Mistrz Ortografii benickiej szkoły wybrany…

Dodane przez: admin Data: Marzec, 09 2015

IMG_0517W piątek, 13 lutego 2015r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny

o tytuł „Mistrza Ortografii benickiej szkoły”, który zorganizowali pani Bogumiła Pawlik- Berek oraz pan Aleksander Pawlikowski. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej. Konkurs miał na celu rozbudzenie w uczniach potrzeby starannego i poprawnego pisania, utrwalenie nawyku stosowania zasad ortograficznych, wdrożenie do systematycznej i planowanej pracy, wyrobienie czujności ortograficznej i odpowiedzialności za napisane słowo oraz podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych.

Czytaj więcej »

Szalone lata dwudzieste

Dodane przez: admin Data: Marzec, 09 2015

szalone lata dwudziesteProjekt edukacyjny

Lata dwudzieste to okres w historii, który posiada nieodparty urok, niepowtarzalny nastrój. Gwiazdy kina i estrady pozostały żywe po dzień dzisiejszy. Wyznaczono nowe kanony mody, nastąpił wtedy przełom w literaturze i sztuce. Narodziła się kultura masowa. Lata dwudzieste pozostawiły niezatarty ślad w historii i świadomości ówczesnego człowieka i w znacznym stopniu wpłynęły na życie następnych pokoleń. Klimat tamtych lat odtworzyli, w ramach lekcji historii, uczniowie klasy VI.

Zajęcia ruchowe – otwarte z udziałem rodziców

Dodane przez: admin Data: Marzec, 09 2015

Zajęcia ruchowe z rodzicami9 II 2015r. w naszej szkole odbyły się zajęcia ruchowe z udziałem rodziców uczniów klasy 1,związane z realizacją programu „Mały Mistrz”, popularyzującego aktywność fizyczną. Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe wykonywane wspólnie z rodzicami dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu połączonego z wysiłkiem fizycznym. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i zachęcamy do wspólnych ćwiczeń z dziećmi.

Czyste ręce to podstawa!

Dodane przez: admin Data: Marzec, 09 2015

 Czyste ręce to podstawaUczennica klasy III gimnazjum Oliwia Młoda przygotowała dla uczniów naszej szkoły zajęcia dotyczące problemu brudnych rąk. Powszechnie wiadomo, że niewłaściwa higiena rąk jest źródłem niemal 90 % zakażeń, przez ręce przenosimy wiele czynników chorobotwórczych. Do akcji szkolnej Oliwia zaangażowała uczniów klasy I i IV szkoły podstawowej. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Jak wyglądają potworki na Twoich rękach?”. Oliwia będzie reprezentowała nasz powiat w XXIII Edycji Olimpiady Zdrowego Stylu Życia, Wiedzy o Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu w etapie wojewódzkim.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dodane przez: admin Data: Luty, 25 2015

313e502091cadf3b9c5b0c38a0aefc75Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest w Polsce od 2005 roku. Organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK). DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Podczas obchodów DBI w dniu 11 lutego w naszej szkole nauczyciel zajęć komputerowych i informatyki p. Jędrzej Rybicki, przeprowadził zajęcia edukacyjne i kampanię informacyjną dla uczniów SP klasy VI oraz kl. II i III gimnazjum pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Nauczyciel zapoznał uczniów z zagrożeniami prywatności w sieci. Pokazał konsekwencję nierozważnych działań online, takich jak: wysyłanie i publikowanie „odważnych” zdjęć oraz lekkomyślne zamieszczanie w sieci innych treści tego typu, przyjmowanie do grona „znajomych” osób bliżej nieznanych, niewylogowywanie się z konta po zakończeniu użytkowania serwisu, udostępnianie haseł i loginów, ignorowanie ustawień prywatności w portalach społecznościowych, itp. Prowadzący wypracował z uczniami zasady bezpiecznego korzystania z sieci, z naciskiem na bezpieczeństwo w społecznościach internetowych. Zaprezentował możliwe sposoby reagowania w sytuacji zagrożenia prywatności online.

Dzięki materiałom filmowym obejrzanym na zajęciach, uczniowie dowiedzieli się,  jak każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z naszych uczniów jest dziś świadomy, iż ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Pan Jędrzej Rybicki zwrócił szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami i jako formę twórczej rozrywki. Zapromował również ofertę projektu Helpline.org.pl (800 100 100) jaką jest pomoc udzielana przez profesjonalistów i wsparcie dla osób poniżej 18 roku życia i dla rodziców, których dzieci doświadczają zagrożeń online.

 

Zespół Szkół‚ w Benicach 2011