baner-krotoszyn.jpg
baner-p5-leftpanel.png
Portal
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja07-10-2018 21:08
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć17
grafika
ikona publikacja11-10-2018 22:03
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć69
grafika
ikona publikacja14-10-2018 13:54
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć18
grafika
ikona publikacja14-10-2018 13:57
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć8
„Jesień w lesie. Poznajemy budowę lasu!”

 

W tym tygodniu (08.10.2018r. - 12.10.2018r.) dzieci z oddziału IV razem z Panią Klaudią i Panią Sylwią rozmawiały o tym, co jesienią dzieje się w lesie, poznały przy tym budowę lasu. Zajęcia były głównie oparte na ćwiczeniach terenowych opartych na obserwacjach i ćwiczeniach praktycznych dzieci. Na początek razem z Panią Klaudią dzieci wybrały się na wycieczkę do parku, aby mieć możliwość zobaczenia i rozpoznawania nazw drzew. Przedszkolaki na zakończenie wycieczki stworzyły piękną mandalę z zebranych w parku darów jesieni. Dzieci poznały piętra lasu i z przyjemnością dobierały nazwy roślin i zwierząt do odpowiednich warstw lasu. Zajęcia na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom wielką radość. W tym tygodniu obchodziliśmy również Dzień Drzewa, z tej okazji dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które można podziwiać na naszej grupowej gazetce. Dzieci poznały również technikę frottage-u i stworzyły piękne liście.
Pani Sylwia przygotowała na zajęcia matematyczne leśne pudło sensoryczne, z którego dzieci wyszukiwały ukryte tam skarby, następnie je przeliczały 
i porównywały ich liczebność. 

W tym tygodniu (08.10.2018r. - 12.10.2018r.) dzieci z oddziału IV razem z Panią Klaudią i Panią Sylwią rozmawiały o tym, co jesienią dzieje się w lesie, poznały przy tym budowę lasu. Zajęcia były głównie oparte na ćwiczeniach terenowych opartych na obserwacjach i ćwiczeniach praktycznych dzieci. Na początek razem z Panią Klaudią dzieci wybrały się na wycieczkę do parku, aby mieć możliwość zobaczenia i rozpoznawania nazw drzew. Przedszkolaki na zakończenie wycieczki stworzyły piękną mandalę z zebranych w parku darów jesieni. Dzieci poznały piętra lasu i z przyjemnością dobierały nazwy roślin i zwierząt do odpowiednich warstw lasu. Zajęcia na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom wielką radość. W tym tygodniu obchodziliśmy również Dzień Drzewa, z tej okazji dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które można podziwiać na naszej grupowej gazetce. Dzieci poznały również technikę frottage-u i stworzyły piękne liście.Pani Sylwia przygotowała na zajęcia matematyczne leśne pudło sensoryczne, z którego dzieci wyszukiwały ukryte tam skarby, następnie je przeliczały i porównywały ich liczebność. 

ikona daty14-10-2018, 13:59 ikona autoraPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt