Tak oto mamy luty i to bardzo zaawansowany, wynika z tego, iż rozpoczęło się drugie półrocze a co za tym idzie, „większa połowa” („Matematycy wszystkich krajów, wybaczcie mi!!”, ale naprawdę tak się mówi) roku szkolnego już za nami.

Jak zawsze pierwsze od drugiego półrocza oddziela czas ferii zimowych. Szkoła niby zamknięta, dzieciaki w domach. A jednak nie całkiem tak. W tym okresie ani na moment nie zamknęliśmy naszych podwoi i cały czas słychać było w budynku głosy braci szkolnej.

 

Codziennie zorganizowane były zajęcia dla każdej grupy wiekowej. Jednym słowem „dla każdego coś miłego”.

Tradycyjnie zajęcia feryjne zainaugurował Balik przebierańców dla najmłodszych Naszych podopiecznych, dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas od pierwszej do trzeciej Szkoły Podstawowej. Każdy uczestnik na dwie godziny stawał się swoim własnym ulubionym bohaterem. Świetlicę zapełnili zatem kowboje i Indianie, rycerze i piraci, koty i psy, oczywiście nie mogło zabraknąć rozmaitych księżniczek, wróżek, królewien i pewnie elfów (albo aniołków?!?!?). Dzieci bawiły się pysznie, ale i panie wychowawczynie klas i pani ze świetlicy co najmniej równie dobrze wymyślając rozmaite zabawy i biorąc w nic aktywny udział.

Starsi nie pozostawali w tyle. Tego samego – pierwszego – dnia uczniowie klas od czwartych do szóstych mieli swój bal karnawałowy. Była to raczej dyskoteka, co nie zmienia faktu, że również oni dobrze się bawili.

Bardzo bogata oferta oczekiwała na zapaleńców sportowych. Niemal każdego dnia spotykali się na Sali gimnastycznej w szkole piłkarze (nożni) a potem koszykarze. Pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego trochę trenowali, rozgrzewali się a następnie rozgrywali mecze.

Z zajęć sportowych to nie wszystko. Były też zajęcia dla amatorów piłki siatkowej i lekkoatletyczne. Część uczniów mogła wybrać się pod opieką nauczycielki czy nauczyciela z naszej Szkoły na krytą pływalnię „Wodnik”. Mieli tam oczywiście okazję popływać, popluskać się w wodzie, ale też rozegrać partyjkę czy dwie kręgli.

Kolejna grupa naszych młodocianych sportsmenów miała dość rzadką okazję postrzelać sobie – oczywiście wyłącznie do tarczy – w ramach zajęć koła Ligi Obrony Kraju.

Dla uczniów mniej energicznych a za to zainteresowanych jakąś dziedziną wiedzy czy nauki zorganizowano bardziej „specjalistyczne” zajęcia. I tak uczniowie gimnazjalni mogli wziąć udział w turnieju „Couter Strike” – to turniej gry komputerowej. Coś dla siebie znaleźć mogli młodzi historycy, matematycy, plastycy oraz muzycy a nawet …kucharze w różnych grupach wiekowych.

Dla najmłodszych o jeszcze niewykrystalizowanych zainteresowaniach codziennie były organizowane najrozmaitsze zajęcia. Może w ich trakcie maluchy odnalazły swą przyszłą drogę życiową? A jeśli nie, to i tak zapewne dobrze się bawiły.

Pewnego wieczora odbył się konkurs na najciekawsze doświadczenie z fizyki lub chemii. Uczestnicy-gimnazjaliści do tego spotkania musieli się dobrze przygotować, gdyż do przyjścia na konkurs uprawniało tylko wymyślenie i przygotowanie jakiegoś oryginalnego doświadczenia. I oto okazało się, iż fizyka czy chemia nie są wcale takie nudne, trudne do zrozumienia.

W tym samym czasie odbywały się podobne zajęcia związane z językiem angielskim i językiem niemieckim.

Dla zainteresowanych recytatorstwem a także po części aktorstwem zorganizowany zorganizowany był konkurs „Łowimy talenty”.

Całkowicie nową inicjatywą były codzienne „Ferie z książką”. Tu każdego dnia starsi uczniowie, gimnazjaliści, przez około godzinę czytali dla młodszych fragmenty najciekawszych książek dla dzieci i młodzieży.

Z pewnością każde dziecko i każdy uczeń mógł znaleźć w czasie ferii coś dla siebie. Nic zatem dziwnego, że z naszej oferty skorzystało sporo ponad stu uczniów, uczennic i dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Co roku Nasz Zespół Szkół zapewnia uczniom rozrywkę w długie nudne dni ferii zimowych. Tak było i tak będzie.

Nie ma to jak szkoła!! Jak Nasza Szkoła!!!!

Dnipro

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO