ikona publikacja27-07-2015 11:53
ikona autorcki jj
ikona ilości zdjęć16
III Turniej Wsi w Różopolu

5 lipca 2015 w Różopolu odbył się III Turniej Wsi, którego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Różopole. W tym roku udział wzięło 6 wsi: Różopole, Roszki Kobierno, Smoszew, Lutogniew, Brzoza. Uczestnicy zmagali się w 16 konkurencjach m.in. bieg w workach dla dzieci, wyścig gąsienic, slalom z piłką, slalom z taczką, wyścig rydwanów, narciarz, bieg z balonami, przeciąganie liny. Każda wieś wystawiła drużynę składająca się z około 20 zawodników.

Upalną pogodę podgrzewały jeszcze większe i gorące dopingi kibiców. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy.

VI miejsce - Lutogniew - 29 pkt.

Równolegle odbył się miniturniej piłki nożnej, w którym udział wzięło 7 drużyn ( Różopole, Kobierno, Lutogniew, Brzoza, Smoszew, Tomnice, Roszki).
W turnieju piłki nożnej I miejsce zajęli mieszkańcy Kobierna, II miejsce mieszkańcy Roszek, natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna z Lutogniewa.
Wszystkie wsie biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy i nagrody. Drużynom, które zajęły pierwsze miejsca, wręczono puchary.
Turniej został sfinansowany ze środków Miasta i Gminy Krotoszyn w ramach zadania publicznego realizowanego w trybie inicjatywy lokalnej.

(Irena Bielarz – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Różopole)

ikona daty27-07-2015, 11:00 ikona autoracki jj ikona wyświetleń4149