4 marca rozpoczęły się Mistrzostwa Wielkopolski w mini siatkówce dziewcząt. Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej przyznał organizację pierwszej rundy Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Trójka” Krotoszyn. Zawody odbyły się na Hali Widowiskowo-Sportowej. Udział w rozgrywkach wzięło udział blisko 200 zawodniczek.

 

                Turniej odbywał się na pięciu boiskach równocześnie w trzech kategoriach wiekowych: dwójkach, trójkach oraz czwórkach. Nasze zespoły rywalizowały we wszystkich kategoriach wiekowych.

                Najlepszy wynik osiągnął zespół „czwórek”. Dominika Gmerek, Vanessa Gnap, Katarzyna Jarzembska, Amelia Jerzycka, Maja Nowacka zajęły w turnieju bardzo dobre trzecie miejsce i mają bardzo wysokie szanse na awans do ćwierćfinału tej imprezy.

                Z dwóch zespołów „trójek” Pani Marleny Budzińskej tylko jeden awansował do rundy punktowej. Sandra Cwinarowicz, Kamila Duczmal, Dorota Piotrowaka, Nikola Jankowska oraz Iga Grabna zajęły ósme miejsce w rywalizacji i zdobyły punkty do klasyfikacji. Niestety Julita Konstańczak, Alicja Budzińska, Katarzyna Kot oraz Otylia Piotrowska nie awansowały do dalszej rywalizacji. Zabrakło dziewczyną tylko jednego punktu by rywalizować o punkty.

                W dwójkach oba zespoły zakończyły rywalizację w pierwszej rundzie. Podobnie jak w rywalizacji trójek tylko jeden punkcik zabrakł oby dwu drużynom do pierwszych w ich karierze punktów. Marta Biernat, Karolina Chuda i Oliwia Hadryś oraz Paulina Biernat, Maja Jochaniak i Gabriela Ochmann odniosły po dwa zwycięstw i dwie porażki.

                Wszystkim zespołom życzymy powodzenia w drugim turnieju tego etapu już 18 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej.

                UKS „Trójka” Krotoszyn składa podziękowania za pomoc w organizacji turnieju Urzęowi Miasta, COSiR Wodnik, firmie RODON-Witcars oraz rodzicom.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO