×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /zs2/images/2011_2012/Kiermasz_2011.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2011_2012/Kiermasz_2011

14 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe połączone ze świątecznym kiermaszem szkolnym. Wyjątkowa atmosfera wyczuwalna była od samego wejścia do szkoły. W przedsięwzięcie zaangażowana została cała społeczność uczniowska. Świątecznie udekorowane stoły i choinki sprawiały, iż wszyscy mogli poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, m.in. radni powiatowi i miejscy, przedstawiciel władz powiatowych i kościelnych, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. Goście mogli skosztować pysznych domowych wypieków, lukrowanych pierników. Ksiądz prałat Adam Modliński wygłosił świąteczne przesłanie. W atmosferze wielkiej serdeczności uczestnicy spotkania składali sobie życzenia wiątecznie, dzielili się opłatkiem.

Dla podkreślenia magii świąt wystąpił szkolny chór śpiewając kolędy i pastorałki. Przybycie dwóch Mikołajów, rozdających drobne upominki, okazało się dużą atrakcja dla uczniów młodszych klas. Stoiska kiermaszu świątecznego wypełnione były przepięknymi ozdobami, świątecznymi stroikami, wykonanymi własnoręcznie przez uczniów i rodziców.

Szczególną uwagę zwracało stoisko poświęcone kampanii edukacyjnej UNICEF "Wszystkie kolory Świata". W ramach akcji uczniowie wraz z rodzicami przygotowali charytatywne szmaciane laleczki. Należy zaznaczyć, iż celem projektu była nie tyko pomoc potrzebującym, lecz także kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i otwartości na inne kultury. Szczególnie w okresie świąt chcieliśmy zaakcentować, iż pomaganie innym może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Dochód ze sprzedaży laleczek został przeznaczony na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Niecodzienna i magiczna atmosfera szkolnego kiermaszu na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

(dw)

{gallery}2011_2012/Kiermasz_2011{/gallery}

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO