





W czwartek, 28 kwietnia uczniowie II klasy gimnazjum zorganizowali dla swoich młodszych kolegów zajęcia. Tematyka spotkania dotyczyła Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki rywalizowali w różnorodnych konkurencjach. Wykazali się przy tym doskonałą znajomością symboli narodowych. Uwieńczeniem zajęć było ułożenie z trzymanych w rękach kartek flagi biało- czerwonej.
Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców przygotowali w tym dniu dla wszystkich uczniów gofry w barwach narodowych.
W dniu 27kwietnia 2016r. uczniowie klasy VI brali udział w Warsztatach Ceramicznych, które odbyły się w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Prowadząca – pani Beata Ulbrych – zapoznała uczniów z technikami lepienia gliny, wypalania i szkliwienia. Podczas zajęć każdy własnoręcznie wykonał małe dzieło sztuki według swojego pomysłu, a pomysłów początkującym artystom nie brakowało. Dzieła wyschną i zostaną wypalone, dopiero potem powrócimy ponownie do pracowni plastycznej KOK-u, aby ozdobić nasze prace warstwą szkliwa i zabrać je do domu.
„Usłysz, zobacz, dotknij, porozmawiaj…”, to hasło przewodnie towarzyszące wszystkim uczestnikom drugiej już „Krotoszyńskiej Nocy z Biologią”, która odbyła się 22 kwietnia w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie.
Read More »
Już po raz czwarty w rocznicę powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowało akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do niej, by 19 kwietnia uczcić 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji uczniowie klasy III gimnazjum przypięli papierowe żonkile – symbole kwiatów, które Marek Edelman składał każdego roku pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Gimnazjaliści z dumą nosili kwiaty podczas pisania egzaminów gimnazjalnych, okazując bohaterom powstania pamięć i szacunek. W ten sposób utożsamili się z milionami ludzi w Polsce i na świecie, biorącymi udział w upamiętnieniu tego heroicznego wydarzenia. 21 kwietnia uczniowie klas gimnazjalnych w ramach akcji obejrzą film Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim zamieszczonym na stronie Muzeum Polin. Głównym przesłaniem filmu jest oddanie hołdu bojownikom oraz ludności cywilnej biorącej udział w powstaniu w getcie warszawskim w 1943 r. Film niewątpliwie zmusza do dyskusji, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi oraz do refleksji nad ciemną stroną natury ludzkiej oraz negatywnymi skutkami wojny.
Każdej wiosny na boiska w całej Polsce wybiega 40 tys. gimnazjalistów, którzy startują w Coca-Cola Cup. Przez radość i dobrą zabawę uczą się dbać o zdrowie i przestrzegać zasad fair play. Przed najlepszymi otwierają się wrota kariery. Tak zaczynał choćby Robert Lewandowski. Coca-Cola Cup to jeden z największych w Polsce turniejów piłkarskich dla młodzieży, często określany mianem nieoficjalnych młodzieżowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej.
Read More »