Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45818144
Wiadomości
Walne zebranie LGD

Sukcesem zakończył się proces rejestracyjny Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski” w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Na I Walnym Zebraniu Członków, które odbyło się 7 kwietnia br. wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną.

Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał 20 marca 2008 r. postanowienie o wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski”, którego działalność będzie ukierunkowana na obszary wiejskie.
Inicjatorami powstania Stowarzyszenia byli przedstawiciele Biura Projektowego CKI funkcjonującego przy Stowarzyszeniu „Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości” oraz Miasto i Gmina Krotoszyn. Lokalna Grupa Działania została utworzona na terenie sześciu gmin: Miasta i Gminy Krotoszyn, Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy Ostrów Wielkopolski, Gminy i Miasta Raszków, Miasta Sulmierzyce oraz Gminy i Miasta Zduny. Członkami nowego Stowarzyszenia zostali reprezentanci gmin oraz przedstawiciel powiatu krotoszyńskiego, przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek prawnych nieposiadających osobowości prawnej, przedsiębiorcy, rolnicy, osoby fizyczne.
Komitet Założycielski zaprosił członków założycieli Stowarzyszenia na I Walne Zebranie Członków do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Zdunowskiej 12 w Krotoszynie (w Centrum Koordynacyjno-Informacyjnym). Zebrani wybrali członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej. W skład Zarządu weszło 12 osób:
- z gminy Krotoszyn - Franciszek Marszałek i Joanna Ptak,
- z gminy Raszków - Jacek Bartczak i Karol Nawrocki,
- z gminy Nowe Skalmierzyce - Bolesław Borkowski i Arkadiusz Gmerek,
- z gminy Zduny - Tomasz Chudy,
- z gminy Ostrów Wielkopolski - Zbigniew Dolata i Barbara Pohl,
- z miasta Sulmierzyce - Idzi Kalinowski i Irena Koczorowska,
- z terenu powiatu krotoszyńskiego - Krzysztof Kaczmarek.
Na pierwszym posiedzeniu Zarządu dokonano podziału funkcji w Stowarzyszeniu. Prezesem Stowarzyszenia został Franciszek Marszałek, wiceprezesami - Paweł Bartczak i Zbigniew Dolata, skarbnikiem - Bolesław Borkowski, sekretarzem - Tomasz Chudy.
W skład Komisji Rewizyjnej weszło 5 osób:
- z gminy Raszków – Halina Kądziela jako przewodnicząca,
- z miasta Sulmierzyce – Marcin Gibasiewicz jako wiceprzewodniczący,
- z miasta Sulmierzyce – Teresa Sosińska,
- z gminy Krotoszyn – Izabela Pługowska,
- z gminy Ostrów Wielkopolski – Jadwiga Mogiełka.
Przed Stowarzyszeniem wielkie wyzwanie – opracowanie Strategii Rozwoju Lokalnego (LSR) poprzedzone konsultacjami, badaniami i analizą potrzeb środowisk wiejskich gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania. Stowarzyszenie będzie mogło starać się o środki krajowe i unijne, w szczególności te z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Oś 4 Leader na realizację celów statutowych. W ramach osi Leader Lokalna Grupa Działania może w przyszłości pozyskiwać środki na trzy rodzaje działań:
1. „Wdrażanie projektów współpracy” – w ramach tego działania może ubiegać się o pomoc finansową na realizację projektów współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej.
2. „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja”
3. „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – w ramach tego działania, beneficjenci będą mogli ubiegać się o finansowanie przedsięwzięć z zakresu działań Osi 3 „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” i „Odnowa i rozwój wsi” oraz tzw. małe projekty, które mają na celu podnoszenie świadomości mieszkańców wsi, w tym poprzez organizację szkoleń i innych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i warsztatowym dla ludności z obszaru objętego LSR, podniesienia jakości życia ludności na obszarze działania LGD, rozwój aktywności społeczności lokalnej, promocję lokalnej twórczości ludowej, kulturalnej i artystycznej z wykorzystaniem lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz przyrodniczego, rozwój agroturystyki i turystyki na obszarach wiejskich, zachowanie lub odtworzenie, zabezpieczenie i oznakowanie cennego dziedzictwa przyrodniczego i krajobrazowego ze szczególnym wskazaniem na obszary chronione w tym obszary objęte siecią Natura 2000, zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego rozwój lokalnej aktywności gospodarczej poprzez inicjowanie powstawania, rozwoju, przetwarzania, wprowadzenia na rynek oraz podnoszenia jakości produktów i usług bazujących na lokalnych zasobach, w tym naturalnych surowcach lub produktach rolnych i leśnych, oraz tradycyjnych sektorach gospodarki.
(lgd)



 

fot. Izabela Bartoś

img_1856_400

img_1857_400

img_1859_400

img_1859a_400

img_1862_400

ikona daty10-04-2008, 12:56 ikona wyświetleń2701
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt