W Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie w tegoroczne ferie działo się wiele. Jak co roku nauczyciele zorganizowali dla swych uczniów ciekawe zajęcia. Ferie na Błoniach przebiegały pod hasłem "Zima jest nasza. Można inaczej." Środki finansowe na ich zorganizowane pozyskane zostały przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Błoniu w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych ogłoszonego przez Burmistrza Krotoszyna.

W poniedziałek 12 lutego najmłodsi uczniowie zmierzyli się z pojęciem asertywności pod okiem pedagoga szkolnego pani Iwony Paterek, a poznając pojęcia związane z emocjami wykonali ciekawy plakat. Wtorek przeniósł dzieci w magiczną krainę Nibylandii, z którą zetknęli się oglądając przedstawienie pt "Piotruś Pan" w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Pani od plastyki tego dnia zaprosiła również dzieci do wspólnego wykonania dna morskiego, co nie było łatwym zadaniem, ale sprawne paluszki poradziły sobie z nim dzielnie. Środa była czasem zabawy w Figlolandzie, ale również odbyły się zajęcia z twórczego myślenia, gdzie śnieg wcale nie musiał być biały, a niebo niebieskie. Natomiast w czwartek mali kucharze i kucharki mieli okazję sprawdzić swe kulinarne zdolności oraz dowiedzieć się, jakie zło kryje w sobie palenie papierosów i picie alkoholu. "Balik karnawałowy" zwieńczył cały tydzień zajęć, po raz kolejny pokazując piękno strojów wszystkich uczestników i ich niezwykłe umiejętności taneczne.

W drugim tygodniu uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance
z policjantem panem sierż. Piotrem Szczepaniakiem dotyczącej "Sztuki odmawiania w profilaktyce uzależnień"- narkotyki i dopalacze. W ostatki wzięli udział w dyskotece. W środę dbając o kondycję fizyczną uczniowie odbyli zajęcia na krytej pływalni "Wodnik", a po powrocie pod kierunkiem zaproszonego gościa pani Beaty Waleńskiej wysłuchali pogadanki "Jak bezpiecznie poruszać się w sieci?". Następnego dnia zajęcia odbyły się na kręgielni w krytej pływalni "Wodnik" oraz miał miejsce turniej piłki nożnej na sali gimnastycznej. Ostatniego dnia ferii uczniowie mogli się zmierzyć z ortografią, historią i potyczkami językowymi.

Ferie w Szkole na Błoniu minęły szybko i aktywnie, zgodnie z hasłem "Zima jest nasza. Można inaczej"

"Zima jest nasza - można inaczej" - prezentacja

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO