Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817904
Portal
grafika
Charakterystyka gospodarki

Krotoszyn to jedna z lepiej rozwiniętych gospodarczo gmin Wielkopolski. Zalegają tu płytko pod ziemią gliny i iły pstre, pełnowartościowe surowce do produkcji materiałów budowlanych. W krajobrazie gospodarczym Krotoszyna dominuje przemysł maszynowy, budowlany, lekki i rolno-spożywczy. Nowoczesne wyposażenie telekomunikacyjne łączy miasto i gminę z całym światem. Rozwinięta infrastruktura techniczna (drogi, kanalizacja, gazyfikacja, oczyszczalnia ścieków) stwarza doskonałe warunki do rozwoju gospodarczego.

Rozwinięta gospodarka Krotoszyna pozwala na import i eksport towarów, usług, na kooperację przemysłową i tworzenie spółek typu joint ventures. Swój kapitał ulokowały tutaj firmy niemieckie i holenderskie.

Do prawidłowego funkcjonowania gospodarki rynkowej konieczna jest obecność banków. Te, które w Krotoszynie istnieją, spełniają doskonale swoją rolę. Wspieraniem działalności gospodarczej zajmują się także działające w Krotoszynie stowarzyszenia: Klub Przedsiębiorców Ziemi Krotoszyńskiej, Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości, Krotoszyńskie Zrzeszenie Handlu i Usług oraz Cech Rzemiosł Różnych.

Władze miasta prowadzą politykę podejmowania inicjatyw gospodarczych. Między innymi zwalniają przedsiębiorców z podatków lokalnych. Miasto i Gmina Krotoszyn oferuje nieruchomości pod inwestycje dotyczące przemysłu elektronicznego, lekkiego, budowlanego, przetwórstwa rolno-spożywczego, hotelarstwa, gastronomii, transportu, handlu i usług.

W Krotoszynie działa jedna z najszybciej rozwijających się stref przemysłowych – Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Podstrefa Krotoszyn  zlokalizowana jest w północno-wschodniej części Miasta Krotoszyn w całości mieszcząc się w jego granicach. Podzielona jest na dwa obszary o łącznej powierzchni 49,71 ha. Podstrefa położona jest na granicy województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, co dodatkowo podwyższa jej atrakcyjność. Więcej informacji na temat WSSE "INVEST-PARK".

Aktywność gospodarcza mieszkańców miasta i gminy wyraża się również liczbą podmiotów gospodarczych osób fizycznych. Obecnie zarejestrowanych jest ok. 2700 podmiotów gospodarczych.

** Prezentacja o krotoszyńskiej gospodarce - przejdź TUTAJ..

ikona daty23-07-2015, 10:54 ikona autoraAdministrator
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt