W związku z setną rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „100 pozdrowień dla Niepodległej”. Głównym celem akcji jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz promocja naszej Małej Ojczyzny czyli Krotoszyna.

 

Inicjatywa polegała na wysyłaniu pocztówek z pozdrowieniami pomiędzy uczniami ze szkół, które przystąpiły do projektu. Łącznie do akcji przyłączyło się 101 szkół z całej Polski. Każda placówka wysłała 100 pozdrowień i w związku z tym również otrzyma 100 widokówek z całej Polski. W ten sposób uczniowie pokazują, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Dzięki akcji „100 pozdrowień dla Niepodległej” dzieci i młodzież z wszystkich zakątków Polski może się poznać i poczuć wspólnotę mimo, że dzielą ich czasem setki kilometrów. Udział w akcji stał się niecodzienną lekcją geografii, historii, j. polskiego oraz interesującą alternatywą dla współczesnych form komunikowania się.

Podsumowaniem akcji jest gazetka ścienną na której można podziwiać pocztówki z całej Polski. Na gazetce znajduję się kontur kraju na którym promieniami zaznaczone są wszystkie miejscowości do których uczniowie naszej szkoły wysłali pozdrowienia. Do gazetki na bieżąco przypinane są kartki pocztowe, które przysyłają inni uczestnicy projektu. Łącznie powinniśmy zebrać 100 widokówek.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO