baner-krotoszyn.jpg
baner-p5-leftpanel.png
Portal
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja06-12-2018 08:52
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć27
grafika
ikona publikacja06-12-2018 14:21
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć14
grafika
ikona publikacja06-12-2018 14:23
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć11
grafika
ikona publikacja06-12-2018 14:24
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć10
grafika
ikona publikacja06-12-2018 14:25
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć36
Wielcy Polacy- zasłużeni dla Polski
Sławni Polacy-Mikołaj Kopernik- "Wstrzymał słońce ,ruszył Ziemię" -oddział III

Dzieci z oddziału III na zajęciach rozmawiały na temat sławnych Polaków.  Mikołaj Kopernik to bez wątpienia jeden z największych astronomów w historii, nie tylko Polski, ale i całego świata. Podczas zajęć przedszkolaki zdobyły wiele informacji na temat astronoma. Utrwaliły sobie również zjawisko występowania dnia i nocy oraz pór roku. Poznały również inne planety układu słonecznego.

 

Sławni Polacy- Fryderyk Chopin- oddział III

Kontynuując tematykę tygodniową dzieci z III oddziału poznały postać wielkiego polskiego kompozytora. Fryderyk Chopin urodził się w Żelazowej Woli. Był jednym z najbardziej znanych kompozytorów i pianistów na świecie .Już od wczesnej młodości wykazywał zainteresowanie muzyką, co zaowocowało pierwszymi lekcjami gry na fortepianie, które młody Fryderyk rozpoczął w wieku 5 lat. Przedszkolaki słuchały również utworów Chopina podczas zajęć.

 

Sławni Polacy- Jan Paweł II- oddział III

Przedszkolaki z oddziału III rozmawiały na temat Karola Wojtyły, który 16 października 1978 roku  wybrany został papieżem. Przyjął imię Jan Paweł II. Dzieci dowiedziały się, że  Karol Wojtyła był pierwszym papieżem jeżdżącym na nartach, wspinającym się po górach, pływającym kajakiem. Był też pierwszym Słowianinem, który zasiadł na tronie Piotrowym. To Polak Karol Wojtyła, który przez blisko 27 lat był głową Kościoła katolickiego.

 

Sławni Polacy- Józef Piłsudski- oddział III

Podczas rozmów o wielkich Polakach nie mogło zabraknąć postaci Józefa Piłsudkiego, który walczył o Niepodległość Polski i był pierwszym marszałkiem. Dzieci wykonały w grupach duże portrety Piłsudskiego, zwracając szczególną uwagę na odznaczenia widoczne na mundurze marszałka.

 

Sławi Polacy- Maria Skłodowska Curie- oddział III

Wśród sławnych Polaków nie mogło zabraknąć kobiety- Marii Skłodowskiej- Curie, która dwukrotnie zdobyła nagrodę Nobla. Dzieci z oddziału III i IV poznały jej życie, odkrycia naukowe i zasługi podczas oglądania bajki z serii „Byli sobie wynalazcy” poświęconej Marii Skłodowskiej- Curie. 

ikona daty09-12-2018, 14:27 ikona autoraPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt