Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45818132
Wiadomości
grafika
Grant dla "Szansy"

Grant dla Stowarzyszenia „Szansa” w Krotoszynie od Fundacji Mahle w Stuttgarcie.

Stowarzyszenie Szansa w Krotoszynie otrzymało w  połowie roku grant w wysokości 15 000 euro od FUNDACJI MAHLE w Stuttgarcie na  realizację projektu rozwijającego zakres prowadzonych przez organizację działań statutowych. Jak zwykle projekt kierowany jest do dzieci i młodzieży. W przygotowaniu wniosku mocno pomagało MAHLE POLSKA S.A. w Krotoszynie - na etapie planowania projektu, a następnie  opiniując pozytywnie wniosek projektowy do Fundacji i pośrednicząc w jego złożeniu.

 

Znaczna cześć działań dotyczy wyposażenia  w urządzenia zabawowe placu zabaw przy siedzibie Stowarzyszenia i największej świetlicy socjoterapeutycznej – na os. Sikorskiego (budynek żłobka) , znajdą się tam elementy edukacyjne, rozwijające kreatywność, sprawność fizyczną. Plac zabaw służył będzie także pozostałym dzieciom przebywającym w budynku, a mieszczą się tam oddziały „O”, żłobek. Posłuży też dzieciom z pozostałych świetlic prowadzonych przez stowarzyszenie. Zaniedbany dotąd teren zyska imponujący kształt. W realizacji tej części działań stowarzyszenie współpracuje z Miastem i Gminą Krotoszyn, która zajmie się przygotowaniem terenu, jego modernizacją, zielenią a stowarzyszenie zakupi urządzenia zabawowe.  Na placu znajdą się urządzenia do rozwijania sprawności ruchowej,  różnorodne huśtawki, bujaki, sprzyjające rekreacji ławeczki, zestawy o charakterze edukacyjnym, tablice aktywności.

 

Dzieci będą przekształcać wybrane obszary placu zabaw w ogrody, o które będą dbać, a jednocześnie wpływać konstruktywnie na swoje otoczenie. Powstanie miejsce zabaw dla różnych grup dzieci znajdujących się w sąsiedztwie, sprzyjające zabawie, rozwojowi społecznemu i swobodnej nauce poprzez doświadczanie.

 

W listopadzie 50 dzieci ze świetlic wyjedzie  na 2-dniową wycieczkę do Bochni i Krakowa. W Bochni dzieci spędzą noc w leczniczym mikroklimacie kopalni soli 250 m pod ziemią. Poznawanie świata w nietypowy sposób – „od środka” pobudza wyobraźnię i emocje. Zdrowy sen w wyjątkowej atmosferze solnych wyrobisk to nietypowa forma inhalacji, wpływająca na poprawę odporności. Mikroklimat podziemnych komór leczy schorzenia układu oddechowego, astmy i alergii. Powietrze charakteryzuje się wyjątkową czystością bakteriologiczną, dużą zawartością chlorku sodu oraz pierwiastków leczniczych, stałą temperaturą (ok. 16°C) oraz wysoką wilgotnością względną (ok. 70%). Pobyt połączony będzie z elementami edukacyjnymi oraz rekreacyjnymi, dostarczy dzieciom niezapomnianych wrażeń. Poznają historię górnictwa przekazaną w niezwykły sposób: z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, projekcji filmowych, holograficznych oraz interaktywnych inscenizacji i słuchowisk przestrzennych. Podczas wyprawy uczestnicy spotkają średniowiecznych górników oraz znane postacie historyczne, poznają dawne zawody oraz przekonają się o sile podziemnych żywiołów, z jakim zmagali się pracujący pod ziemią górnicy.

W Krakowie dzieci zwiedzą stare miasto, zajrzą na Wawel, odwiedzą Muzeum

Lotnictwa, a jeśli pogoda pozwoli, obejrzą panoramę miasta, wznosząc się balonem.

Realizacja projektu dotyczy również prowadzenia zajęć artystycznych oraz nauki języków obcych. W związku z tym stowarzyszenie kupuje podręczniki, oprogramowanie, oraz materiały do zajęć z dziećmi.

Jak widać, projekt jest bardzo obszerny, dotyczy wielu sfer rozwoju dzieci i młodzieży, szczególnie tych, którym los nie skąpił trudnych doświadczeń. Zależy nam aby cele, które sobie zakładamy w naszej pracy, zostały osiągnięte, aby dzieci:

  •  odczuwały radość poznawania, odkrywania wiedzy, rozumiały otaczający świat i czuły się jego świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami,
  • rozwijały  indywidualność, zasoby umiejętności i zdolności, miały świadomość sprawczego wpływania na swoje życie i swoje otoczenie.
  • rozwijały  kompetencje językowe z j. angielskiego i niemieckiego potrzebnych do codziennej komunikacji we współczesnym świecie,
  • aby były szczęśliwymi ludźmi świadomymi swoich mocnych stron i wartości własnej

 

Prezes Stowarzyszenia „Szansa” – Lucyna Korsak

ikona daty10-10-2013, 14:49 ikona autoraib ikona wyświetleń3372
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt