Dwa zespoły „Dwójek” oraz dwa zespoły „Trójek” reprezentowały nasz klub e eliminacjach do Mistrzostw Wielkopolski w piłce siatkowej. Turniej odbył się w Kaliszu w niedzielę 25 stycznia. Miło nam poinformować, że wszystkie cztery zespoły awansowały do kolejnego etapu – ćwierćfinału Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się w miesiącu marcu.

„Dwójki”

I zespół UKS „Trójka” w składzie Gmerek Patrycja, Patalas Oliwia oraz Bąk Wiktoria pierwszy etap przeszły jak burza i już po nim zagwarantowały sobie awans. Pozostało nam walczyć o zwycięstwo w turnieju. Niestety ta próba nie udała się i zajmując II miejsce w grupie pozostało walczyć o miejsce III. W małym finale pokonały zespół UKS „Polon” Krotoszyn 15:3 i stanęły na najniższym stopniu podium.

II zespół w składzie – Budzińska Patrycja, Robakowska Oliwia oraz Ratajczak Julia podobnie jak koleżanki już po pierwszej rundzie miały awans w kieszeni. W drugiej rundzie nie poszło już tak Dorze i w tabeli zajęły miejsce IV. Pozostało walczyć o miejsce VII, niestety musiały uznać wyższość drużyny UKS „Piast” Krotoszyn (7:15), zajęły VIII miejsce.

„Trójki”

Zarówno zespół I (Biegańska Maria, Michalak Natalia, Wosiek Oliwia oraz Wożniak Wiktoria) jak, II (Fabiś wiktoria, Sobańska Zuzanna, Szczotka Aleksandra oraz Ochman Zuzanna) eliminacje rozpoczęły od kompletu zwycięstw. Obie nasze drużyny wygrały zatem swoje grupy zapewniając sobie walkę o medale i gwarantując awans do ćwierćfinałów.

W drugim etapie sześć najlepszych trójek walczyło o miejsca 1-6, w rywalizacji każdy z każdym. Zespół I pokonał UKS „Piast” Krotoszyn II oraz UKS „Piątka” Turek, przegrał natomiast z zespołami UKS „Polon” Krotoszyn oraz MUKS „Amber” Kalisz. Zespół II poszedł w ślady koleżanek z identycznymi wynikami. Ostatni mecz turnieju walczyły dziewczyny przeciwko sobie a stawką było najwyższe miejsce na podium. I zespół wygrał tą rywalizację 15:11 i to on zajął III miejsce.

Zajęte miejsca pozwoliły patrzeć z nadzieją w przyszłość naszego klubu. Jest to na chwilę obecną największy sukces jaki miał miejsce w krótkiej historii UKS „Trójka”.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek i oby tak dalej.