baner-krotoszyn.jpg
baner-p5-leftpanel.png
Wiadomości
Wielki sukces przedszkolaków z "Wesołej Gromadki" (video, fot.)

Dzieci z Przedszkola nr 5 w Krotoszynie wraz z wychowawczynią mgr Angeliką Raźniak wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Akademii Misia Haribo i zajęły II miejsce skomponowaną etiudą pt. "Muzyczne wariacje".

Konkurs polegał na przeprowadzeniu z przedszkolakami zajęć dydaktycznych, których celem było zaznajomienie dzieci ze światem dźwięków i muzyki poprzez wykonanie prostych instrumentów muzycznych z dostępnych powszechnie przedmiotów, „skomponowaniu” etiudy dźwiękowej z wykorzystaniem przygotowanych własnoręcznie instrumentów. Zajęcia dydaktyczne z dziećmi i prezentacja ich efektów pracy przed publicznością złożoną z rodziców i opiekunów dzieci, zostało zarejestrowane kamerą filmową.

A oto przygotowania do konkursu widziane oczami dzieci:

Pewnego jesiennego dnia przynieśliśmy do przedszkola przedmioty codziennego użytku, z których można wytworzyć dźwięk. Wtedy też, na zajęciach przeprowadzonych przez panią Angelikę dowiedzieliśmy się skąd
w ogóle wzięła się muzyka. Najpierw wyrażaliśmy muzykę rytmicznym tupaniem, klaskaniem, poklepywaniem się po brzuchu i udach – jak w dawnych czasach. Później opisaliśmy przyniesione z domu przedmioty i zaprezentowaliśmy wymyślone sposoby, aby przedmioty mogły „zagrać”. W trakcie zajęć plastycznych przetworzyliśmy przyniesione przez siebie przedmioty w nietypowe i oryginalne instrumenty muzyczne. Udekorowaliśmy je według własnego pomysłu. Rozpoczęliśmy przygotowania do występu. Uczyliśmy się wiersza, śpiewaliśmy piosenkę i wspólnie z panią Angeliką komponowaliśmy etiudę muzyczną. Pani określiła tytuł koncertu: „Muzyczne wariacje”. Z małą pomocą naszej wychowawczyni wykonaliśmy zaproszenia na koncert dla rodziców, grona pedagogicznego i pani dyrektor.
I stało się…
Nadszedł długo oczekiwany dzień (17.11.2010 r.). Białe bluzki, koszule z muchą i ta atmosfera…bardzo koncertowa. Sala powoli zapełniała się zaproszonymi gośćmi, a w nas coraz mocniej rosła trema.
Zagraliśmy koncert…
Gdy umilkły dźwięki muzyki rozległy się ogromne brawa. Nagrodziliśmy rodzicó powtórnym wykonaniem koncertu.

Było to bardzo emocjonujące przeżycie. Zarejestrowany koncert wideo nagraliśmy na płytę. Można go także zobaczyć na www.youtube.com pod hasłem „Muzyczne wariacje”.
Gdy ogłoszono wyniki konkursu okazało się, że ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE!!! HURRA!!!


FILM (youtube):

FOTOGALERIA:
Przedszkole Nr 5 'Wesoła Gromadka' - dyrektor: Zofia Walkowiak
ul. Ogrodowskiego 26, 63-700 Krotoszyn, tel. 62 725 20 12

FOTOGALERIE z innych wydarzeń i uroczystości "Wesołej Gromadki"...
 
 

ikona daty08-12-2010, 16:42 ikona autoraConcept INTERMEDIA ikona wyświetleń3058
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt