Kategoria: Bez kategorii

„Życie codzienne społeczeństwa średniowiecznego”

Dodane przez: admin Grudzień, 28 2017

Klasa V przygotowała, w ramach lekcji historii, projekt edukacyjny „Życie społeczeństwa średniowiecznego”. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, odzwierciedlające podział stanowy, jaki  miał miejsce w średniowiecznej Europie. Samodzielnie przygotowali stroje, scenografie, napisali scenariusze swoich przedstawień.

Święty Mikołaj z wizytą …

Dodane przez: admin Grudzień, 18 2017

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura była przyczyną wielu pytań najmłodszych: Czy dotrze do nas Święty Mikołaj? Czym przyjedzie, skoro nie ma śniegu? Czy o nas nie zapomniał? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany Gość przybył do naszej szkoły w towarzystwie pomocników. Zaraz z rana, 6 grudnia w progu sali przedszkola witał każde dziecko dobrym słowem i słodką niespodzianką. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i życzeń przygotowanych specjalnie dla Niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka. Dzieci obiecały, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu, w szkole i w domu. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku…

115 URODZINY PLUSZOWEGO MISIA …

Dodane przez: admin Grudzień, 17 2017

W czwartek 23.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tego święta członkowie Samorządu Uczniowskiego, przy wsparciu biblioteki szkolnej oraz Filii nr 6, zorganizowali zajęcia tematyczne dla uczniów z klas O-III.

Na początku dzieci z każdej grupy przedstawiały swoich pluszowych przyjaciół, a następnie, razem z maskotkami, brały udział w rozgrywkach sportowych. Nie zabrakło również pląsów i wesołych piosenek o misiach. Samorząd Uczniowski przedstawił najmłodszym krótką historię pluszowego misia i najważniejsze informacje o niedźwiedziach. Każde dziecko dostało także w prezencie kolorowankę, którą osobiście wręczył ogromny, pluszowy miś.

Świętowanie misiowych urodzin zakończyło się nietypowym spotkaniem. Najmłodszych uczniów szkoły odwiedził pan Dominik Paterek, który jest pszczelarzem. Opowiedział dzieciom o roli pszczół w przyrodzie i o właściwościach miodu – niedźwiedziego przysmaku. Mali widzowie mogli także zobaczyć i przymierzyć profesjonalny strój pszczelarza składający się z kombinezonu, rękawic i kapelusza, a także zasmakować miodu i pyłku pszczelego.

„Witamy Was w Hogwarcie – Szkole Magii i Czarodziejstwa …”

Dodane przez: admin Grudzień, 17 2017

Są takie wydarzenia, które – przeżyte wspólnie – muszą się zakończyć przyjaźnią…

Uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Kamińskiej – Leydy z wielkim zaangażowaniem realizowali projekt czytelniczy w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Miał o na celu propagowanie czytelnictwa oraz kształcenie nawyku czytania.

Uczniowie uznali serię powieści o Harrym Potterze za godną uwagi i  na jej podstawie opracowali projekt. W ramach projektu wspólnie wybrali najciekawsze fragmenty książek, przygotowali kostiumy, rekwizyty oraz scenografię, przydzielili role, przygotowali „Potterowski taniec”.

Uwieńczenie projektu odbyło się dnia 22 listopada 2017r., w dniu, kiedy w naszej szkole odbywała się dyskoteka andrzejkowa. Tego popołudnia na uczniów naszej szkoły drzwi najsłynniejszej Szkoły Magii i Czarodziejstwa – Hogwartu stały otworem. Świece, nietoperze, miotły, muzyka tworzyły niezwykły klimat. Uczniowie  przebrani za Harrego, Hermionę, Rona, Draco, Lorda Valdemorta i innych bohaterów witali przybyłych gości. Potem przyszedł czas  na najciekawsze fragmenty powieści  „Harry Potter i Czara Ognia”.  Zebrani usłyszeli również cytaty o miłości, przyjaźni, życiu, cierpieniu czy prawdzie i zaufaniu. Uczniowie obejrzeli specjalnie przygotowany na tę okoliczność taniec do piosenki Eda Scheerana. Wzięła w nim również udział przebrana za czarownicę wychowawczyni, która przybyła na spotkanie na latającej miotle.

Bez wątpienia spotkanie wszystkich uczniów w szkockim zamku można uznać za udane – uczniowie oraz rodzice doskonale się bawili, a co najważniejsze, wielu z nich ogarnęła potteromania związana z czytaniem książek, zatem cel projektu został zrealizowany…

Dzień Edukacji Narodowej …

Dodane przez: admin Grudzień, 17 2017

Dnia 13 października 2017 roku  uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział we mszy świętej w benickim kościele.  Następnie uczestniczyli   w  akademii przygotowanej  przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, pani Sabina Robakowska. Podziękowała wszystkim za pracę i zaangażowanie w życie szkoły, wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom. Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące pracę nauczycieli oraz wyśpiewali życzenia, uwzględniając w nich całe grono pedagogiczne szkoły. Delegacja uczniów wręczyła wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane „Konfitury serdeczności”, a Rada Rodziców – piękne róże. W drugiej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie poprzedził program artystyczny, będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez dzieci z kl. I pod kierunkiem wychowawczyni. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Następnie Pani Dyrektor, pasując każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego lewego ramienia dużą kredką, życzyła im wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia i kuferek z upominkami ufundowany przez rodziców i pozyskanych sponsorów. Na koniec uroczystości pierwszoklasiści z rodzicami pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.