Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817938
WIĘC WIEC! - Koncerty: Tandeta Blues Band, Ludożercy z innej wsi, Voo Voo
Termin:
Od: 01-08-2015, 19:00
Do: 01-08-2015
Kategoria:

 

Nazwa cyklu: "WIĘC WIEC!"... dlaczego? Bo będziemy wiecować. I będą to wiece radosne, bo i powód naszych spotkań będzie znakomity – świadczą o tym zaproszeni artyści. Artyści, natchnieni wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji, posiadający bardzo wąskie i wierne grono już nie wielbicieli, ale wyznawców ­ AMBASADORZY KULTURY POLSKIEJ.

 

Miejsce: piękny, zrewitalizowany, zjawiskowy krotoszyński Rynek!

 

Zachęcamy do wykupienia miejsc siedzących na koncert - cena 5 PLN (ilość TYLKO 350 szt.), kup bilety w kasie oraz online na stronie: www.bilety.kok.krotoszyn.pl W razie niepogody koncert będzie przeniesiony na salę Kina 3D Przedwiośnie! Zagwarantuj sobie miejsce!

 

Będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze w sposób wykazujący nasze zadowolenie, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.

 

Będą gotowe transparenty, część do samodzielnego, kreatywnego przez Was zapisania. Na kolejnych wiecach będzie przybywać kolejny wielki, długi, dostojny wiecowy transparent z myślą ważną o kulturze ważnych ludzi dla rozwoju naszej cywilizacji. Kulminacja będzie na końcu sierpnia, kiedy będzie największy wiec. Wtedy będziemy już dysponować sporym zbiorem naszej wiecowej twórczości o kulturze i sztuce. Z tego powstanie galeria myśli „Więc KULTURA!”.

 

 

A potem spotkamy się jeszcze 5 razy (co dwa tygodnie)…

Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku... 

Czwarte spotkanie to już sierpień, spotkamy się już 1 sierpnia br., tym razem zobaczymy i zasłuchamy się w twórczości takich artystów jak:

 

19:00 - 20:15 - Tandeta Blues Band

20:30 - 21:45 - Ludożercy z innej wsi

21:45 - 22:00 - Wiec 4

22:00 - 23:15 - Voo Voo 

TANDETA BLUES BAND - pojawiła się na krótko na scenie przed ćwierćwieczem i zniknęła. W 2013 roku nastąpiła reaktywacja zespołu. Obecnie zespół ma na swoim koncie występy m.in. na Festiwalu Woda-Las-Blues w Radzyniu (2013), Festiwalu "Jarocin Come Back" w Jarocinie (2013), Wetwater Blues Festiwal Moryń (2013) oraz występ z przed lat na turnieju Miast Kłodzko-Krotoszyn z 1988 roku. W ubiegłym roku zespół wydał swoja pierwszą płytę „Nie ma lipy”, którą promuje podczas swoich koncertów. Miasta rodzinne zespołu to Koźmin Wlkp. i Krotoszyn...

 

 

Skład zespołu:

Leszek Sworowski - gitara basowa, wokal

Tomasz Gajewski - gitara elektryczna, harmonijka ustna, wokal

Tomasz 'Simon' Nowakowski – gitara elektryczna

Paweł Świca - perkusja 

LUDOŻERCY Z INNEJ WSI - Duet w skład którego wchodzą Malwina Paszek i Tomasz Grdeń działa od 2013 roku, wykonuje autorskie piosenki oparte na folku bałkańskim i polskim. Osadzone są w piosence kabaretowej. Oprócz tego wykonują tradycyjne tematy głównie z Bułgarii, Macedonii i Rumunii. Główna osią ich zainteresowań jest muzyka Cyganów bałkańskich, folklor miejski i polskie tematy ludowe. Na scenie występują niejako z trzecim członkiem zespołu, którym jest looper. Autorem tekstów jest Tomek Grdeń.

 

© fot. Maciej Karolewski

 

Członkowie:

Krzysztof Toczko /pARTyzant/ - gitary, wokal
Mikołaj Toczko - perkusja, cajón
Paweł Klimczak - gitara basowa

Malwina Paszek - akordeon, cytra, altówka, śpiew

Tomek Grdeń - kontrabas, mandolina, ukulele, puzon, kazoo - flet nosowy, okaryna, looper, śpiew

 


 

VOO VOO - istnieje nieprzerwanie już ćwierć wieku. To jedna najbardziej żywotnych i pracowitych marek w historii polskiej muzyki. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko bardzo osobisty świat Voo Voo. Bo przecież najwybitniejsze - a pisane przystępnym językiem - dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki.

 

Czy Voo Voo gra jazz? Tak, bo w tej muzyce jest jazzu nieskończoność i rozpęd... Czy gra rocka? Tak, bo w tej muzyce jest rocka prostota i motoryka... Czy gra coś jeszcze? Na pewno! W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi też dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę). Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. I jest to zawsze „artystyczna wypowiedź bezpretensjonalna”. A ten ostatni fakt potrafią odnotować i docenić nawet ci, którzy jakoś specjalnie nie sympatyzują z Voo Voo...


W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów!


Voo Voo to swoisty „rytuał wspólnego spotkania” - czyli i koncert. Przez wszystkie te lata odbyło się tych wystąpień ilości niezliczone. Na festiwalach (m.in.: Jarocin, Inwazja Mocy Radia RMF, Przystanek Woodstock, Festiwal Ludów Północy, Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla, Festiwal Union Of Rock w Węgorzewie), w polskich teatrach, filharmoniach i klubach, na festiwalach filmowych (Lato Filmów) i teatralnych (Malta w Poznaniu), w radiowych i telewizyjnych studiach koncertowych. Również na scenach klubowych Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wiednia i na renomowanych europejskich festiwalach muzyki jazzowej (m.in.: Rzym, Malta, Donau Festival).


W roku 1995, Wojciech Waglewski - lider i dostarczyciel „repertuaru” grupy - został uhonorowany „Paszportem Polityki” za "łączenie muzyki różnych kultur". W latach: 1994, 2008, 2009 został laureatem „Fryderyka” - najważniejszej nagrody polskiego środowiska muzycznego (kategoria: „Kompozytor Roku”). Waglewski jest współtwórcą nazwy „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” oraz autorem jej hymnu.


Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje również z innymi formacjami. Waglewski, Pospieszalski i Martusewicz realizują i swoje autorskie projekty. Waglewski i Pospieszalski zajmują się produkcją muzyczną płyt uznanych polskich wykonawców. Te doświadczenia i doskonały warsztat pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy. Ale nikt tak do końca pewno nie wie, jak nazwać muzykę Voo Voo. I dobrze - wystarczy słuchać... I to duchem a nie (tylko) uchem... I pamiętać, że tu, jak w dobrym kinie, niektóre rzeczy dzieją się poza słowami i poza kadrem...

 


Skład zespołu:

Wojciech Waglewski – gitara, śpiew

Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew

Michał Bryndal – perkusja

Karim Martusewicz – gitara basowa, kontrabas


lokalizacja
Miejsce:

Rynek w Krotoszynie
ikona daty 01-08-2015, 14:43 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się