katalogi_baner_01062018.png
wolne_lektury.png
instytut książki.jpg
PAFW.jpg
FRSI.jpg
filantropia.png
legimi.jpg
15latcpcd.png
sbp.png
frd.png
btn_bibliografia_wielkopolski.png
region wielkopolska.png
wbc.jpg
polona.png
Katalog on-line
baner-krotoszyn.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak

 

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Z tej okazji we wtorek 25.04.2017 r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fiedlera gościliśmy Magdalenę Ludwiczak. Pisarka na co dzień mieszka w Międzychodzie. Ukończyła liceum plastyczne w Poznaniu oraz studia wyższe na kierunku logistyka produkcji. Od dzieciństwa fascynuje się fotografią, rysunkiem i sztuką, zawzięcie czyta książki. Kocha podróże i, gdy to możliwe, styka się z naturą, którą uwiecznia na fotografiach.

 

Młoda pisarka od razu nawiązała kontakt z czytelnikami. Opowiedziała historię, o tym jak doszło do wydania pierwszej książki. Pomysł jej napisania zrodził się podczas porządkowała rodzinnych pamiątek. Przyznała, że od dawna zbiera informacje o swoich bliskich, tworzy bowiem drzewo genealogiczne swojej rodziny. W powieściach wykorzystuje rodzinne opowieści usłyszane od krewnych, chce bowiem zachować różne historię dla przyszłych pokoleń.

 

Tak powstała wydana w 2015 roku pierwsza książka Cztery Rubiny. Kolejne książki to Dziewczyna z zaułka (2016) oraz Tajemnica błękitnej alkowy (2017). Wiele informacji, które zawarte są w książkach pani Magdaleny jest prawdziwych, jak sama przyznaje dużo jest o niej samej.

 

Po zakończeniu spotkania chętni mieli możliwość zakupu książek z autografem pisarki i zrobienia  pamiątkowej fotografii. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze.

 

Polecamy książki dostępne  w naszej bibliotece:

 

Cztery rubiny

To pokoleniowa historia niezwykłych kobiet i ich rodzin. Losy młodej hrabianki Ireny Ostrowskiej, zakochanej w urzędniku, toczą się inaczej, niż tego pragnie. Ze względów finansowych wychodzi za mąż za doktora weterynarii. Poznajemy też losy jej córki Grażyny oraz wnuczki Adrianny. Ich historie przeplatają się. Wszystko, co zaczęło się w przeszłości ma swój rezultat w teraźniejszości. Stare fotografie, brosza babci, naprowadzają na ważną historię bliskich.

 

Dziewczyna z zaułka

Książka dotyczy poszukiwania własnego miejsca w życiu, otwartości na innych i empatii. Główna bohaterka Sonia jest wrażliwą nastolatką, która prowadzi firmę cukierniczą, dorabiając intymnymi rozmowami przez telefon. Pewnego dnia poznaje Kristel, dziewczynę, która ciałem zarabia na życie. Od tej pory Sonia inaczej postrzega świat. Między młodymi kobietami rodzi się przyjaźń. Pojawia się pytanie: może warto podać dziewczynie z zaułka rękę?

 

Tajemnica błękitnej alkowy

To historia bardzo klimatyczna, jak stare domy, które kryją różne tajemnice. Autorka stworzyła fabułę opartą na prawdziwych wydarzeniach sprzed ćwierć wieku. Napotkany gdzieś po drodze opuszczony, stary dom stał się inspiracją do powieści owianej magią minionych lat. Brzmi zachęcająco?  Zachęcamy do poznania tajemnicy starego domu.

 

Tekst: Wiesława Patalas

Zdjęcia: Marcin Laska

ikona daty28-04-2017, 09:46 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2119
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt