×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /zs2/images/2012_2013/Teatr.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2012_2013/Teatr

Tak! To już ósmy raz odbył się w Naszej Szkole Przegląd Małych Form Teatralnych. Impreza ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w naszym powiecie. Świadczy o tym choćby fakt, iż honorowy patronat objął Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Krotoszyna. Pojawili się tez liczni sponsorzy: Bank Spółdzielczy, Intermarche, sieć sklepów Dino, Zakład Opieki Zdrowotnej "Medical", Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Ewa" S.A., Piekarnia Brykczyński oraz pani Daria i pan Zbigniew Głodasowie, pani Monika Streubel oraz pani Justyna Tomza.

O uczestnikach Przeglądu tym razem zadecydowała pogoda. Śnieg i ślizgawice na drogach zatrzymały kilka zgłoszonych zespołów w domu. Jednak niektórzy mimo wszystko dali radę dojechać.

W środę 13.03.2013. o godzinie ósmej trzydzieści - tradycyjnie na połówce sali gimnastycznej - nastąpiło uroczyste otwarcie Przeglądu. Zaproszeni goście stanowili honorowe jury.

Na początek klasa I b zabrała nas do afrykańskiej dżungli. Żywiołowe dzieciaki przebrane za zwierzęta pokazały dynamiczny taniec i w krótkich piosenkach scharakteryzowały najważniejsze zwierzęta: słonia, małpy, papugi, żyrafy i inne. Tych najmłodszych artystów nie zżarła trema i do końca znakomicie grali bawiąc świetnie publiczność.

Uczniowie klasy III c przypomnieli nam w scenach pantomimicznych baśń z tysiąca i jednej nocy. Były to przygody Ali Baby i zbójców (nie było ich czterdziestu, ale byli groźni bardzo). Muzyka nawiązująca do wschodnich rytmów podkreślała klimat arabskiego krajobrazu.

Grupa z klasy V b przeniosła nas w mitologiczną przeszłość Grecji. Z pasją ukazali znany niektórym widzom mit o przebiegłym Syzyfie. Przebrani w tuniki wędrowali od boskiego Olimpu do pałacu króla Syzyfa i dalej do mrocznych podziemi Hadesu.

Barwnymi dekoracjami i kostiumami zauroczyli widzów pierwsi goście - młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie. Pięknie pokazali przygodę biednej sierotki i wrednej Kozuchy-Kłamczuchy. Pouczająca bajka nagrodzona została gromkimi oklaskami.

Aktorzy z Roszek wystąpili w pouczającym przedstawieniu "Więcej kultury w szkolne mury". Przypomnieli o tak ważnych słowach jak "dzień dobry", "dziękuję". Towarzyszyły temu piosenki
i dynamiczny taniec.

Szkoła Podstawowa nr 5 z Ostrowa Wielkopolskiego wystąpiła w krótkim przedstawieniu "Leń". Znany wiersz o małym chłopcu na tapczanie zmodyfikowali i leń żywiołowo wraz
z kolegami zatańczył.

Inna klasa tej samej ostrowskiej szkoły zaprezentowała perypetie pewnego baśniowego księcia próbującego znaleźć sobie żonę. Przedefilował przed nami liczny korowód baśniowych księżniczek i innych znanych dziewczątek. Wszystkie je marudny książę odrzucił, zaś jego odrzuciła pewna współczesna czwartoklasistka.

Przedostatnim zespołem była klasa II b z Naszej Szkoły w przedstawieniu "Porady Wróżki Dobrej Rady". Radziła ona w ważnych sprawach … higienicznych rozmaitym gościom. Na uwagę zasłużyła sama aktorka- wróżka, Która znakomicie opanowała długi tekst.

Przegląd zakończyła klasa IV b również z Naszej Szkoły przedstawieniem "Czerwony Kapturek". Przede wszystkim czwartoklasiści zaprezentowali nam teatr animowany. Kapturek nie był taki sobie zwykły, tradycyjny, lecz dietetyczny. Pouczał nas jak należy zdrowo się odżywiać.

Każdy zespół został obdarowany tajemniczą wielką torbą, dyplomem, pamiątkowa maską teatralną oraz słodkościami.

Po trudach występu artyści wraz z opiekunami zostali zaproszeni na ciepły posiłek i słodkie ciasto.

Rezultaty Ósmego Przeglądu wróżą, że w przyszłym roku i latach następnych znów nasza sala gimnastyczna zamieni się w teatr.

Dnipro

{gallery}2012_2013/Teatr{/gallery}

Fotos by Dnipro

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO