Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817938
grafika
WIĘC WIEC! - Koncerty: Trio Taklamakan, Hagada, Kroke
Termin:
Od: 15-08-2015, 19:00
Do: 15-08-2015
Kategoria:

 

Nazwa cyklu: "WIĘC WIEC!"... dlaczego? Bo będziemy wiecować. I będą to wiece radosne, bo i powód naszych spotkań będzie znakomity – świadczą o tym zaproszeni artyści. Artyści, natchnieni wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji, posiadający bardzo wąskie i wierne grono już nie wielbicieli, ale wyznawców ­ AMBASADORZY KULTURY POLSKIEJ.

 

Miejsce: piękny, zrewitalizowany, zjawiskowy krotoszyński Rynek!

 

Zachęcamy do wykupienia miejsc siedzących na koncert - cena 5 PLN (ilość TYLKO 350 szt.), kup bilety w kasie oraz online na stronie: www.bilety.kok.krotoszyn.pl W razie niepogody koncert będzie przeniesiony na salę Kina 3D Przedwiośnie! Zagwarantuj sobie miejsce!

 

Będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze w sposób wykazujący nasze zadowolenie, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.

 

Będą gotowe transparenty, część do samodzielnego, kreatywnego przez Was zapisania. Na kolejnych wiecach będzie przybywać kolejny wielki, długi, dostojny wiecowy transparent z myślą ważną o kulturze ważnych ludzi dla rozwoju naszej cywilizacji. Kulminacja będzie na końcu sierpnia, kiedy będzie największy wiec. Wtedy będziemy już dysponować sporym zbiorem naszej wiecowej twórczości o kulturze i sztuce. Z tego powstanie galeria myśli „Więc KULTURA!”.

 

 

Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku... 

Piąte spotkanie to już prawie koniec naszych kulturalnych letnich wieczorów w ramach WIĘC WIEC-u na Rynku, ale spotykamy się jeszcze 15 sierpnia br. i tym razem zobaczymy i posłuchamy takich artystów jak:

 

19:00 - 20:15 - Trio Taklamakan

20:30 - 21:45 - Hagada

21:45 - 22:00 - Wiec 5

22:00 - 23:15 - Kroke 

TRIO TAKLAMAKAN - zespół istnieje od czerwca 1998 r. Mimo "klasycznego" wykształcenia i składu, nie są zespołem klasycznym. Chociaż bliski jest im folkowy rodzaj ekspresji, nie są także kapelą folkową (mimo, że to pojęcie w ostatnich latach okazało się bardzo pojemne). To co grają można określić jako "folkowy nurt muzyki klasycznej". Wśród muzycznych fascynacji zespołu znajdują się szalone oberki i melancholijne kujawiaki, ogniste czardasze i "połamane" rytmicznie tańce bałkańskie, żywiołowe (a niekiedy nostalgiczne) melodie klezmerskie oraz zadziorne tanga - nie tylko argentyńskie. Szczególną estymą darzą twórczość Astora Piazzolli. Czasem zdarza się, że pomysłów jest tak dużo, iż zaczynają żyć własnym życiem. W ten sposób powstają ich własne utwory, głęboko osadzone w klimatach muzycznych zauroczeń.

 

 

Skład zespołu:

Jan Romanowski - skrzypce

Andrzej Trzeciak - wiolonczela

Michał Karasiewicz - fortepian 

HAGADA - grupa powstała w 1994 roku w Krotoszynie, podjęła próbę przywrócenia pamięci świata, który w tragicznych okolicznościach bezpowrotnie przeminął. Sięgają po tradycyjną, religijną muzykę żydowską starając się nie naruszyć nic z jej ducha. Wszyscy członkowie pragną nieść przesłanie muzyki żydowskiej. Sami odkryli duchową wartość tych kompozycji i pragną dzielić tym, co cenne. Hagada brała udział w edycji koncertów "Folk Fest" i w cyklu: "Muzyczna mapa świata" w Warszawie oraz na festiwalach mniejszości narodowych w Dobrodzieniu i Gdańsku. Wystąpili też na Europejskim Dniu Kultury Żydowskiej w Warszawie, na najważniejszym festiwalu muzyki w Izraelu w miejscowości Safed, w Jerozolimie oraz w takich krajach jak: Francja, Niemcy czy Holandia.

 

 

Skład zespołu:

Krzysztof Toczko /pARTyzant/ - gitary, wokal
Mikołaj Toczko - perkusja, cajón
Paweł Klimczak - gitara basowa

Urszula Dutkowiak – wokal

Dagmara Sekula – skrzypce

Alina Ryba – wokal i instrumenty perkusyjne

Piotr Sumiński – wokal i gitara

Paweł Goliński – gitara basowa

Mariusz Wojtkowiak – akordeon

Sawid Sekula – gitara

Piotr Ryba – bębny i instrumenty perkusyjne

 


 

KROKE - zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

 

Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.

 

W ostatnich latach zespół współpracował także z: Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

 

W Krotoszynie zespół wystąpi z perkusistą Sławomirem Bernym.

 


Skład zespołu:

Tomasz Kukurba - altówka, wokal

Jerzy Bawoł - akordeon

Tomasz Lato - kontrabas


lokalizacja
Miejsce:

Rynek w Krotoszynie
ikona daty 11-08-2015, 12:26 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się