Konkurs odbędzie się pod patronatem gazety "Polska The Times - Głos Wielkopolski" oraz we współpracy z Urzędem Miejskim w Krotoszynie i Muzeum Regionalnym.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest doskonalenie umiejętności redagowania różnorodnych form wypowiedzi, poznanie werbalnych i pozawerbalnych sposobów komunikowania się oraz wpajanie zasad etyki dziennikarskiej. Warsztaty prowadzone przez dziennikarza mają za zadanie pobudzić młodzież do oceny zjawisk językowych obecnych we współczesnej polszczyźnie (w związku z lekturą tekstów dziennikarskich). Kształcenie wrażliwości na słowo pisane i mówione pozwala świadomie uczestniczyć w dzisiejszej kulturze. Spotkanie uczestników z różnych szkół powiatu krotoszyńskiego pozwala im nawiązać nowe znajomości oraz wymienić dotychczas zdobyte doświadczenia. Konkurs umożliwi młodym dziennikarzom sprawdzenie swoich umiejętności teoretycznych i zastosowanie ich w praktyce. Komisja konkursowa wyłoni i nagrodzi zwycięską gazetkę oraz autora najlepszego artykułu
o tematyce miłosnej. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy oraz jury i zaproszeni goście otrzymują drobne upominki od patrona medialnego imprezy gazety "Polska The Times - Głos Wielkopolski". Organizatorzy planują zaprosić do współpracy także inne gazety lokalne, szczególnie do pracy
w jury konkursowym.

CELE KONKURSU:

  1. Poznanie problematyki związanej z szeroko rozumianymi środkami masowego przekazu.
  2. Kształtowanie umiejętności pracy zespołowej oraz umożliwienie młodzieży sprawdzenia się w roli dziennikarza.
  3. Rozwijanie wrażliwości młodzieży na słowo pisane i mówione i promocja sztuki dziennikarskiej w społeczności lokalnej.
  4. Doskonalenie umiejętności redagowania różnorodnych form wypowiedzi i poznanie zasad etyki dziennikarskiej.
  5. Promowanie pracy dziennikarza oraz świadomego uczestnictwa młodzieży w życiu kulturowym w regionie.

Konkurs i warsztaty odbędą się w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie 25 lutego 2010r. o godz. 900.

Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 15 stycznia 2010r. na adres:
Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Plac Szkolny 19
63-700 Krotoszyn
tel/fax: (62) 725 26 78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO