rekolekcje 2014 03W dniach od 24 - 26 marca przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. W związku z przygotowaniami do kanonizacji naszego Patrona odbywały się one pod hasłem : „Rekolekcje z Janem Pawłem II”. Przeżyć te dni w skupieniu i modlitwie pomagała nam młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego „Most” oraz ich duszpasterz, ksiądz Paweł Kajl

W pierwszym dniu po nauce rekolekcyjnej odbyły się na sali gimnastycznej zawody sportowe oraz konkursy związane z osobą Jana Pawła II. Rywalizacja była bardzo zacięta i różnice w ilości zdobytych punktów pomiędzy klasami były nieznaczne. W drugim dniu po spotkaniu z księdzem rekolekcjonistą uczniowie wykonywali plakaty: klasy I –III SP kolorowanki o życiu i działalności Patrona szkoły, klasy IV-VI SP na temat haseł Dni Papieskich, a kl. I-III gimnazjum przedstawiały trasy Papieskich pielgrzymek do Polski.

Podsumowaniem rekolekcji wielkopostnych były Msze św. , które odbyły się trzeciego dnia w kościele parafialnym p. w .św. Jana Chrzciciela oddzielnie dla uczniów szkoły podstawowej i dla gimnazjum.                                                                

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO