Kategoria: Bez kategorii

Dzień Chłopca

Dodane przez: admin Grudzień, 17 2017

Chłopak? Tak, znasz go.
To taki ktoś,
Kto ci czasami robi na złość.
I obojętnie co by się zdarzyło,
Wszystko byś zrobiła, żeby go nie było.
Lecz uwierzyć w to trudno, bez niego byłoby nudno

            Z okazji Dnia Chłopca, który świętowaliśmy w naszej szkole 29 września, dziewczynki wraz z wychowawczyniami przygotowały dla swoich ukochanych chłopców mnóstwo niespodzianek!

            Każda klasa świętowała na swój sposób. Pierwszaki usiadły wspólnie przy stole, pałaszując budyń przygotowany przez troskliwe mamy. Po posiłku chłopcy wysilali swoje szare komórki, rozgryzając układanki, które dostali w prezencie od koleżanek. W klasie II i III również nie zabrakło wspólnych zabaw i zdrowych przekąsek. Klasa IV świętowała cały wieczór i całą noc, gdyż Dzień Chłopca upłynął pod hasłem „nocujemy w szkole”. Chłopcy wspólnie z koleżankami zjedli słodki poczęstunek i zdrowe, samodzielnie przygotowane, sałatki. Następnie wypróbowali swój długo wyczekiwany prezent – piłkę do nogi – na sali gimnastycznej. Dziewczyny z klasy V zaskoczyły swoich kolegów nietypowym upominkiem – ananasy dla ananasów z naszej klasy – nie obyło się też bez wspólnego świętowania przy torcie i warzywnych przekąskach. Klasa VI, jak co roku, mogła sobie pozwolić na rozpieszczanie Adriana, jedynego chłopaka w klasie. Dziewczyny przygotowały dla niego sałatkę i sprezentowały grę integracyjną „Gorący ziemniak”. „Dwunastu wspaniałych” z klasy VII zastanawiało się nad tradycją tego święta na świecie, a ich koleżanki zadbały o zdrowy poczęstunek i upominki. Klasa II również świętowała przy wspólnym stole zastawionym owocowymi przekąskami. Klasa III zjadła wspólnie zdrowe, drugie śniadanie, a chłopcy zostali obdarowani „przybornikami prawdziwego chłopaka”

            Członkinie nowo wybranego Samorządu Szkolnego nie zapomniały o męskiej części pracowników szkoły – panach Mariuszu i Radku. Na korytarzu powstała także gazetka związana z tym świętem, wspólnymi siłami przygotowały ją uczennice klas V i IIIg.

            Warto również wspomnieć, że tego dnia wszystkie klasy wykonywały zadania kulinarne związane z programem „Akademia Zdrowia” i poszło im wyśmienicie.

Podaj dalej książkę!

Dodane przez: admin Grudzień, 17 2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł w tym roku w piątek, 29 września. Został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Bohaterami tego święta są przede wszystkim  dzieci. Jednak w obchodach tego święta w naszej szkole wzięli udział nie tylko najmłodsi, ale i młodzież. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w akcji, którą nazwaliśmy Podaj dalej książkę. Każdy uczestnik czytał fragment książki i podawał książkę kolejnej osobie. W ten sposób wiele osób czytało książki wielu osobom! W tym dniu czytano nowości czytelnicze pozyskane w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Akcja przygotowana przez bibliotekę szkolną oraz Filię nr 6 miała na celu popularyzowanie czytelnictwa, kształcenie nawyku czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz podkreślenie, że czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Wybory do Samorządu Szkolnego

