baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
WIĘC WIEC! - Koncerty: Marcin Łazarski, pARTyzant, Kapela Ze Wsi Warszawa
Termin:
Od: 18-07-2015, 19:00
Do: 18-07-2015
Kategoria:

 

Nazwa cyklu: "WIĘC WIEC!"... dlaczego? Bo będziemy wiecować. I będą to wiece radosne, bo i powód naszych spotkań będzie znakomity – świadczą o tym zaproszeni artyści. Artyści, natchnieni wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji, posiadający bardzo wąskie i wierne grono już nie wielbicieli, ale wyznawców ­ AMBASADORZY KULTURY POLSKIEJ.

 

Miejsce: piękny, zrewitalizowany, zjawiskowy krotoszyński Rynek!

 

Zachęcamy do wykupienia miejsc siedzących na koncert - cena 5 PLN (ilość TYLKO 350 szt.), kup bilety w kasie oraz online na stronie: www.bilety.kok.krotoszyn.pl W razie niepogody koncert będzie przeniesiony na salę Kina 3D Przedwiośnie! Zagwarantuj sobie miejsce!

 

Będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze w sposób wykazujący nasze zadowolenie, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.

 

Będą gotowe transparenty, część do samodzielnego, kreatywnego przez Was zapisania. Na kolejnych wiecach będzie przybywać kolejny wielki, długi, dostojny wiecowy transparent z myślą ważną o kulturze ważnych ludzi dla rozwoju naszej cywilizacji. Kulminacja będzie na końcu sierpnia, kiedy będzie największy wiec. Wtedy będziemy już dysponować sporym zbiorem naszej wiecowej twórczości o kulturze i sztuce. Z tego powstanie galeria myśli „Więc KULTURA!”.

 

 

Na kolejnym wiecu towarzyszyć nam będzie aforyzm polskiego filozofa Henryka Elzenberga "Kultura jest próbą zmuszenia dziejów, żeby służyły wartości."


A już teraz zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku...



 

To już trzecie spotkanie i odbędzie się ono 18 lipca br., tym razem zobaczymy i posłuchamy w Krotoszynie takich artystów jak:

 

19:00 - 20:15 - Marcin Łazarski

20:30 - 21:45 - pARTyzant

21:45 - 22:00 - Wiec 3

22:00 - 23:15 - Kapela Ze Wsi Warszawa



 

MARCIN ŁAZARSKI - wokalista, autor muzyki i tekstów z Dąbrowy Górniczej. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Lider i twórca powstałego w 2008 roku zespołu De Trebles. Swój warsztat szkolił amerykańską techniką śpiewu – Speech Level Singing. Wyróżnia się wyjątkową ekspresją, wrażliwością i nieszablonową liryką. Oryginalna barwa głosu i niebanalne kompozycje pisane w większości po polsku, tworzą nietypowy charakter całego projektu, będącego mieszanką muzyki pop-rock, indie, soul. Projekt współtworzą niezwykle utalentowani muzycy. Marcin solowo oraz z zespołem jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. Wygrał w telewizyjnym programie Szansa na sukces z udziałem Ani Dąbrowskiej a także brał udział w I edycji programu The Voice of Poland i 5 edycji Must Be The Music. Piosenki autorstwa Marcina są transmitowane m.in. w Radiowej Trójce, Radio Chilli Zet, Radio Merkury, Radio RAM, Radio PIN czy szkockim SHMU FM.

 

 

Skład zespołu:

Jan Malecha - gitara

Łukasz Kurek – perkusja

Kajetan Borowski – piano

Michał Kauczuk – bas



 

PARTYZANT czyli KRZYSZTOF TOCZKO - gitarzysta, który do perfekcji opanował trudną, unikatową technikę tappingu oburęcznego. Potrafi grać jednocześnie na dwóch gitarach. Tapping polega na silnym, precyzyjnym wydobywaniu dźwięków z gitary, uderzając lub dociskając struny do gryfu. Jest jedną z najbardziej widowiskowych technik, wymagającą precyzji i kunsztu, solidnego przygotowania muzycznego i doskonałej techniki gry. Do tego stylu gry trzeba mieć naprawdę ścisły, precyzyjny umysł i niesamowicie muzykalną duszę...

 

pARTyzant początek swojej działalności estradowej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu, jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej. Gitarzysta gości na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie.

