baner-krotoszyn.jpg
baner-p5-leftpanel.png
Wiadomości
grafika
Maraton Pisania Listów w Benicach

 

W piątek 7 grudnia w murach naszej szkoły odbył się Maraton Pisania Listów. Akcja została zorganizowana w porozumieniu z międzynarodową organizacją walczącą o prawa człowieka – Amnesty International. Jej przygotowaniem zajęły się: dyrektor Sabina Rybakowska wraz z nauczycielkami: Bogumiłą Pawlik-Berek, Pauliną Radojewską oraz Agnieszką Rybą. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkoły – uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, a także mieszkańcy Benic i okolic oraz zaproszeni goście.

Grudniowy Maraton poprzedziły liczne przygotowania. Zaczęło się od zarejestrowania miejsca maratonowego (czyli naszej szkoły) na specjalnej stronie internetowej. Następnie uczniowie utworzyli wydarzenie na Fecebook'u oraz wzięli udział w zajęciach dotyczących praw człowieka z przedstawicielami organizacji Amnesty International goszczącymi w Benicach. Samorząd Uczniowski przy pomocy nauczycieli dostarczył zaproszenia i zadbał o wystrój korytarza oraz klas, natomiast przedstawiciele Rady Rodziców urządzili pod szkolną choinką bufet. Wszystko po to, abyśmy w ten wyjątkowy grudniowy wieczór mogli się spotkać i napisać listy w obronie ODWAŻNYCH – bohaterek tegorocznego Maratonu, kobiet więzionych i prześladowanych za to, że w pokojowy sposób walczyły o prawa człowieka.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu napisaliśmy 260 listów, które wyślemy do Maroka, RPA, Wenezueli, Kirgistanu, Iranu oraz Indii. Pokazaliśmy, że „Razem mamy siłę, możemy zmienić świat”. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na wiadomości o uwolnieniu naszych ODWAŻNYCH.