Dodane przez: admin Grudzień, 17 2017

Uczniowie, gdy poznali zasady przeprowadzania wyborów do Samorządu Szkolnego na rok 2017/2018, wytypowali ze swoich klas reprezentantów. Każdy z wybranych czternastu kandydatów musiał zebrać podpisy na „liście poparcia”. Uczniowie przeprowadzali swoje kampanie wyborcze podczas przerw, przekonując uczniów innych klas do swojej osoby.
Kolejnym krokiem było przygotowanie przez reprezentantów plakatów wyborczych, które zawierały: informacje o kandydacie, program wyborczy i hasła reklamowe. W tygodniu poprzedzającym wybory plakaty zostały powieszone na korytarzu szkolnym, aby każdy z uczniów mógł się z nimi zapoznać. Dwa dni przed wyborami w szkole odbyła się debata wyborcza, podczas której kandydaci występowali publicznie przed szkolną społecznością prezentując swój program.
    Wybory odbyły się 28 września 2017r. Lokal wyborczy mieścił się na poddaszu budynku (w świetlicy). Został na ten dzień specjalnie przygotowany – stanęła w nim urna wyborcza, zawieszono flagi, wyznaczono miejsce dla komisji wyborczej oraz dla głosujących. Drogę do lokalu wyborczego oznaczono strzałkami. Każdy uczeń szkoły mógł oddać swój głos w czasie wyznaczonych przerw, wcześniej jednak musiał potwierdzić swoją tożsamość pokazując komisji legitymację szkolną. Po zakończeniu wyborów podliczono głosy. Spośród czternastu kandydatów do Samorządu Szkolnego wybrano ośmioro z ich największą liczbą. Przewodniczącą szkoły została Michalina Tomczyk, uczennica klasy II gimnazjum. Informacja o składzie Samorządu została oficjalnie ogłoszona tego samego dnia – listę nazwisk przywieszono na ścianie z plakatami wyborczymi.

Europejski Dzień Języków w naszej szkole to już tradycja …

Dodane przez: admin Grudzień, 17 2017

Obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole miały miejsce 28 września i były radosnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia rozstrzygnięto też konkursy towarzyszące tej imprezie.

Konkurs plastyczny adresowany był do klas I-IV szkoły podstawowej i polegał na wykonaniu flagi jednego z krajów Unii Europejskiej. Zwycięzcami konkursu zostały: Klaudia Kowalewicz z klasy I, Lenka Serek z klasy I oraz Zuzanna Klonowska z klasy IV. Konkurs wiedzy z języka niemieckiego przeznaczony był dla klas V-VII, a zwyciężyły w nim następujące uczennice: Zuzanna Łagoda z klasy V, Otylia Puźniak z klasy VI oraz Zuzanna Wyduba z klasy VI. Kolejnym wydarzeniem był projekt „Agent,” przeprowadzony w języku niemieckim wśród uczniów gimnazjum. Wyróżniono w nim klasę II gimnazjum.

Podczas obchodów mieliśmy przyjemność wysłuchać kilku piosenek w językach angielskim i niemieckim. Klasa pierwsza szkoły podstawowej wystąpiła z utworem „Good Morning”. Swoje umiejętności zarówno językowe, jak i wokalne zaprezentowały nam również solistki – Zuzanna Garbarek w utworze „Eine schӧne Zeit”  oraz Oliwia Ratajczyk w piosence „Pendel.”

Następnym punktem programu były dialogi językowe w wykonaniu naszych uczniów. Mogliśmy obejrzeć w nich Annę Marszałek, Michalinę Tomczyk, Franka Kostkę, Lidię Walczak, Kacpra Klonowskiego, Anastazję Brylewską i Nikodema Klimka. Tytuły tych scenek to „Beim Arzt,” „Die Verabredung” oraz „At the shop.”

Podsumowując,  warto przypomnieć, iż świętowanie Europejskiego Dnia Języków wpisuje się w tradycję ustanowioną wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy już w 2001 roku, a jej celem jest popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej, a także zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków.

Benickie uczennice w biegach przełajowych …

Dodane przez: admin Grudzień, 17 2017

Dnia 27.09.2017 roku odbyły się na stadionie w Krotoszynie Mistrzostwa Powiatu
w sztafetowych biegach przełajowych. Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w zawodach – skład: K. Jankowska, O. Ratajczyk, W. Namysł , Z. Namysł, Z. Wyduba, , O. Puźniak,  O. Bogaczewska, Z. Łagoda, natomiast chłopcy zajęli miejsce V – skład: F. Nabzdyk, K. Klonowski, S. Szkudlarek, B. Marszałek, J. Marszałek, K. Kościółek, J. Gruszczyński, C. Kostka, F. Wyduba,  K. Kaczmarek. Każdy z uczniów miał do pokonania dystans: dziewczynki 800 m, chłopcy 1000 m. Nad przygotowaniem do zawodów czuwał nauczyciel Mariusz Marcisz, był to bez wątpienia wielki sukces sportowy naszej szkoły. Gratulujemy zawodnikom!