 

pARTyzant koncertuje w Polsce jak również poza granicami kraju i ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak: Joe Satriani, Al Di Meola, Steve Lukather czy Tommy Emmanuel. W szerokim repertuarze artysty znajdziemy kompozycje własne, jak i oryginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej, rockowej czy jazzowej.

 

 

Skład zespołu:

Krzysztof Toczko /pARTyzant/ - gitary, wokal

Mikołaj Toczko - perkusja, cajón
Paweł Klimczak - gitara basowa

Krzysztof Toczko /pARTyzant/ - gitary, wokal

Mikołaj Toczko - perkusja, cajón

Paweł Klimczak - gitara basowa

 


 

KAPELA ZE WSI WARSZAWA - Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ'ami.

 

W początkach działalności, Kapela spotkała się ze znakomitym przyjęciem słuchaczy i zdobyła szereg nagród na polskich festiwalach folkowych. Debiutancki album "Hop Sa Sa" został nagrany na żywo w Studio Polskiego Radia. W 2001 roku zespół wydał album "Wiosna Ludu". W styczniu 2005 roku ukazała się trzecia płyta formacji - "Wykorzenienie". Album miał swoją premierę we wszystkich państwach Unii Europejskiej, USA, Kanadzie i Japonii. W 2006 KzWW otrzymała "Fryderyka" w kategorii najlepszy album folk/etno za "Wykorzenienie" oraz znalazła się w gronie 10 nominowanych albumów do nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego "Grammy". Na zlecenie BBC powstaje dokument „Kapela ze Wsi Warszawa w podróży” (reż. J. Sosiński), będący częścią serii „Roots Of Europe”. W 2008 roku powstaje album z remiksami - "Wymiksowanie". W kwietniu 2008 roku nagrany zostaje 4. studyjny album - "Infinity", którego światowa premiera miała miejsce w listopadzie, a polska w styczniu 2009 roku. Na początku tego roku grupa otrzymała po raz drugi w swej karierze nagrodę "Fryderyka", tym razem za najlepszy album folk 2008 - "Wymixowanie". W kwietniu 2010 album „Infinity” zdobywa tytuł Folkowego Fonogramu Roku, oraz zdobywa 3. w historii zespołu "Fryderyka" za najlepszy album folk/world music. Od lipca 2010 roku zespół opuszczają Maja Kleszcz i Wojtek Krzak - producenci „Infinity”, zastąpieni przez skrzypaczkę Ewę Wałecką i kontrabasistę Pawła Mazurczaka. Kapela w nowym składzie przystępuje do pracy nad kolejnym albumem. W marcu 2012 nakładem Karrot Kommando ukazuje się w Polsce 6. album Kapeli ze Wsi Warszawa - "NORD". Wydawnictwo zbiera znakomite recenzje krytyki i wzbudza entuzjazm słuchaczy.

 

Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską. Blisko 40 krajów, 5 kontynentów. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Sydney, Moskwę, Paryż, Lizbonę, Stambuł, Algier po Nowy Jork, Chicago, Los Angeles, Toronto i Vancouver. Teatry, kluby, wielkie (Glastonbury, Roskillde, WOMAD, Sziget, Rudolstadt) festiwale. Niewielkie grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. I tak bez przerwy na przestrzeni lat 1997-2015.

 

Członkowie zespołu aktywnie współtworzą scenę world music w Polsce. Obecni i byli muzycy Kapeli uczestniczyli i udzielają się w takich zespołach i projektach jak: R.U.T.A., Village Kollektiv, Incarnations, Stilo, Zespół Polski, Żywiołak, Swoją Drogą, Roberto DELIRA & Kompany, Etnofonie Kurpiowskie, Trebunie-Tutki.

 

©fot. Radek Polak


Skład zespołu:

Magdalena Sobczak Kotnarowska - śpiew, cymbały

Sylwia Świątkowska - śpiew, skrzypce, fidel płocka

Ewa Wałecka - śpiew, skrzypce

Miłosz Gawryłkiewicz - trąbka

Piotr Gliński - baraban, perkusjonalia

Paweł Mazurczak - kontrabas

Maciej Szajkowski - bębny obręczowe, perkusjonalia

Mariusz Dziurawiec - soundmaster


lokalizacja
Miejsce:

Rynek w Krotoszynie
ikona daty 14-07-2015, 14:57 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się