Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w SP nr 3 uczestniczyli w dniach 8 i 9 grudnia 2018 r. w ogólnopolskiej zbiórce żywności „TAK POMAGAM”. Zbiórkę przeprowadziliśmy w sklepie Biedronka. W akcji brało udział 44 wolontariuszy i 13 nauczycieli – opiekunów. Zebraliśmy 5 koszy produktów żywnościowych, które zostały przekazane do parafialnego oddziału Caritas Diecezji Kaliskiej.

Zostaną one rozdysponowane wśród osób starszych i chorych na Święta Bożego Narodzenia. W dniu 15 grudnia uczestniczyliśmy w zbiórce żywności na terenie sklepu NETTO, który włączył się w dzieło „Tytka charytatywna”. Zebraliśmy tam produkty na kilka paczek świątecznych. W naszej szkole także zbieraliśmy produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy SKC, uczniów, rodziców i nauczycieli udało się nam przygotować 44 paczki na święta dla naszych uczniów. Zorganizowaliśmy także zbiórkę odzieży dla dzieci z domu dziecka w Kaliszu oraz przekazaliśmy kilkadziesiąt własnoręcznie zrobionych świątecznych kartek dla podopiecznych Zakładu Karnego w Kaliszu.        

                Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w wymienione wyżej dzieła charytatywne. Ich realizacja udała się tylko dzięki Waszemu sercu i zaangażowaniu. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, cytując słowa piosenki, życzymy Wam: „Niech miłość zagości, nadzieja zagości, niech wiara zagości w nas” – wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO