baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Portal
Burmistrz Krotoszyna - Franciszek Marszałek

 
Franciszek Marszałek (ur. 1964) prawnik i historyk, absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, podyplomowego Studium Prawa Europejskiego i Akademii Liderów Samorządowych.
 
W samorządzie od 1996 roku. W latach 2002-2010 pełnił funkcję zastępcy Burmistrza Krotoszyna, a od roku 2011 w związku z uzyskaniem mandatu radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Inżynierii Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.
 
Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Krotoszynie. Współzałożyciel i prezes Lokalnej Grupy Działania „Okno Południowej Wielkopolski”, która na realizację swej Strategii pozyskała kwotę ponad 9,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
Od wielu lat działa w zarządzie Krotoszyńskiego Towarzystwa Współpracy Polsko-Niemieckiej. Jest również członkiem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej.
 
W Krotoszynie mieszka od 1994 r. Żona Elżbieta jest nauczycielką w gimnazjum, mają troje dzieci.
 
Zainteresowania: turystyka, sport, działka rekreacyjna.
 
 
 
 
 
 
 
 
8 grudnia 2014 r. w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego Ratusza odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Krotoszynie.
Franciszek Marszałek odebrał zaświadczenie o wyborze na burmistrza Krotoszyna z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej (Sławomira Horyzy). Chwilę później nowy burmistrz złożył ślubowanie.
Gratulacje i życzenia  przekazał swojemu następcy Julian Jokś, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego oraz Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński wraz z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Ireną Rękosiewicz. Do gratulacji i życzeń przyłączyli się również najbliżsi burmistrza - żona Elżbieta wraz z dziećmi.
    * Fotogaleria...
    * Relacja filmowa...
 
 

ikona daty16-12-2014, 01:03 ikona autoraaa
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt