonalne.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk

Zdjęcia: Klaudia Mielcarek

ikona daty20-09-2016, 14:42 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2681
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt